Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    Na, fiúk, megint nyávogok:
    Még régebben vettem a szalagfűrészre olcsón szalagot. (6mm-est) Ám nem tettem rá abból a megfontolásból, hogy keményebb anyag, jobban megkínozza a gépet - ugyanis ez a kis masina olyan oszlopos tagja a műhelynek, ami nélkül teljesen megáll a termelés. Most megnéztem jobban ezt a régi (de új) szalagot, és felcsillant a szemem, hogy nagyobb a fogosztása. Nnna, ez biztosan jól vinné azt a krva borovit. Hogy a gépet ne kockáztassam, inkább elmentem a boltba, és vettem mégegy fűrészt - mondván, hogy nem kell cserélgetni a szalagot, mert most más fával dolgozok. Rátettem az ominózus nagyobbfogút, és már dörzsöltem a tenyerem, hogy de fasza lesz. Hát nem lett az. Egyrészt baromi lassan vág, másrészt táncikál. még egyenest se tudok vele vágni, nemhogy ívet. Pedig a gép minden legetséges szempont szerint beállítva, újra ellenőrizve. Nem tudom, mi lehet a baj? Talán az, hogy nagyobb sebességgel kellene futnia a szalagnak? Mert egy 5-600-as gép biztosan gyorsabban pörgeti. Jól gondolom?

    Szóval adtam a szarnak egy pofot. Jó drágán. A tenyeremet, a csuklómat nem érzem, mert végül dekopírral kellett kikínlódnom a megrendelést.
    Tudom, egy nagyobb gép kellene. De annyi pénzem most nincs. Elhatároztam, hogy veszek egy valami komolyabb dekorfűrészt addig, amíg össze nem gyűlik egy igazán jó szalagfűrészre való. (merthogy jelenleg csak a legolcsóbb Black&Decker-t birtokolom) Ki is néztem, milyen kellene: A DeWalt 45 rugóért olyat kínál, aminek valami rezgéscsillapító mechanikája van. Két kérdésem van:
    1. Ismeri valaki közelebbről a DeWalt rezgőfűrészét?
    2. Kétféle elrendezésű markolattal is árulják (ugyanannyiért). Melyik markolattípus mire való?

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák