Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz szaszlaci #14246 üzenetére

    "a könnyű megmunkálhatóság érdekében mondjuk fenyő. Jó ötlet ez, idővel nem görbül vagy hasonló?"

    Nem akarok tolakodni, de szerintem sok szempontból szerencsésebb lenne a láb tömör bükkből, mint akár rétegeltlemezből, akár fenyőből. Első körben is passzolna a furnér anyagához, másodszor a bükk könnyen, jól hajlítható (príma anyag szánkóhoz pl.), harmadszor sokkal strapabíróbb úgy a rétegelt lemeznél, mint a fenyőnél. Ügyelni kell viszont, ha vég közeli anyag, hogy ne legyen rajta sehol repedés. (Jómagam a látható repedéstől számítva min jó 3cm-re kezdem szabni a bükköt, de ez esetben javaslok 5, akár 10cm ráhagyást is.)

    A mahagónival se megerősíteni, se cáfolni nem merem Winner_hun kolléga álláspontját. Valamennyire ismerem ezt a fajt, volt már a kezemben, de sajnos még nem dolgoztam vele. Engem is kisegítene, ha leírná, mik azok az ismérvek, amik szerint kép alapján fel lehet ismerni (jelek szerinti esetleges) hamisságot. Mire figyeljek hát, ha mahagónit veszek? Egyszer olvastam valahol, hogy némely egzótával trükköznek, de nem mentettem el az írást, és sajnos el is felejtettem, hogy pontosan miről is volt szó. Amivel egyszer már dolgoztam, az illata az orromban marad.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák