Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satyricon

    addikt

    válasz thyeby #25562 üzenetére

    Ja, leesett a tantusz.
    Bocsi, nem akartam akadékoskodni.
    - Semmi gond, a lényeg, hogy a szándék megvolt! :DD :R (csak vicceltem)

    Szerintem nem kell széltébe, hosszába szerezned gerendákat. (150x150 az nem palló, hanem igen komoly gerenda. - Ja igen, az ilyen palló, gerenda- kifejezésekkel hadilábon állok.

    És azt minden alkalommal elfelejtettem mondani, amit valószínűleg magad is tudsz, de azért essünk túl rajta: Fontos, hogy a papírrács vastagsága és a kereted vastagsága pontosan egyezzen. Mert ha csak fél mm különbség is van köztük, akkor borul a bili, szaladhatsz xanaxért.

    - Igen, emiatt is ragaszkodtam a hajszál pontosan 35mm-hez, mikor a srác 36mm-esre gyalulta először! Tökéletesen passzoolni fog a papírrácshoz a keret!

    Na én ezzel a megoldással gondoltam a leszorítást:

    Ezt a megoldást levédetem! A neve: Satyricon szorítás lesz XD A lényeg, hogy hosszába az anyagnak ráteszek két pallót, egymástól kb 1méterre, majd mindkettőre rá 3-3db emelőt. Egyesével rájuk a gerendát, és ezt felszorítjuk a plafonra. Leszünk rá vagy 4-en, úgyhogy gyorsan fognak zajlani az események! Am most esett le, hogy a farostlemezt mindig hosszabbra hagytuk, hogy nehogy a fenyő keret szélénél ne feküdjön fel rendesen a farostlemez, úgyhogy minden oldalánál vagy 2-2cm-rel tovább fogom engedni a farostlemezt. Vagyis nagyobbat kell vágatnom. Aztán kézi körfűrésszel lecsapom méretre a legvégén.

    A ragasztás menetét nem írom le, mert megtetted helyettem! :U JA, a ragacsot nem fogom sajnálni az anyagról, az tuti! Mindent telibe kenek, vastagom a papírrácsokat is hengerrel! Ja, és no vízzel hígítás, mint ahogy mondtátok is!

    (#25564) epmd: Szia!
    Mint írod,hogy fel tudod vinni egyben a vetítőfelületet,eszembe jutott még egy megoldás.Van egy cég Ecseren akik vákumos technológiával préselnek,tetszőleges méretben.Hátha ami pénzt ráköltenél ragasztóra,hengerekre pallókra,annyiért meg is tudják csinálni neked korrektül.Nem akarok reklámozni,ezért pü-ben megírom a cég nevét,egy telefont szerintem megérne egy árajánlatért. :)
    - Hello. Tudod az a baj, hogy tőlünk Ecser csak 120km-re van, de légvonalba. Elvinni, meg visszahozni minimum egy 10-es. Utánfutó egy napra kb 3-4.000, az ottani munkadíjat vegyünk mondjuk csak 8.000 ft-nak. És nem aznap lenne kész, mikor felvinnénk. Szóval dupla benzin költség, dupla utánfutó kölcsönzési díj, kb ott lenne, az egész költsége, mint az egész vetítő felületnek. Gondolom azért ajánlottad őket, mert úgy gondoltad, Pest környékén lakom, de sajnos nem. :K Köszi azért! :R

    (#25565) thyeby: Valami halványat konyítok egy ilyen elkészítéséhez, pallóm is akadna elég, de én elvinném mégis valódi prés alá bérbe, mint itthon bajoljak vele. Ha ott nem csinálják meg jól, akkor seholse. (Már ha értik is a dolgukat.) - Na ez meg a másik! Vagy megcsinálnák precízen,vagy ha már rohadtul unják a dolgukat a melósok, akkor összedobják, azt lesz, amilyen lesz! Na meg én szeretek ilyenekkel bíbelődni! Nekem ez nem meló, hanem kikapcsolódás! :K Már a keretet is alig várom, hogy összerakhassam :DDD De még nem akarom összerakni, ne vetemedjen-csavarodjon az egész.

    Szerk.:
    Jaaa, ami a léc bevagdalását illeti: Érdemes-e előre gondolkozni? Úgy értem jó ötlet-e bevagdalni minden oldalát a leceknek, hogy ne görbüljön a továbbiakban se, semmilyen irányban. Ugyanis ragasztás előtt minimálisan belesz nedvesítve mind a fenyő keret, mind a farostlemez, plusz rá a ragasztó, így a fenyő jobban meggörbülhet, vagy mondjuk a bevágatlan oldala felé is hajolhat majd... Erről mi a véleményetek? Természetesen a bevagdalást nem minden oldalán ugyanazon a ponton vágnám, hanem a szomszédos oldalaknál egymástól kb 10-15cm-re.

    [ Szerkesztve ]

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Új hozzászólás Aktív témák