Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz SharpSA #814 üzenetére

    Ha 24fps filmet nézel, akkor a lejátszó és a TV frissítési frekvenciáját egyaránt 24Hz -re kell állítani. Van, ami ezt automatikusan megteszi. Azért szokott lenni erre külön opció, mert nincs videószabványos többszöröse. Az eredeti mozigépek (ha jól emlékszem) 72fps -en játszották le a filmet úgy, hogy egy képkockát többször jelenítettek meg. Ezzel csökkentették vibrálást. De digitális rendszerben nem tudom, hogy van -e erre lehetőség. Sztem nincs. 25fps -nél 50Hz kell, 30fps -nél pedig 60Hz. Tehát a lejátszó és a megjelenítő is ezeken a frekvenciákon kell dolgozzon az ideális szinkronhoz. Az egy külön probléma, hogy a miniPC -knél az elsődleges rendszerkép a HDMI kimenet. (A Tabokon, vagy az MHL adapteres telókon nem közvetlenül a rendszerkép megy ki). Úgy tudom, hogy az Android nem képes OS szinten különböző frekvenciákon dolgozni. Ezért van a kernelben fix érték definiálva. Azt nem tudom, hogy ezt a problémát sikerült -e már valamilyen trükkel megkerülni.

  • kazan23

    aktív tag

    válasz SharpSA #814 üzenetére

    Kérdés, hogy min nézed: tv, vagy projektor? Az utóbbiakból a "házimozis" változatok tudnak 60 és 24Hz-et általában, illetve 50Hz-et is... esetenként. Mivel a nyersanyag többnyire 23.976Hz-es mozifilm, vagy 25Hz-es PAL-sorozat, így azt kellene követni. Szóval mozifilmhez a 24p* a jó, 50/60Hz-en fahrtolásnál/svenkelésnél ugrást tapasztalhatsz, mint írta Somatom is. A legtöbb tv manapság tud 23.98 (23.976) / 24 / 25 / 29.97 / 30 / 50 / 59.94 / 60 Hz-et. A sorozatokat nézd 50Hz-en, hacsak nem NTSC, amit meg nézz 60Hz-en.
    *A 24p vs. 23,976Hz kérdést pedig ne feszegessük ;)

    (rég elkezdtem írni, kimentem visszajöttem, Somatom is megírta közben)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák