Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz thyeby #19438 üzenetére

    Emlékeztek rá biztosan, hogy (nagy meglepetést kiváltva ezzel) hirtelen felindulásból megvettem egy metabo kombinált gyalut csak úgy fénykép alapján. Nem beszélgettünk telefonon az eladóval még fél percet sem, amikor mondtam neki, hogy meg van véve a gép.
    Tegnap jártam Pesten, és ma reggel tudtam kiszedni a kocsiból, hogy megnézzem okával.

    Hát fiúk, az irigyebbek most meg fognak pukkanni biztosan. Miért?

    260-as gyalunak volt hirdetve. (170-re tartotta, 150-ért első szóra ideadta.) Nekem fő szempontom az volt, hogy ne átfordítható kések legyenek járatosak bele, mert az nekem nem gyere be. Lement a faxi a műhelybe megmérni a kést, hogy 1,5, vagy 3mm vastag-e. Visszahívott, hogy 3mm vastag, és ajándékba jár hozzá még két garnitúra kés (aminek az ára ugye garnitúránként úgy 27 ezer pénz).

    No, ma bevittem a gépet a műhelybe alaposabb mustrára.
    Gyanús volt nekem, hogy hosszabb ez a kés 260-nál. Megmértem. 304-es. Fülig ért a szám. Ez a tag azt sem tudta, hogy mit árul. Így most van két 300-as kombigyalum.
    Megnézegettem a gépet is kicsit jobban. Hát az meg gyakorlatilag zsír új. Tudjátok, vannak olyan hozzáférhetetlen helyek a gépen, ahonnan képtelenség kipucolni a rárakódott gyantát, és ennek a dzsuvának a mennyisége árulkodik arról, hogy mennyit ment a gép. Ez a gép 3-4 köbméter fánál többet nem gyalult, ez messziről kiabált.
    De nincs vége még a sornak:
    Megnéztem a tartalék kések állapotát, hogy azokat most vinnem kell egyből az élezőbe, vagy tehetem a raktárba, mint harcrakész másodvonalbeli elemeket?
    Furcsállottam, hogy olyan fura színe van a késeknek - mintha valami betét, vagy bimetál féle összetétel lenne? Kaptam elő a szemüveget, a nagyítót, kapcsoltam nagy fényt, és elállt a lélegzetem:
    Vazze, ezek HM kések! Olyan erekcióm támadt, amilyent húszéves koromból tudnék talán felidézni.
    Történt egyszer, hogy telefonon érdeklődtem a Noszlopy úti elosztóban, hogy mennyibe kerülne az én gépembe egy pár élezhető HM kés? Még az eladó is mondta, hogy várjon, megnézem mégegyszer, nem valami elírásról van-e szó, mert 80 ezer forintra jött ki. Nem volt elírás, tényleg annyi egy garnitúra 300-as HM kés. Így aztán semmi gondolkodás után le is mondtam erről a késről - ekkora összeg két szaros gyalukésért nekem már sehogy nem fért bele a rám néha jellemző "egyszer élünk ", vagy a "ha lúd, akkor legyen kövér" megközelítésekbe sem.
    Így meg van most két pár HM késem, ami ugye magában számolva máris 160 ezer pénz, én meg a gyalugépet vettem 150-ért.
    Ami furcsa nekem ezeken a késeken, az az, hogy nagyon kicsi az élszöge. Szinte feleakkora, mint az elterjedt élszög. Tényleg olyan, mint ha valami konyhakés lenne - lehet mondani rá, hogy penge. Semmi tapasztalatom még ilyesféle dolgokról nincs. Se a HM késről, sem pedig az ilyen merész élszögről. Biztosan nagyon fog hasítani, de mégis:
    Használ valaki HM kést? Mit kell tudni róla? Miért van ez vajon ennyire "hegyesre" köszörülve? :F
    További kellemes meglepetés volt, hogy míg a meglévő 300-as gyalum (ami újabb kiadás - HC 300) legkisebb gyalulási vastagsága 10 mm, adigg ennek a régebbinek (ADH 1630) 6 mm. Számomra ez azt jelenti, hogy amikor 8 mm vastag stafnikat gyártok (halomszámra), akkor nem kell alátennem semmitse, mehet egyből az anyag a kés alá. Jó sok macerától szabadított meg tehát ez az új régi masina. És az is egy plusz az eddig használt testvéréhez képest, hogy indítja az elszívó gépet is, amikor bekapcsolom a gyalut.

    Szóval:
    Bolondnak áll a szerencse.
    Bolond lennék? :F

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák