Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kem

    addikt

    válasz Ck. #31568 üzenetére

    Amikor hazakoltoztem 3 evre 2011-ben, kaptam allaskeresesi tamogatast, ami a maximum osszeg volt az angol mekis fizum miatt 3 honapig, aztan meg 70% meg 3 honapig. Ugyan elintezni nem volt gyors, talan 5 honap, de csak a Payslipek meg a P45/P60-ak kellettek.

    Szoval az angliaban ledolgozott orak es onnan valo jarulekfizetes is beleszamit. Ha meg hazamesz elkezded fizetni a TB-t magadnak, illetve ha igenyelsz te is "munkanelkulit" akkor az legalabb rendbetesz par dolgot automatikusan, es fizeti a jarulekokat amig munkat talalsz meg megszokod a valtozast. Igy nem torlodik fel fizetnivalo amig kiderititek a dolgokat.

    Az ota nem tudom hogyan mukodik pontosan. Egeszen biztos, hogy nem ugy fogtok odaerkezni mint ha eppen megszulettetek volna vagy egy masik kontinensrol jottetek volna.

    Kiveve ha itt kezbe kaptatok a fizut vagy self employed-ok voltatok adobevallas nelkul.

    Surgos ellatasban mindenki reszesul, a tobbit a TB vagy az NI fedezi. Brexit ota ez valtozhatott de akkor csak be kell fietni a TB-t onnantol, hogy hazaer valamelyikotok.

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák