Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz Sakab #2322 üzenetére

    Crossover akkor a legjobb, ha sima .exe-t kell futtatni elvileg.

    Parallels-t javaslom, sima 32 bites XP-vel. (Vannak direkt csökkentett méretű, teljesítményű XP-k is.) Parallels-ben beállítottam neki, hogy kap 265mega memóriát és jónapot. 4 asztalt használok, ebből az egyiken ment a win, de az teljes ablakban. Nekem elfogadható volt a sebessége, indítással együtt, kb annyi időbe telt mint egy pc elindítása. Tipp: Ha közben OSX-en minimalizálod a futó alkalmazásokat, kiváltképp Safari, gyorsabb lesz a virtuális XP-d is, mert nem zabálja meg a memóriát az OSX. Ennek a rendszernek ez az egy negatívuma van, hogy meg kell tömni sok memóriával, és akkor nem lesz baj. (Gondolom közben már rájöttél, ha a piros X-el zárod be az ablakokat, a programok még futnak a háttérben. Leggyorsabb megoldás CMD+Q mely remekül kézre esik.)

    iTunes médiatár felépítéséhez azt tanácsolnám, hogy ha nem akarsz nagy átláthatatlan katyvaszt, albumonként rakjad be a zenéidet, és rendesen tageld be őket! Ha saját válogatásaid vannak, jelöld ki mindet, Albumcímnek mondjuk egy Jazz válogatás-t írjál be, és fontos még, hogy két féle artist rublika van, ha az album artisthoz írsz egy VA-t mondjuk, attól még a szám előadója ugyan úgy megmaradhat! Utolsó lépésként meg vagy rajzolsz, vagy keresel valami jó album borítót az egésznek. Kész is a saját válogatás, igényesen, iTunes-ba illően, kereshetően. :)

    Fájlegyesítésre -mivel általában majdnem minden .rar-ba van tömörítve- a legjobb az UnRarX melyet INNEN ingyenesen letölthetsz. Gyors, kicsi, jó. Bonyolultabb csomagoláshoz meg Stuffit expander, illetve egyéb dolgokhoz ForkLift a megoldás. muCOmmander sem rossz, de ForkLift illik a legjobban bele ebbe a világba, illetve rendkívül sokat tud.

    Szimpla fájlkezelésre meg használd a Findert, jómagam win alatt gyűlöltem az intézőt, csak TC-t használtam, de Findert nagyon megszerettem...egyszerű mint a facsipesz.
    Pár alapvető billentyű kombinációt jó ha megtanul az ember, ezzel jelentősen felgyorsíthatod a géped kezelését!

    CMD+Backspace = kukába dobás
    CMD+1/2/3 = Finder ablak nézeteinek váltása
    CMD+TAB = (win) Alt+Tab

    Ebből is látható, hogy a CMD - Command - parancs billentyű, az Alt, eredeti nevén Option billentyű pedig a módosító. Pl ha két iTunes libaryt akarsz használni elég csak optiont nyomva tartani mikötben indítod az iTunest, és feldobja a választó ablakot. Ugyan ez működik iPhoto-nál is.

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz Sakab #2322 üzenetére

    A ctrl c alternatívát már páran leírtuk neked. A legutolsó pl 13 hozzászólással ez előtt Karma tollából:
    "Tanulni kellene egy kicsit... Ez nem a rendszer hibája.
    Cmd+C, Cmd+V, Exposé gomb (F3 fölött) vannak itt, ez nem Windows.
    " :)

    2 giga Ram-al egyébként badarság Win7-et futtatni virtualizált környezetben. Még nekem is néha nyögve nyelős, pedig 4 giga ram és Western Digital Black winyó van a segge alá tolva! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák