Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e30st

    tag

    válasz missmonroe #37 üzenetére

    Szia!

    ugyanolyanra cserélik a topcaset, csak hát ugyebár egy teljesen újra, ami tartalmaz új műanyag felületet, új trackpadet, új billentyűzetet, szóval mindenképp megéri becseréltetni.
    Előbb vagy utóbb ez is meg fog repedni. A repedés oka, hogy a kijelző fölött lévő mágnesek lecsukás esetén lendületből nekiütözik a topcasenek, és ennek a sokszori megismétlődése előidézheti ezt a repedést, később meg le is töredeznek ezek a darabok. Ha vigyázol rá, nagyon óvatosan csukod le, az lehet egy megoldás, de én már láttam olyat is, hogy odaragasztottak egy ilyen 0,5mm vastag szivacs jellegű réteget, ami megoldotta a problémát, sőt még egész jól is nézett ki, meg kényelmes is volt.

    Akksiból utángyártottat nem érdemes venni.
    ha valaki 21-ért árul eredeti akksit, az teljesen korrekt ár.
    egyébként amikor az iStylenak volt ez a nagy kiárusítása, ott láttam 10000-ért régi MacBook gyári akksikat, bár elég hamar elkapkodták. szóval nem lehetetlenség 21-ért eredetit árulni.

    akksihasználattal kapcsoaltban.

    a benne levő gyári töltöttséggel elején teljesen ki kell sütni, addig használd, amíg ki nem kapcsol tőle a gép. utána rakd rá töltőre, és 24 órát legyen töltőn. Majd ezután még 5-6 cikluson át úgy csináld, hogy megvárod míg teljesen lemerül, utána pedig megvárod míg teljesen feltölt. Így hosszabb életű lesz.

Új hozzászólás Aktív témák