Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Winner_hun #41899 üzenetére

    Oké, szót fogadok.
    Az email elérhetőség híján megosztok mindent - nem tudom, hogy az mennyire ütközne adatvédelmi szabályokba, ugyanis nincs felhatalmazásom az email cím megosztásához. Így azt továbbra is átküldöm, de csak védett privát módban.

    Tehát:

    2016-os brutto ár Szlovákiából vörösfenyőre 79.000 HUF/m³. Mindegy, hogy deszka, vagy gerenda, az ár ugyanannyi.
    Gyalulási költség (2016-os) brutto 18.000 HUF/m³. Szintén mindegy, hogy deszka, vagy gerenda, az ár ugyanannyi.
    Szállítási költség (2016-os) brutto: 640 Km/34.984 HUF (Ez nemzetközi viszonylatban nem rossz ár.) A kocsin nincs gémes daru, kézzel kell lepakolni.

    Fontos tudni, hogy a vörösfenyő fűrészáru általában 1-2 hónapos vágásból származik. Szlovákiában ezt ilyen nyersen használják fel, ilyen nyersen meg is gyalulják. Jómagam is ilyen nyersen készítettem teraszt belőle, amit azonnal kezeltem is (80-as papírral szálára csiszolás után) Milesi XGT vékonylazúrral. Nem tapasztaltam két év alatt problémát, ami a nyers felhasználásból eredt volna. A fa tele van gyantatáskával. Ez a fafaj jellegzetessége. Számolni kell rá, hogy kb két évig ereszteni fog belőle a gyanta. Aztán beszárad, megáll. Nem találtam újabb repedéseket, csak azt, ami már leszállításkor is megvolt. Sőt, azok sem nyíltak/híztak zavaróan. A gerendák közül egy db (a kb 20-ból) már felhasználáskor eléggé csavarodott volt. De visszacsavarva rögzítettük a helyére - azóta is egyenesen áll. A lazúrt eddig gyönyörűen tartja. A délelőtti órákban kap közvetlen napfényt keleti irányból.

    Ha valaki biztosra akar menni, rendelje meg hamarabb, majd szárítsa kímélőn egy évig. (Nekem erre nem volt időm, a korlát azonnal kellett, hogy a gyerek nehogy leforduljon az emeletről.)

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák