Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • South Velen

    addikt

    válasz Cagm^c #264 üzenetére

    Nem magasabb, mint az nV-é. De örülnék én is egy 4870 szintű kártyának idle 10 load 80W-tal.

  • leviske

    veterán

    válasz Cagm^c #348 üzenetére

    Nem merném a fejemet tenni arra, hogy az AMD fog ilyenekkel szórakozni, bár biztos, hogy megpróbálnak majd ők is alkotni valamit a fogyasztás csökkentése érdekében, de nem hiszem, hogy olyan formában, mint az NV... HybridPower mellett sok esetben lassul a diszkrét VGA teljesítménye.

    Amúgy én a RS880 és RV870 kapcsán még nem olvastam ilyenről.

  • marcias

    őstag

    válasz Cagm^c #372 üzenetére

    Remélem nem lesznek itt gondok, mert kicsit mindenkinek kezd izzadni a tenyere, aki eddig az ATI úthengert figyelte, mintha... kicsit lazítanának a srácok. A 4850/70 utódja szvsz igencsak aktuális lenne már, több mint fél éve jelent meg az előd, és egyelőre még semmi hír. Bármennyire is hátrányban van az nVidia, meg nehéz a helyzete, előbb utóbb ledolgozza a hátrányát, és megint előnybe kerül.
    Az RV770 már kis híján tökéletes lett, egyedül a fogyasztás/melegedés lett magas, valszeg a sok SP miatt. A 4830 tanulsága lehet talán, hogy ha minden elem változatlan, akkor a 640 SP sem lesz szűk keresztmetszet. Kicsit szektikus vagyok a 2000 SP-vel kapcsolatban. Ha valóban multi-core GPU-k felé veszik az irányt, akkor egy alacsony fogyasztású mainstream chippel többre mennének. Én személy szerint egy tökéletesített RV770-et jó ideig elegendőnek tartanék, de nem annyira SP növeléssel, hanem órajel emeléssel változatlan fogyasztás mellett (vagy netán, kisebb fogyasztás mellett). Ha az erre épülő új 4850-utóddal elérnék a GTX 260 szintjét, akkor jó ideig nem lenne gond.

    Steam: marcias88

  • Bluegene

    addikt

    válasz Cagm^c #410 üzenetére

    És az ATi-nál azért vannak ilyen csendben, mert nem változtatnak semmit, csak hozzávágnak szimpla 1200SP-t ez nem ilyen egyszerű, teljesen át kell tervezni, és textúrázók számát is emelni kell pl, hogy ne legyen szűk keresztmetszet, esetleg finomítanak a felépítésen itt-ott, szal 2000sp-t tartok valószínűnek a többi az Nvidia vakítás és porhintés, muszáj erős GPU mert az nvidia is fog GX2-est csinálni

    sokkal jobb a mostani memóriavezérlő, mint a régi, ezt bizonyítja h a 4850-esnek 800sp-vel és GDDR3-mal elég volt ugyanúgy 256bit mint a 3850nél

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • gbors

    nagyúr

    válasz Cagm^c #410 üzenetére

    ki mondta, hogy jó volt a ringbus? :)

    na persze, jó az, csak van pár hibája:
    - átlagosan lassabb, mint a crossbar
    - a felépítése miatt kialakulhat torlódás, amit valahogy fel kell oldani - ennek egy játékban általában látható jele van
    - de a fő bűne az, hogy sok tranzisztorba kerül, és az az RV770 tervezési elveivel nem fért össze

    a HUB-ba nem kell túl nagy dolgokat beleképzelni: az RV770 memóriavezérlő nagy erőssége nem a HUB, hanem:
    - az átszervezett cache hierarchia
    - a crossbar vezérlők odapakolása a nagy fogyasztók közvetlen közelébe

    a HUB csak annyiban segít be, hogy a kis sávszélesség-igényű fogyasztók rajta keresztül beszélgetnek, és nem zavarnak bele a nagy zabálók és a memória kommunikációjába.

    Bluegene: az 1 nVidia SP = 5 ATI SP "egyenlet" egy teljesen véletlen egybeesés, ami sokban múlik a kártya egyéb elemein (pl. ROP-ok). ha monduk a 3870-et és a 9800GTX+-t hasonlítod így össze, akkor messze nem ilyen összefüggés fog kijönni.

    rocket: nagy jelentősége nincs, de a pontosság kedvéért, nem vec5D-k a számolóegységek (ami egy 5-utas SIMD lenne), hanem 5-utas MIMD-ek, azaz egy ilyen egység "korrektül" szuperskalár.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • rocket

    nagyúr

    válasz Cagm^c #776 üzenetére

    Mivan ha nem fejlesztgettek semmit 1 evig? hanem a resourcet ami ehez kellett volna a ceg szamara fontosabb projectekre hasznaltak.

    Fusion? ;)

    Ott az RV740 felvezetesnek.
    55nm RV790-vel kilehetne huzni az RV870-ig, persze ez az NV-nek is lesz nehany szava, es oket se szabad alabecsulni, de szerintem NV lehetosegei erosen korlatozottak lettek mara mar az oskovulet architektura miatt, igy esetleg egy 55nm-es RV790 ellen keszitett 40nm-es GPU-val Q3-ban se tudnak letaszitani az ATi-t az meret/teljesitmeny tronjarol, es ott mar ha minden jol megy igen kozel lesz az RV870.

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • Telefunen

    őstag

    válasz Cagm^c #3935 üzenetére

    A frekvencia mindenre kiterjed (rop-ok, textúraszűrők), nagyobb fillrate, több "nyers" erő. Ennek ellenére szvsz. nem ez lesz a jövő útja (ill. mindenből lehet bele többet tenni, nem csak SP-ból)

    [ Szerkesztve ]

  • South Velen

    addikt

    válasz Cagm^c #3935 üzenetére

    Én is így tartom logikusnak.
    Jöjjön egy 5850, mondjuk 1200SP-vel, kb. a 4890 1GHz erejével, 700-800MHz, DX11-gyel. Ez váltsa a 4890-et, és nagyon remélem, hogy a Win7-tel együtt itt lesz, ugyanis akkor újítok gépet, de logikus is.
    Aztán jöjjön egy 1600SP-s 5870, év vége felé, majd ebből az R800.
    Bár ez ellentmond az eddigi tendenciának, mert eddig a HD korszakban ugyanazt a magot kapták a x8y0-ek. (y=5,7) :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák