Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stgellert

    aktív tag

    válasz thomgrande #14049 üzenetére

    :)) ez a biztosítási ügynökös nagyon tetszik :))

    Közben egyszerűbb és biztosítási ügynöknek tetszetősebb megoldást találtam, a lényeg a régebbi fémiparos kacatjaimból megmaradt cuccok között leltem egy iso40-es patronbefogót, ami belemegy az iso40-es orsómba ami szintén megmaradt a fémbuherátor korszakomból. Namármost ez azért jó, mert a patronbefogó nyaka 60-as, így csak egy 60-as belső és 80-as külsővel rendelkező gyűrűt kell gyártanom, ami ugye a fűrészlapot központosítja, a szorítást már meg tudom oldani két 1 cm vastag falappal meg a patronbefogó szorítójával.

    [igy néz ki kb a patronbefogó]

  • thyeby

    őstag

    válasz thomgrande #14049 üzenetére

    Igen, ezek helytálló gondolatok. (Bár mint ha valami áttételről is olvastam volna.)
    Ominózus lap akkor mutatná meg igazi erejét, ha kapna optimális fordulaton elégséges nyomatékot, és valami nagyon precíz módon lehetne tolni az anyagot rá.
    Nekem is van olyan érzésem, hogy a gomb már megvan a kabáthoz. Elindult valamerre a srác, adott már némi felszerelés. A puding próbája az evés, majd meglátjuk, mit bír ki 1,2KW valamilyen áttétellel. Ugyan nem 10cm vágásvastagságról volt szó, hanem ötről, és nem is vágtam még mahagónit, de két dolgot tapasztalatból tudok bükkfával. 5cm egy menetben történő átvágásához már fel kell kötnöm a gatyámat 2KW-al is. Azonban minél vékonyabbakat kell szelnem adott vastagságból, mind a szükséges nyomaték exponenciálisan csökken, mind pedig a vágáskép exponenciálisan javul. Tehát azt gondolom, hogy ha valahogy már megoldotta a vezérvágást, utána elvileg elég lehet a meglevő motorja ominózus feladathoz.

    Az ember folyamatosan keresgéli a számára legoptimálisabbat eladdig, míg rátalál. (Más kérdés, hogy mennyi vargabetű lesz az úton, míg célba ér?)

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák