Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    válasz pkaresz #59873 üzenetére

    Az a fejes a közelébe sem ér az AKG-m minőségének. ;) Meg el is adtam, mert van pár BT fejhallgató itthon.
    Igazából csakis azért ruháztam be XZ2-re, hogy eladjam, és vegyek egy XZ2C-t. Gyakorlatilag jó üzlet volt, mert így nem került semmibe sem az új telefonom, sőt még hozott is egy kicsit.
    Az a fejhallgató amit adtak hozzá, az tényleg kiváló, de mivel ez nagy méretű fejhallgató, egyrészt csak otthon használnám, így az aktív zajszűrés, mint extra funkció nem igazán lenne kihasználva nálam. Tényleg állat, de nem tudok olyan helyzetet felidézni magamban, ahol tudnám használni. Nem utazok vonaton, repülőn, a kocsiban életveszélyes, mert nem hallod a forgalmat, utcán gyalog, bringán szintén veszélyes az előbbi miatt, nálunk nincs metró, villamos, busz mutatóban, a tömegközlekedés nálunk a vidéki falvak, és a város között valósul meg inkább. Tehát, nem igazán van nekem olyan élethelyzet, ahol kéne az aktív zajszűrés mint opció csillagászati áron. Azon a pénzen, amit kérnek azért fejhallgatóért olyan drótost veszek, ami szebben szól, mint az élő koncert :D
    Ami a fantáziám piszkálja egyre jobban, az egy hordozható minőségi DAC, ami a telefonnal, és a PC-vel is tud működni. Futáshoz pedig szintén elég egy fülbe dugható sztereó BT cucc, ott szintén csak a zene, mint motivációs dolog kell, és nem a minőségi élvezet.

    Amúgy óriási húzás volt a Sony részéről, hogy egy darabig biztosított egy tényleg állat jó fejhallgatót a telefonhoz. Kár, hogy már kifutott ez az akció. Szerintem sokkal többen vennének Sonyt, ha a telefonok mellé csomagolnának egy legalább közepes minőségű BT fej, vagy fülhallgatót, ha már a jack eltűnt. Az átalakító csak kényszermegoldás szerintem, ami még a csatlakozó épségét is veszélyezteti, ha azt használnám zenehallgatáshoz vezetéses fülessel.

Új hozzászólás Aktív témák