Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e30st

    tag

    válasz missmonroe #37 üzenetére

    Szia!

    ugyanolyanra cserélik a topcaset, csak hát ugyebár egy teljesen újra, ami tartalmaz új műanyag felületet, új trackpadet, új billentyűzetet, szóval mindenképp megéri becseréltetni.
    Előbb vagy utóbb ez is meg fog repedni. A repedés oka, hogy a kijelző fölött lévő mágnesek lecsukás esetén lendületből nekiütözik a topcasenek, és ennek a sokszori megismétlődése előidézheti ezt a repedést, később meg le is töredeznek ezek a darabok. Ha vigyázol rá, nagyon óvatosan csukod le, az lehet egy megoldás, de én már láttam olyat is, hogy odaragasztottak egy ilyen 0,5mm vastag szivacs jellegű réteget, ami megoldotta a problémát, sőt még egész jól is nézett ki, meg kényelmes is volt.

    Akksiból utángyártottat nem érdemes venni.
    ha valaki 21-ért árul eredeti akksit, az teljesen korrekt ár.
    egyébként amikor az iStylenak volt ez a nagy kiárusítása, ott láttam 10000-ért régi MacBook gyári akksikat, bár elég hamar elkapkodták. szóval nem lehetetlenség 21-ért eredetit árulni.

    akksihasználattal kapcsoaltban.

    a benne levő gyári töltöttséggel elején teljesen ki kell sütni, addig használd, amíg ki nem kapcsol tőle a gép. utána rakd rá töltőre, és 24 órát legyen töltőn. Majd ezután még 5-6 cikluson át úgy csináld, hogy megvárod míg teljesen lemerül, utána pedig megvárod míg teljesen feltölt. Így hosszabb életű lesz.

  • e30st

    tag

    válasz missmonroe #39 üzenetére

    nem voltak szimpatikusak? velem mindig kedvesek, pedig én is a szakadtas egyetemista korosztályt képviselem. Bár én már törzsvendég vagyok náluk. És akkor most ők nem cserélik a topcaset? vagy miért is mentél be pontosan hozzájuk?

    A moshi palm guarddal az a baj, hogy az csak egy fólia, annak az a célja, hogy ne karcolódjon. Persze biztosan véd valamilyen szinten a repedések ellen, de csak annyira, amennyire a fólia vastagsága elnyeli az ütődést. Mert itt arról van szó, hogy a kijelző tetején vannak ilyen kis műanyag kinövés ami itt jól látható, és ahogy az hozzácsapódik a topcasehez, az okozza a repedéseket és töréseket. És azért csapódik oda erősen, mert mágnes van ott. Ezt pedig csak ilyen kis vékonyka szivacsszerű izével lehetne jól kivédeni, vagy ha esetleg odaragasztasz egy kis vásznat, vagy valami kis gumit odaragasztani, stb.
    Sajnos az ilyen vékony fóliák nem oldják meg a problémát.

    A hamis akksit elég hamar fel lehet ismerni, más anyaga van, a műanyag is olyan gagyi, nem olyan jó a fogása, stb.
    itt van olcsó utángyártott akksi.
    És van itt új, eredeti akksi, meglepően olcsón. Ezt ha megveszed, az kb 12000Ft, annyi van, hogy 2-3 hét míg ideér. És persze kell hozzá paypal számla, eBay regisztráció. Ismerettségi körödben biztos találsz olyat, aki segít neked, ha neked esetleg nem lenne erre lehetőséged.
    Amúgy meg ezek az eladók megbízhatóak, nem kell tartanod semmitől, ha nem érkezik meg visszaküldik a pénzt, ha esetleg rossz, akkor is visszaküldik a pénzt, stb.

    Ha sehogy se tudod megoldani a megrendelését, vannak itt prohardveren olyan tagok, akik 5-10% jutalékért bárkinek segítenek eBayről hozni.

    Hard casenek semmi értelme nincs, az csak kívülről véd. a töréseket egyedül odaragasztott valamikkel, vagy a fehér izék lefűrészelésével lehet kivédeni.

  • e30st

    tag

    válasz missmonroe #41 üzenetére

    Hát az akksiknál olyan nagy különbség gyártásilag sosem volt. A világon minden laptopot cserélhető aksikkal gyárottak (bár biztosan volt 1-2 cég aki nem). mindenesetre 2008-ban állet elő az Apple azzal, hogy bizony mostantól az ő gépeikben nem cserélhető az akksi. Mindenki nézett is, hogy ez mi, és a cég kezdett is magyarászkodni azzal, hogy nekik nagyon jó teljesítményű akkumulátoraik vannak, amik 1000 ciklust is kibírnak, ezért nincs szükség annak a gyakori cserélésére. A régebbi gépeknél valóban 300 ciklust adtak meg, de azt úgy, hogy addig garantáltan tudnia kell az eredeti teljesítmény 80 százalékát, vagy jobbat.
    Az új típusú akksiknál meg már úgy mondták, hogy 1000 ciklusig maximum 50%-osan romlik az akksi teljesítménye.
    Vagyis a réginél 300 ciklus után kellett 80%-nak lenni, az újnál meg 1000 ciklus után 50%-nak.
    Természetesen javultak az akksik, de azért nem olyan számottevően.
    Volt nekem még tavaly ilyenkor egy fehér gépem, benne eredeti akksival, 570 ciklusnál járt, és a Cocnut Battery szerint 73%-os volt. 2,5-3 órát lazán kibírt.
    Persze nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy az akksik formázása nagyon fontos, hogy az legyen feltöltve és kisütve teljesen.

    Amúgy a vaterás csávó ha eredeti akksit árul, akkor tuti hogy ő azt az eBayről vette, csak ebből él, hogy importál, és drágábban elad.

    Amúgy ne úgy képzeld el, hogy olyan szivacs, mint amivel a táblákat törlik az egyetemen, hanem olyan fehéres izé, amibe csomagolni szokták az árukat, ha veszel valami elektronikai terméket, ilyen fehér műanyagos-szivacsos jellegű csomagolóanyagban vannak, ami védi őket. szóval nem átlátszó nylon, és nem is az a bubborékos fólia, hanem ilyen 1 milliméter vastag, fehér valami. És abból odaragasztva 1-1 csík, pont oda, ahol le szokott törni a topcase.
    Becsukódik teljesen rendesen, hiszen a mágnes ott tartja a kijelzőt, a gép is elalszik, szóval érzékeli magát, hogy le van csukva.

    még mindig nem értem miért nem szimpik az iStyleosok. jófejek ők. Csúnyán néztek? vagy nem köszöntek előre? vagy csak nem voltak elég segítőkészek? (amikor volt álláshirdetésük szervizes munkakörre, engem nem vettek fel :S pedig én biztosan segítőkész lettem volna)
    jóéjt.

  • e30st

    tag

    válasz missmonroe #43 üzenetére

    300 ciklus az, amit bírnia kell. De rendes használat esetén ez sokkal több is lehet akár.

  • e30st

    tag

    válasz missmonroe #77 üzenetére

    Abba a szervizbe menj, ahol magát a Top Caset cserélték. Először csak hívd fel őket. Ha 1 hónapon belül történt az eset, akkor biztosan ingyen megcsinálják (feltéve ha hivatalos szervizről, vagy i-dokiról van szó)
    Egyébként a probléma oka az lehet, hogy a super-drive lejjebb vagy feljebb csúszott, és ahogy próbálná kiadni, beleütközik a gép műanyag házába, és azért nem jut ki.

Új hozzászólás Aktív témák