Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz alphamooncam #3027 üzenetére

    "Ha Gyuri túlvezérelt felvételt hallgat"

    Olyat nem hallgatok. Inkább törlöm..

    Nem vagyok hangmérnök, sem informatikai szakember...ennyit tudok felhozni a védelmemre. :) De.. ha belegondolok, hogy én nem a "túltolt" CD hangot (stúdió felvételt) szeretném "visszavenni", hanem az USB kimenetre beérkező digitális jelet veszem vissza a Foobarban, ami szerintem nem egyszerűen hangerőállítás, ha jól tévedek. Egy "túl hangos" CD játszó kimenete is azért torzíthat, mert az analóg kimenőjelet emelik az analóg áramkörben, mert hogy attól majd biztosan dinamikusabb lesz a hangzás, oszt' inkább csak torzít. Tehát én Foobarban a "master" hangerejét csökkentem, nem a magasan beérkező torz jelet próbálom "megjavítani"... Nem tudom, mennyire lehetett baromság, amit most írtam, de azt gondolom, hogy forrás oldalon semmi egyebet nem lehet tenni, ha túlvezérelt a kimenő jel. A számítógép lelkét sem ismerem annyira, hogy most akkor az USB kimenet eleve túlvezérelt-e és minden számítógép USB kimenete ilyen-e, mert akkor ahogy mondod, tök felesleges piszkálni a hangerőszabályzót a Foobarban... erre mondtam, hogy az idő majd megmondja, mert tuti meg fogom hallani idővel, ha nem is azonnal, hogy lesz-e (minimális) javulás... ha meg nem , hát nem... ingyen voltam moziban akkor is. :)

    Félreértés ne essék , nálam nincs számottevő torzítás, csak mókából csinálom...és fogalmam nincs, hogy a Foobar hangerőszabályzó mit is szabályoz... az USB után szabályoz-e vagy még azelőtt szabályoz-e, hogy beérkezik a jel az USB-be. Na, nekem ennyi a dilemmám, de ha te egészen biztosan tudod, hogy a kimenő jelet az USB után szabályozza a Foobar, akkor igazat adok neked... Jó lenne ha valaki le tudná írni, mert már jobban érdekel a téma, mint azt szeretném. És bocs, ha dilettáns vagyok, de ez van sajnos. Nekem csak a füleim jutottak.. :D

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák