Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Rohamkukac #16000 üzenetére

    Sikerült teljesen elkeserítened - néznem kell hamar valami antidepresszáns után.

    Úgy látom, elbeszélünk egymás mellett, amivel nem sokat adunk a fórumlakóknak.

    Ha egy fiók szakszerűen lett megépítve, nem fog leereszkedni, bármilyen sűrűn használják. Ha leereszkedik, akkor az nem megfelelő minőségű bútorlappal fordulhat elő, nem megfelelő csavarméretet, vagy a hozzá tartozó előfúrást alkalmazta az építője. Ha a fióksín rögzítőcsavarjait nem központosan, nem előfúrva, nem derékszögben hajtották be, nem kellően húzták meg, persze hogy le fog ereszkedni. Találkozok néha olyan megvalósításokkal, ahol egyszerre halmoznak mindenféle szerelési hibát. Alulfizetett alkalmazott teszi-e, vagy hányaveti mesterember, egyre megy. Nem szakmunka - csak az elkért szakmunka díja ezt szakmunkának tünteti fel.

    Ominózus bútorlapcsavar nálam tíz év alatt egyetlen helyen lazult ki: Szeles, hideg téli napon sebtiben szereltem egy riglit a garázsajtóra, hogy nyugodtabban dolgozhassak bent. Kicsi (rövid is, vékony is) csavar került a kezem ügyébe, előfúrás nélkül, lucfenyőbe hajtottam. Meg is lett az eredménye - fél évenként utána kell húznom, ha már kotyog a rigli.
    Talán túlnőttem már azon, hogy szakmai tanácsot osszak itt: Asztalosok! Ne vegyetek ilyen riglit, mert kotyogni fog!

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák