Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz noorbertt #19628 üzenetére

    Nehez ugy tanacsot adni, hogy semmi konkret infonk nincs arrol, hogy mit tudsz es mit szeretnel tudni. :)

    Ha az Agency/Landlord csinalt inventory-t, akkor jo alaposan at kell nezni es kemenyen felirni minden elterest, sok-sok dollarokba kerulhet a berlemeny visszaadasakor ha most nem vagy korultekinto. Ha nem csinaltak, akkor csinalj egyet magad es minden erintettnek adj belole egy peldanyt es irasd is ala veluk (nyomtatott nev, alairas, datum).

    Kisse eso utan koponyeg, de ha meg van lehetoseged esetleg valtoztatni a korulmenyeken, akkor kauciot csak deposit scheme-ben elhelyezve letenni. Minden mellebeszeles ellenere, a private landlordokat is torveny kotelezi a deposit scheme hasznalatara, senki sem kivetel alola es kutya kotelesseguk neki(k) elintezni, nem a te dolgod.

    Council tax kapcsan erdemes felhivni a councilt es megkerni oket, hogy kuldjenek egy fizetesi utemtervet most azonnal minden informacioval amire csak szukseged van. Nem egy sztorit hallottam mar es az egyel ezelotti helyemen nekem is volt gondom ezzel, hogy majd kuldik majd kuldik, aztan x honap mulva elobb jon a felszolitas az elmaradas rendezesere mint maga az utemterv...

    Ha a szamlak a nevetekre kerulnek (es ti rendezitek oket, nem a rent resze), akkor mindenkeppen erdemes egy orat eltolteni valamelyik osszehasonlito oldalon (gocompare es tarsai) ha mar kezetekben lesz egy teljes honaprol szolo szamla es megnezni a gaz/villany szolgaltatok ajanlatait. Fura dolog ez, de sokakat nem erdekel vagy megszoktak mar, hogy mennyit fizetnek es kozben meg lenne joval olcsobb szolgaltato (foleg ha van lehetoseg dual csomagra, vagyis villany es gaz ugyanattol a szolgaltatotol).

    Electoral roll-t el lehet intezni online is mar itt, szuperul mukodik a rendszer, es ugye ez nem csak a szavazas miatt lehet fontos.

    Aprosag, de okozhat bosszusagot a szemetelviteli rendszer, ami nagyon lokacio fuggo. Nemreg koltoztem, ez az otodik alberletem itt, de eddig minden helyen maskepp mukodott a szelektalas es az elhordas is. Altalaban a council oldalan megtalalhatoak a szukseges infok.

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák