Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricshard444

    veterán

    válasz KillerKollar #6092 üzenetére

    :Y Szóval jobban hiszel mondjuk egy Techpowerup tesztnek,mint egy felhasználó által mértnek elmondásod szerint,mert MANIPULÁLHATOM AZ EREDMÉNYEKET?(Ja mert biztos a pártatlan felhasználó fogja manipulálni nempedig a pénzéhes oldalak...kössz)Olyan címeket teszek bele amikkel játszanak az emberek nem pedig válogatás alapján kerül be,mint sok más oldalon.Inkább hagyjuk,szerinted a 680 jobb,én ezt elfogadom. Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Vannak dolgok...

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz KillerKollar #6092 üzenetére

    Én úgy vagyok ezzel, hogy az AMD papíron elméletben jobb, az nVidia pedig gyakran papíron tesztekben. De mivel ezen túl a valós életszituációban sem lesz egetverő, vagy akár különösebben érezhető a különbség, így szinte mindegy is, és ki-ki eldöntheti, hogy a szép grafikonok, vagy az elméletben szép tervezői bravúrok állnak közelebb a szívéhez. Nagyon nem fog bukni egyikkel sem otthoni valós körülményeket tekintve sem.
    Én is inkább az utóbbihoz húzok. Jobb az a tudat, hogy elméletben zseniális a kártya, mint hogy 5%-al többet mértek vele egy tesztben. Azt már úgy sem érzem, de ezzel jobban tudok azonosulni, mint a mérési grafikonokkal, amikben lehet akkora véletlen hiba, mint a kimutatott fölény.

    És mindig vannak olyan dolgok, amiket elfelejt az ember, mint például:
    Geforce-al csak 8 bit/channel jön ki a kalibrációs LUT-ból, Radeonon 10
    Radeonon stabil a 23.976Hz, Geforce-on csak akkor hozod össze, ha szerencséd van.
    -> Ez két apróság, ami épp beugrott, és lehetne ilyen visszafelé is, de nekem ez fontos.
    Szóval ha ma vennék VGA-t, akkor a "szívem" még mindig az nV-hez húzna (régen nagy nV fan voltam), de ma is ugyan úgy AMD kártyát vennék, mint HD4 óta mindig.

    Egyszerűen jobb is ránézni a kártyáikra. Még akkor is, ha tudom, hogy én úgyis leszerelem a gyári hűtőt vizesblokk miatt, aztán annyit látom a NYÁK-ot is, hogy még a gépház is el van rejtve a szobában. Valahol ez is érhetne annyit, mint az 5% teljesítménytöbblet, vagy az elméleti zsenialitás. Ettől is érezhetném magam jobban, a tudattól, hogy Geforce-om van, ami még ránézésre is szebb. De átfogóan minden igényemet nézve mégis az AMD nyer.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • gbors

    nagyúr

    válasz KillerKollar #6092 üzenetére

    van még egy nagy különbség. a neves tesztoldalak a teszt céljaira kapott kártyákkal tesztelnek, ami azért cherry picked szagú - a 680-ak szinte minden játékban 1080-1100MHz sebességgel mennek. a pH! tesztek rendes retail kártyákkal folynak - érdekes lenne, ha ők is monitoroznák a boost órajelet, hogy vajon a relatíve gyengébb eredmények mennyiben köszönhetők annak, hogy a 680 esetleg csak a gyárilag garantált 1060MHz körül ketyeg.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • fatallerror

    addikt

    válasz KillerKollar #6092 üzenetére

    senkit nem érdekel ha a gtx 680 10%-al gyorsabb ha 26 ezer ft-al több és ezt már az előbb is írtam h általában az ár/teljesítmény mutató alapján választ az ember vga-t

    don't tell me what i can't do!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz KillerKollar #6092 üzenetére

    A teszteket már korábban megbeszéltük. Ahol nem írják oda, hogy milyen beállítások teszteltek, vagy nem írják ki pontosan, hogy melyik kártyához milyen driver volt az nem mérvadó teszt. Ezek alapinformációk. Persze lehet feltételezni, hogy max volt a beállítás, és a legújabb volt a driver, de semmi alapja nincs a feltételezésnek, mert nincs róla információ.
    Ahol például a játék, a beállítások, valamint a driver megegyezett, ott az erősorrend is megegyezett a miénkkel.
    Nálunk azért lett ennyire erős a GCN, mert most váltottunk az új játékokra, míg a régieket hagytuk. Számos teszt még régi játékokkal tesztel. Az pedig, egy érdekes gondolat, hogy "direktben olyan címek vannak kiválasztva, amik mondjuk a compute teljesítményre mennek rá". Ezzel azért lehet vitába szállni, mert Kepler megjelenése óta 7 DX11-es játék jelent meg. Ebből 5! (vagyis a jelentős többség) erősen használja a compute shadert, és ez meg is látszik a GCN teljesítményén ezekben a játékokban. Tehát ha az új címekből csemegézünk nem is tudsz úgy választani, hogy ne legyen a többségük compute igényes.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák