Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz thomgrande #17286 üzenetére

    Valahogy az jött le nekem az elképzeléséből, hogy ezt a lépést szeretné kihagyni, de nem értettem meg, hogy miért? Egy mozdulat.

    Hanem ha már itt tartunk ennél a valódi gravitációs rögzítésnél, már többször volt eszembe, hogy fűzök egy megjegyzést hozzá - és most arra gondolok, amikor betétlapostól csak a helyére pottyantjuk az asztalba a gépet.
    Ez akkor járható út, ha tudjuk ezzel a rászerelt betétlappal kézben is jól használni a marót, és amikor asztalon gondolunk dolgozni, akkor valóban csak egy mozdulat. Így egy gép esetén gyors a váltás.
    Figyelembe kell azonban venni, hogy ebben az esetben olyan alkalmas lift emelőt kell fabrikálnunk, amihez nincs rögzítve a marógép. A lift emelőre azért lesz szükségünk, mert másképp nem tudjuk pozícionálni a kést, ugyanis ha megemelnénk, hogy feljebb állítsuk, akkor kiemelnénk az asztalból. Kiemelve viszont nehezebb lesz az állítgatás - inkább úgy fogalmazok, hogy körülményesebb, mint amikor az asztalból kinyúló részt egyszerűen megmérjük. És azért nem jó rögzíteni az emelőhöz, mert akkor ugye nem tudjuk pikkpakk kikapni a marót kézi használatra. Tanácsos még azt is figyelembe venni, hogy akkor az asztalba vájt talpbetét helyet tisztán kell tartani a fűrészportól, hogy ne tartsa ki a síkból a gépet.
    Lehet, hogy kicsit kacifántosan sikerült ezt most megfogalmaznom.
    Jómagam inkább másik gépet használok kézi használatra, és rögzítem a marót az asztalhoz. De ez nem jelenti azt, hogy csak ez a járható út. Többnyire a feladat határozza meg, hogy milyen megoldás a legszerencsésebb.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák