Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Moleman

    addikt

    válasz pinnacle #54 üzenetére

    Már az előző router újraindulásai miatt írtam a supportnak (angolul), válaszoltak is (magyarul :D), azt mondák, hw hiba lehet, vigyem vissza garanciában.

    Amúgy most egészen jól viselkedik, közben tesztelem a médiaszervert, nekem gond nélkül bírja a pendrájvot (8 gigás low end ajándék cucc), a memóriahasználat 28-ról csak 33%-ra ment fel, a procihasználat elhanyagolható. Igaz csak 2 fájl van most rajta. Ja, exfattal nem működött, most NTFS.
    Szerk.: Mégse, most már felugrott 97%-ra a ram és ott maradt... Mégse, visszament 34-re. Kiszámíthatatlan. Most meg a proci van 100-on mind a 4 maggal. A pendrájvot leválasztva visszament 0-ra. Most megint 100, pedig benne sincs a pendrájv.

    Hálózaton tudtam mappelni a SMB1.0 engedélyezése után, 6-8 MB/s másolta át rá a filmet, ami azért vicces, mert a pendrájv a USB3-as asztali gépbe dugva csak 2 MB/s-t tudott. :D

    A tévén látszik a mappaszerkezet a browse folders alatt, de se ott, se a video mappa alatt nem látja a fájlokat (mkv és avi), így igazából a hálózati megosztástól eltekintve nincs értelme, arra meg pont nincs szükségem, mert vannak megosztott mappáim a hálózatra kötött gépeken. Mindegy, nekem annyira nem fontos, marad a Serviio. :)

    Ami a sebességet illeti, lakáson belül, vékony falakkal mindenhol 85 megabit fölött mértem P10-zel, a lépcsőházban 15 méterre, 5 vastag ytong fal mögött már elvesztette az 5G-t, viszont abba az irányba egy antenna se néz. 1-2 vastag fal mögött még működik, de a mérések viccesek voltak, a letöltés leesett 5 mbps alá, a feltöltés viszont 40 és 70 között volt. :D Majd az 500-as nettel lesz ez igazán beszédes.

    A mérés közben újra is indult egyszer. Három - mondta a székely.

Új hozzászólás Aktív témák