Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #544 üzenetére

    Fenti táblázat kétféle fenyő négyzetméter árát hasonlítja a bútorlap négyzetméter árához.
    A műszárított borovi fenyő árán már elérhető pl. gőzölt bükk, vagy nyers vörösfenyő.

    A táblázatot számláról másoltam - a bútorlap kivételével (szerintem egy tizesért még csak fehér laminált lapot adnak), annak az árát csak saccoltam.

    Abban egyetértek, hogy a tömörfa bútor készítése babrásabb, gép is kell hozzá, vagy bérgyalulás, a felületkezeléshez szükségeltetik egy csipetnyi mezei észkultúra - de a végeredmény ég és föld különbséget mutat.
    Amely számítógépasztalon jelen írásomat készítettem, nemegészen kétezer magyar királyi korona alapanyagból készült, sacc per kábé 500 Ft-nyi bútorpácot ivott be bükk mivoltába, kábé másfél napot dolgoztam rajta, és ha az IKEA barlangban létezne ilyen, nem valószínű, h 20 E Ft alatt vesztegetnék.

    Mindenesetre inkább azért írtam azt, hogy bátrabban gondolkozzon, aki a tömörfa bútort kultiválja - nem annyival drágább az, mint amilyen hókuszpókuszt lengetnek körötte. Nem tudom, megfigyelte-e már valaki, hogy mondjuk a Praktikerben néha becsúszik, hogy egy fenyőbútor darab árával verekszik hasonméretű MDF változata. Ez miért van?

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák