Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e30st

    tag

    válasz missmonroe #41 üzenetére

    Hát az akksiknál olyan nagy különbség gyártásilag sosem volt. A világon minden laptopot cserélhető aksikkal gyárottak (bár biztosan volt 1-2 cég aki nem). mindenesetre 2008-ban állet elő az Apple azzal, hogy bizony mostantól az ő gépeikben nem cserélhető az akksi. Mindenki nézett is, hogy ez mi, és a cég kezdett is magyarászkodni azzal, hogy nekik nagyon jó teljesítményű akkumulátoraik vannak, amik 1000 ciklust is kibírnak, ezért nincs szükség annak a gyakori cserélésére. A régebbi gépeknél valóban 300 ciklust adtak meg, de azt úgy, hogy addig garantáltan tudnia kell az eredeti teljesítmény 80 százalékát, vagy jobbat.
    Az új típusú akksiknál meg már úgy mondták, hogy 1000 ciklusig maximum 50%-osan romlik az akksi teljesítménye.
    Vagyis a réginél 300 ciklus után kellett 80%-nak lenni, az újnál meg 1000 ciklus után 50%-nak.
    Természetesen javultak az akksik, de azért nem olyan számottevően.
    Volt nekem még tavaly ilyenkor egy fehér gépem, benne eredeti akksival, 570 ciklusnál járt, és a Cocnut Battery szerint 73%-os volt. 2,5-3 órát lazán kibírt.
    Persze nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy az akksik formázása nagyon fontos, hogy az legyen feltöltve és kisütve teljesen.

    Amúgy a vaterás csávó ha eredeti akksit árul, akkor tuti hogy ő azt az eBayről vette, csak ebből él, hogy importál, és drágábban elad.

    Amúgy ne úgy képzeld el, hogy olyan szivacs, mint amivel a táblákat törlik az egyetemen, hanem olyan fehéres izé, amibe csomagolni szokták az árukat, ha veszel valami elektronikai terméket, ilyen fehér műanyagos-szivacsos jellegű csomagolóanyagban vannak, ami védi őket. szóval nem átlátszó nylon, és nem is az a bubborékos fólia, hanem ilyen 1 milliméter vastag, fehér valami. És abból odaragasztva 1-1 csík, pont oda, ahol le szokott törni a topcase.
    Becsukódik teljesen rendesen, hiszen a mágnes ott tartja a kijelzőt, a gép is elalszik, szóval érzékeli magát, hogy le van csukva.

    még mindig nem értem miért nem szimpik az iStyleosok. jófejek ők. Csúnyán néztek? vagy nem köszöntek előre? vagy csak nem voltak elég segítőkészek? (amikor volt álláshirdetésük szervizes munkakörre, engem nem vettek fel :S pedig én biztosan segítőkész lettem volna)
    jóéjt.

Új hozzászólás Aktív témák