Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomgrande

    tag

    válasz lela #48439 üzenetére

    Egy jó autófényező. De szerintem nem lesz gazdaságos.

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

  • kapu2006

    tag

    válasz lela #48439 üzenetére

    Magad csinálnád?
    A fóliát fáig lecsiszolod.
    Hígított lakkal átitatod.
    Lecsiszolod, portalanítod.
    Késtapasszal kijavítod.
    Lecsiszolod, portalanítod.
    Késtapasszal kijavítod. 2.
    Lecsiszolod, portalanítod.
    Alaposán átvizsgálod. Ha kell még, késtapasszal kijavítod.
    Lecsiszolod, portalanítod.
    Szórógittel lefújod.
    Lecsiszolod, portalanítod.
    Szórógittel lefújod.
    Lecsiszolod, portalanítod. 4-5 réteget fújsz rá, tükörfényesre csiszolod, polírozod.
    Ha már biztosan hibátlan akkor alaposan portalanítod, kompresszorral fújod, ronggyal letörlöd.
    3-5 réteg festékkel lefújod, a rétegek közt száradás után mattítod.
    A legutolsó réteget vagy egy hétig, de akár kettőig szárítod majd polírozod.

  • MrChris

    nagyúr

    válasz lela #48439 üzenetére

    Poliuretán gyanús. Ez azért elég ragyás, narancsbőrös. :D Autófényezőt tudnám javasolni, de nagyon el tudják cseszni. Úgy telibe küldenek vastagon mindent, hogy kb. újra ki kell marni mindennek a helyét. Meg simán narancsbőrösre fújják és lehet velük vitázni. Már többször megszívtuk zongorákkal.
    Ami viszont nálunk nagyon bevált matt és fényes feketére az a Casati zománc spray, de eddig csak kisebb alkatrészekre használtuk, nagyobb felületen nemtom mennyire egyenletes, de nagyon jól terül. Viszont rendesen el kell tömíteni a pólusokat, réseket és egy alapozóval is nagyon ajánlott lefújni, csiszolni, lefújni, csiszolni... Ez a Casati zománc nagyon erős, fényképezőgép fa markolatát is ezzel fújtam és nem eszi meg a kéz savja.

    Zongorajavító volnék és az ilyen fényes feketére szokták mondani, hogy zongoralakk, de ilyen igazából nincs, ez meg nem is hasonlít rá. Amit jelenleg használnak az kemény poliészter. Ahhoz komolyabb szerszámozottság kell és gyakorlat. Korábban meg politúrozták...

  • pacman_123

    tag

    válasz lela #48439 üzenetére

    Ez ugyan nem hangfal, hanem motorháztető. De...

    Rövid előtörténet: vizsgára kellett mennie a gépsárkánynak, de viszadonbták, mert a motorháztető nem volt egyszínű a karosszériával. Najó, régen ez átment, ott nem szerették, pénzem akkor nem volt sok a vizsgadíjon felül - öcsém mondta hogy egy ún. filler + festék (tud autóm színében szerezni) is megfújhatom. A kettő együtt vmi 3800 Ft volt, két palackban. Viszont nekem kellett megcsinálni. A motorháztetőt (utángyártott, mattfekete színben) sajna fémtisztára kellett csiszolnom, mert addig húztam a nem festést, hogy elkezdett halványan átrozsdálni :(. Ezután a "fillerrel" megfújtam. Az szinte azonnal megszáradt, vizes 1200 majd 2000-es papírral megcsiszoltam, és utána rögtön a kék festékkel. Igen jól takart, és ami nagyon meglepett: sikerült folyásmentesen, narancsbőr nélkül és gyak "tükrösre" fújni, úgy ott a garázsban, semmi festőkamra, stb, nulla festős tapasztalattal. Tesóm is igen meglepődött hogy életem első ilyen fújása milyen szépen sikerült. Ja, lakkréteget azt nem kapott. Csak az volt a lényeg, hogy minél olcsóbban átmenjen a vizsgán.

    Ezt csak azért írtam le, hogy egy ilyen festékkel sztem egy hangfalat is meg lehetne szépen fújni, ha megfelelően van előkészítve, aláalapozva.

    A fémtiszta állapot az nincs meg, de a filler után és a festés után (sajna ez nem túl sikerült fotó) így nézett ki és persze a műszakin is simán átment. Ez tavaly májusban volt és egyelőre lakk nélkül is állja a sarat, de nyilván lakk az kell rá. Majd a szakértők kijavítanak ha nem így van de szerintem ez a fajta festés jó lehet a hangfaladra is és nem is kerül csillagászati összegbe. Majd csinálok fotót a fillerről meg a festékről, ha jól emlékszem még megvannak a dobozaik valahol a műhelyben - már ha érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

Új hozzászólás Aktív témák