Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • World-Soft

    senior tag

    Sziasztok!
    Most szeretném újraúzni új vasakkal a routert.
    Úgy szeretném megoldani, hogy a rendszer egy 8GB-os Pendiveren lenne.
    Letöltésre egy nagy 2.5'-os HDD-n lenne.

    A SWAP-ra és a LOG-ra két ötletem van:
    1. egy kis eldobható (cserélhető) pendriverre
    2. a 2.5'-os HDD két külön partíciojára.

    Tertósság miatt szerintem a 2. eset lenne szerintem a nyerő, viszont vélhetőleg adatmásolás miatt le lesz időnként szedve a HDD.

    A kérdésem, hogy megoldható -e, hogy alap esetben a HDD-ra menjen a log és a SWAP, ha viszont le szeretném szedni a HDD-t, akkor egy scripttel vagy valamivel átirányítanám egy másik eszközre (pl. másik pendrive).
    (Fontos lenne, hogy az éppen futó progik amiket a HDD leszedése nem zavarna, azokat ne kelljen leállítani, módosítani.)
    Lognál arra gondoltam, hogy egy helyre logolnák ami egy külön felcsatolt partíció lenne a HDD-n. Ha váltani akarok, akkor lecsatolom a partíciót, és gyorsan felcsatolok egy másikat ami nem a HDD-n van. Igaz ilyenkor megszakadnak a logok. Nem tudom ez mennyire zavarná meg a programokat.

    SWAP esetén is hasonlóban gondolkozodom. A HDD-n lévő SWAP mellé felcsatolok egy másik SWAP partíciót, majd lecsatolom a HDD-set. Ezzel a módszerrel ki lehet kényszeríteni, hogy a SWAP átvándoroljon? a SWAP-ban lévő adatokkal mi történik?
    Kicsit így olyan mintha migrációt kellen végezni...

    Vagy nem érdemes ennyire bonyolítani és inkább válasszam az első megoldást.
    Vagy esetleg van jobb ötletetek?

    Előre is közi.
    Zoli

Új hozzászólás Aktív témák