Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cstomi15

    tag

    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem az rtorrent-el kapcsolatban. Az entware-es "rtorrent-easy-install" verziót raktam fel, a telepítés simán ment, mindent be is állítottam, de valamiért nagyon lassú a feltöltés (kb. 40-50 KByte/s, a csomagom maximális feltöltési sebessége pedig 2.5 MByte/s), alig van aktív torrent, azoknál is csak 1-2 peer.
    A szükséges portokat megnyitottam, neten is leellenőriztem, látható vagyok kívülről az adott porton keresztül. Ezeket a sorokat adtam a tűzfalhoz:
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 51515 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp --dport 51515 -j ACCEPT

    Eddig transmissiont használtam, ott sem érte el a feltöltés soha az 1 Mbyte/s -nál nagyobb értéket, de legalább töltött fel rendesen.

    Lehet esetleg ennek az az oka, hogy ugyan azon a merevlemezen (de külön partíción) van az rtorrent is és a seedben álló adatok is? Segítene, ha tennék a routerbe egy microSD kártyát, és arra tenném fel az rtorrentet?

    Előre is köszönöm!

    Üdv,
    cstomi

  • cstomi15

    tag

    Sziasztok!

    Van egy kis problémám a routeremmel. Sokszor le szokott fagyni, van, amikor naponta többször is, de van, amikor napokig bírja. Igazából nem a szó szoros értelmében vett lefagyás, mert a net nem szakad meg, de nem tudom elérni az admin felületet, az FTP szervert, a samba megosztásokat, illetve az SSH kapcsolat sem megy. Ha az utóbbival próbálkozom, akkor kiírja, hogy "Server refused our key", ha pedig beállítom, hogy jelszóval is be lehessen jelentkezni, akkor hiába adom meg a jó jelszót, nem fogadja el.
    Az rTorrent admin felületére be tudok jelentkezni, de csak tölt, nem jön be semmi.Csak a reboot segít.

    K26RT-N firmware-t használok, jelenleg az 116-os verziót, de sajnos már a korábbi verzióknál is fennállt ez a probléma.

    Gondoltam arra is, hogy esetleg a HDD (Seagate Barracude 320GB) hibásodott meg, de annak semmi baja, lefuttattam rajta több tesztet is. Kicseréltem a rack és a router közti USB kábelt is, próbáltam mindkét USB portot, de a probléma továbbra sem szűnt meg. A merevlemezen 3 partíció van, mindhárom EXT3 fájlrendszerrel.

    Lehetséges, hogy hibás a router vagy esetleg a rack hibásodott meg?

    [ Szerkesztve ]

  • cstomi15

    tag

    válasz Intruder2k5 #3701 üzenetére

    A torrentek nem mennek tovább, és lemezművelet sincsen, nem villog a rack LED-je. Számomra az a furcsa, hogy a hiba rendszertelenül jelentkezik. Van, amikor naponta többször, akár egy reboot után pár perccel közvetlenül, de van, amikor napokon át semmi baja.
    Arra is gyanakodtam, hogy nagyon melegszik a HDD a rack-ban, de miután szereltem rá hűtést, a hiba továbbra is maradt.
    Ha lesz lehetőségem, akkor kipróbálok egy másik rack-et és esetleg egy másik merevlemezt is, hátha megoldódik a probléma, de ha ez sem segít, akkor teljesen tanácstalan vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák