Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz Soká #10892 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat, de kérnék tőled valamit. Ne kezelj úgy, mint egy hülyét.
    - Tisztában vagyok azzal, hogy a fűrész nem játék, és "csak" 10 db ujjam van (a kezemen), és ezekhez ragaszkodok is!

    - Felhasználás: jelen pillanatban fiókokat szeretnék és tárolókat (egyedi) készíteni. Szükségem van rá.De mindig akad még valami más is, amit szépen kellene elvágni (pl. lambériázás).
    Lapszabászat a városban egy helyen van/volt és bezárnak/bezártak.

    Ezeket a gépeket már ki is árulják:
    [link]
    [link]
    [link]

    Ami bosszantó, hogy
    1. konkurencia híján elég drágán dolgoznak.
    2. egy nyír 3m-s rétegelt lemez táblát múltkor hasraütésszerűen 5000 ft-ért adtak (1,5x1,5)
    [kb. "na mennyi is legyen?" stílusban]
    3. Volt hogy 3x mentem be hozzájuk, mire sikerült leszabatnom 2 fiókhoz az anyagot.

    Ezen felbosszantva magam jutottam arra a következtetésre, hogy veszek egy pontos asztali körfűrészt.
    Kézi körfűrész volt/van, de nem mai darab, és sajnos már nem lehet vele szépen merőlegesen vágni ( a talpa el van már deformálódva)
    - felépült vele egy családiház, orosz gyártmány, ami megy még, de nem jó arra, amire nekem kellene most.
    A dekopírfűrészemmel sem lehet merőlegesen és pontosan vágni (egy olcsóbb darab volt).

    Bármilyen furcsa, több dologra szeretném használni - azaz ki szeretném használni.
    A fiók-szabásnál igenis fontos a pontos méret -nekem- . Leírtam a fő felhasználás módját, általában használt anyagokat.
    Tehát nem értem miért írod azt, hogy "De szerintem, olyan ember ne nagyon akarjon pénzt keresni ilyen géppel, aki megítélni sem tudja, hogy milyen gépre van szüksége."
    Olyan gépre, amivel lehet pontosan vágni és nem az a célom vele, hogy valahogy húzza ki a garanciális periódust.

    csapágy vs.teflon-persely - Lehet hülyeség amit szajkózok, de ellene vagyok korunk szemétgyártásának.
    Ehhez hozzá tartozik az is, hogy elektromos gépeket sem szeretek a kukába hajingálni a garanciális periódus lejárta után 1 hónappal.

    [ Szerkesztve ]

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Új hozzászólás Aktív témák