Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • R.Zoli

    őstag

    válasz janos666 #884 üzenetére

    Namost , ha nem DX10.1 akkor szerintem iszonyatosan kezdi magát elásni az NV... É ez ajövőre nézve még inkább igaz (Larabee-nek nem lesz ellenfele egy rasterizációra éplő idejemúlt hardware- ezzel csak az Ati fogja akkor felvenni a versenyt). Biztos ,hogy van pénzük de nem hiszem ,hogy annyi mérnökük van aki tervez egy GT200-at és közben a pincében egy másik csapat meg egy kurva ütős DX01.1-es hardware-t tervez ami megveri majd a GT200 utáni időkben (azaz kb. 1 év múlva) az Ati akkori csúcs chipjeit... Gondolj csak bele ,hogy az Atinak van egy nagyon jó kis cucca már most ami jelenleg nem tudja még kimutatni a foga fehérjét de nem kell egy év mire jönnek olyan játékok amiken elvérezne a jelenlegi G80/G92 architekt...A fejlődést lehet lassítani de megállítani nem...Én szerintem a jelenleg összefosott DX9-ről DX10-re "felpatchelt" szutykok ideje fél éven belül lejár...

    Namost az Ati minden erejével EGY Architektre koncentrálhat és tökéletesítheti míg az NV-nek 2 projekt kellene ,hogy fusson párhuzamosan... Illetve ahogy Abu85 is írta az NV-nek jelenleg köze sincs a a DX10.1-es újításokhoz, ez az Ati pályája jelenleg akik nem mellékesen megjegyzem közel 2,5 éves bejáratott és bizonyított architektet hoztak össze (ala XBOX 360)... Ez egy ismert és kiismert architekt, az Ati 2-3 generáción keresztül ha tökéletesíti én nem látok rá esélyt ,hogy majd jön az NV a semmiből egy DX10.1-es hardware-rel és lenyomja az ATi-t ,főleg ,hogy közben a fél mérnök csapat GT200-at tervezett a több maradék mérnök meg azon imádkozik ,hogy beleférjen az 1 milliárdnál is több tranyós chippel a kártya a PCIE 2.0-ás szabványba és 300 watt alatt maradjanak...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz janos666 #884 üzenetére

    Amit írsz egy tök új chip kezdeti szar kihozatal utáni finomított revje , logikus ,hogy ahogy kifutja magát a gyártástechnológia az új revek sokkal jobban mennek...De az architekt vége felé járunk már... Nem úgy működik ez ,hogy ha megcsinálunk egy G92-t 45 nanon akkor az a 65 nano-hoz képest iszonyatosan jobban fog menni...Van az architektnek is vége és a G80/92 effelé közelít...Nem lesznek most itt majd 55 nanon 2500 Mhz-es Shader órajelek ez tuti... Örülnek ha 2000-et elérnek...

    Ha marad az NV a mostani architekt foltozgatása mellett akkor szerintem rövid távon még egy 6--7 hónapig jó pozícióban lesznek de utána elindulnak a lejtőn lefele... Nem látom a jövőt az NV-ben, közük sincsen a Ray-tracinghez (GIobal I.-hez), illetve a Larrabee megszorongatásához, az Ati Fusionjéről már nem is beszélve...Annyira begyöpösödötten és agresszíven próbálják visszatartani a fejlődést ,hogy ez még egy darabig mehet nekik ,de ha elöbb nem is amint az Intel pályára lép 1 éven belül le is húzhatják a rolót ha nem tudnak megújulni és a megújulásnak már most el kellene kezdődnie mert a Fusion és a Larrabee is itt kopogtat az ajtón...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz janos666 #884 üzenetére

    Jah és még annyit ,hogy egy Intelnél mekkora kárt okozott ,hogy a P4 útvonalán indultak el... 3 év kellett nekik mire megszűlték a Core architektet addig az AMD ott verte meg őket ahol akarta és még egy Intel sem tudott a tasiból előhúzni egy vészmegoldást pedig szerver piacon rohadt nagy pofonokat kaptak és ergo az Itanium projektjük is ha elsüllyed azt csakis az AMD akkori megerősödésének köszönhetik mert kénytelenek voltak lépni ellene és az ellenlépéssel (Core 2) kinyírták a saját terméküket is hosszú távon (Itanic)...

    Ugyan ezt érzem az NV-nél azzal a különbséggel ,hogy szerintem az NV-nél nincs egy 3 éve futó projekt a G80 mellett ami Ray-tracing és hasonlókra fog építkezni... Namost szerinted mi fog történni ha belép ide Intel bátyó azzal ,hogy a Ray tracing alap dolog és emellett hoz még be pár olyan dolgot amire NV bátyó nem is gondolt 2-3 éve mikor a Larrabee projekt elindult...

Aktív témák