Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz MegalodonS #8429 üzenetére

    Melon kicsit szerencsétlenül fogalmazott, úgy gondolom. A valóság kb az lehet, ha otthon is vártad a sült galambot, itt sem leszel másmilyen. Az emberi természet nehezen változik csak.

    A videó alapján is, meg egyébként is azt mondom : nem elég a szimpla akarat, mert ha a kevés tudás ritka szorgalommal párosul, az nagyon nevetséges tud lenni. Nem néztem még végig a videót, de félő, hogy a Norbi koppan nagyot. Miért? Mert nem volt tisztában a saját képességeivel. De nem csak azzal! Kijön 500 fonttal, és azt mondja rá, hogy rengeteg pénzt rááldázott ...Pfff.
    MA ennyi pénzzel max akkor érdemes kijönni, ha fix állásra jön az ember, de lehet még akkor is igen kevés.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • melon

    tag

    válasz MegalodonS #8429 üzenetére

    MegalodonS, valószínűleg félreértetted, amit sajnos szerencsétlenül sikerült megfogalmaznom. Arra próbáltam utalni, amit utánad sokan leírtak, hogy felkészületlenül, mástól elvárva (nem várva, elvárva) a segítséget panaszkodnak, hogy nincs/nem megy/adjatok munkát.
    Én erre gondoltam.

    "Igen is lehet vinni valamire,sok mindenre csak rajtad mulik,hogyan valosul meg az almod!!"

    Ebban pedig maximálisan igazat adok neked, hogy legfőképp saját magán múlik az ember sorsa. Pont ugyanezt akartam kifejezni, de valószínűleg nem sikerült. Otthon sok embert látok, akiben lenne bőven potenciál, hogy megvalósítsa önmagát, de a depresszió és az elkeseredettség már annyira visszafogja, hogy fel sem ismeri a lehetőséget. Én otthon is keményen dolgoztam, itt is azt teszem, és másokon azt látom, hogy a tenni akarás és a talpraesettség eredményre juttat. Ha viszont otthon elvárod, hogy a dolgok jól alakuljanak, de nem teszel érte, akkor itt is nehezebb lesz.

    Aki ismer, tudja, hogy távol áll tőlem a kirekesztő, lenéző, 'magyarkodó' stílus, és eszem ágában sem volt ilyennek tűnni.

Új hozzászólás Aktív témák