Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz BullZeye #38675 üzenetére

    Ebbe az asztalba szeretnék 2x3db konnektort amúgy. (album)

    Mivel soha nem csináltattam bútort, csak annyi tudásom van amit olvastam vagy hallottam futólag, ez alapján csináltam ezt a vázlatot.
    285cm széles, 75+3,6cm magas, 90cm mély munkaállomás 2 géphez.
    Nagyon örülnék, ha kapnék egy kis építő kritikát, hogy amit elképzeltem mennyire valósítható meg, hogy amikor megyek a lapszabászhoz / asztaloshoz, már ne legyen fölösleges plusz munkája vele, csak átnézze, és lista alapján vágja a lapokat.

    Amik alapján készítettem:
    1) Jobbra tőle kanapé lesz, így balesetek elkerülése végett nincs 5-10cm asztallap ráhagyva az asztallábra, nehogy beleakadjon láb, fej alulról.
    2) Bal oldalt tőle radiátor lesz, egész pontosan 74,5cm magasságban lesz vége a radiátornak, és sajnos a 140cm-es radiátor jó 70cm mélyen be fog menni az asztal alá, ha szabad (de szerintem nem, hisz az asztal elég jó hőszigetelő, és nem tudom mit tenne a hő).
    Ha nem egészséges, akkor 280cm széles lesz, és a radiátor feljebb kerül, így egy szintben lesznek, viszont a radiátor mellett lenne továbbra is a nagy része (ezért lenne nyitott a bal oldali asztal lába, HA egyáltalán megoldható ez a nyitás, jelenlegi asztalomon így van, de ez tömör diófa, szóval nem egyszerű...)
    3) Monitorok falra lesznek fúrva, kábelek pedig 5-8cm átmérőjű körökön/félkörökön keresztül jutnak el a megfelelő helyre.
    4) Sajnos bal oldalon a fűtéscső az ablaktól kb 55cm-re jön be, ezt áthelyezzük a fal mellé, viszont a padlónál kb 10cm-re így is ki fog lógni (így lehet az ívet megoldani csak). Ezzel nem tudunk mit kezdeni, viszont értékes helyet veszíteni nem szeretnék, ezért inkább a bal oldali asztalnál 10cm-el beljebb kerül az asztal hátlap, és a bal asztallábban lesz egy kis hely kihagyva a csőnek. Feleségem lábának így is marad 73-78cm.
    5) Amennyire lehet zárt lenne az asztal, mert nyuszink van, aki szereti a szűk helyeket, és ha egyszer az asztalba bejut, soha nem akarna kijönni.
    A parkettaszegélynek is egy 5cm-es derékszögű háromszöget hagytam (nem tudom mennyi kell valójában, jelenlegi lakásunkban nincs épkézláb szegély amit lemérhetnék, szóval ez változhat)
    6) Fiókok BLUM-ra lettek tervezve, de elképzelhető, hogy 25 év garis Ikeát is megnézem mint opció, bár inkább a minőséget szeretném mint az olcsóságot, blumra nem tudom milyen garancia jár.

    Bármilyen észrevételt szívesen látnék, mert tényleg nincs gyakorlati tapasztalatom, így közel biztos, hogy amit kitaláltam, hemzseg a hibáktól, mert pl lehetetlen megvalósítani.

    Bónusz:
    Asztallap frontját lehet úgy félkörívesen megoldani, mint a konyhában a munkalapokat szokták?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák