Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rocket #521 üzenetére

    Akkor a dupla GPU-s 6870x2 lesz Zeus, egy belépő szintű chip pedig Achilleus?
    A 6770-es középkategória pedig... Ó, hogy a Herkules név már foglalt?! :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gbors #565 üzenetére

    Ugyan már, ha pusztán software-es órajel (órajel, és nem feszültség, ventilátorfordulat, memóriaidőzítés, és bármi anyámkínja) állítgatással kárt tudsz tenni egy VGA-ban, akkor megtarthatod falidísznek, amit kölcsönadok, és még nyersz is egy üveg bort. :))

    Nem tudom mennyire működik már jól (írtak valami újítást most ezzel kapcsolatban, lehet eddig a GPU nem tudta az CRC-zést, csak a GDDR5, viszont a HD4 slideokon is jól mutatott...), de nekem 4870-en jól látszott, hogy kezd hibázni a RAM, mielőtt villódzani kezdett, ha lentebb vettem picit (még stabilról stabilra...), akkor a teljesítmény is lentebb ment valamivel, ott kezdett csak lassulni, ha már szemetelt is.

    Ez a memórialimit viszont érdekes, mert az 5800asokon is 1000-1200Mhz tájékán mozog az órajelük, és ugyan a 256bit dupla annyi, de az SP-k száma is közel dupla, tehát hasonló a szitu. (vagy mérte már valaki azt is, csak én nem láttam a szomszéd topicban? Mondjuk remélem jövőhéten már itthon mérhetem. :D)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rocket #725 üzenetére

    Az egyik slideon még 5, a másikon már csak 4 Ghz-en járnak a RAM-ok. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szerintetek megéri most egy 5850-esre vizes blokkot venni, ha ez capp-pakk olyan 22k-s beruházás?
    Úgy értem, mennyi az esélye annak, hogy hűtéstől függetlenül nálam lesz ez a kártya úgy 1 évig, nem kell fél éven belül lecserélnem valamire?
    (Illetve ha úgy számolunk, hogy ha pár hónapon belül vennék esetleg x2-t, akkor annak a felárát kompenzálja, hogy arra csak 1 blokk kell, nem 2, mint 2 darabból összerakott CF-re)
    1920x1200-as felbontás mellé szeretném maxra tolni a grafikát (kivéve az élsimítást, abból elég a 2x is). Mennyire lesz ez szerintetek lehetséges egy 5870 köré-picitfülé tuningolt 1Gb-os 5850-essel? Illetve mikorra saccolható a következő széria?

    Ha jól kiszolgál még ez a VGA egy darabig, akkor nekem egéri ezt az árat, hogy elnémítsam, mert főleg tuningolva már elég hangos tud lenni. (és már úgy is mindenen víz van az alaplaptól a RAM-okon át, persze a CPU-n is, de ha itt egy porszívó, akkor hiába ücsörög a gép mellett a böhöm nagy passzív radiátor...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rocket #743 üzenetére

    Na, végre engem is megleptek már valamivel egyszer az életben, ami nem negatív meglepetés. :DDD
    A BBC első részének nagyon lehengereltek a videói, aztán nyomát sem láttam PC-n. Mivel így nálam egy instant folytatás sem lesz konzervízű, így örömmel fogadom, ha kiadják a második részt DX11-el.

    Na persze ez 1 játék, és csak 2-ig számolok, mert az AVP-vel szerintem csak emiatt fogok játszani, a STALKER-be pedig már belepislantottam, és hiába a csodás árnyékolás, stb., a játék attól még szarul néz ki az én szemeben, nem beszélve arról, hogy nem csípem ezt a hangulatot sem, tehát felejtős.
    A dzsingiszkánok és szőröstalpú ékszerőrültek pedig hagyjanak engem békén.
    Na jó, a DIRT2-t is elindítom majd 10 percre, ha senki sem licitál a vaterára feldobott, 5850 dobozból visszamaradt kuponomra. (Ph-n törölték a hirdetésem, mert egy moderátor szerin szabályellenes, de nem fejtette ki miért...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rocket #746 üzenetére

    Ezt magyarázd a moderátornak (még sosem láttam őt azelőtt), küldtem neki 3 üzit, hogy 1: fejtse ki mi a gond, 2: mivel másabb, mint a másik 5+ eset. 3: Mi a f@szér sz@rik a fejemre. Az első kettőre mellébeszélt, a 3.-ra nem reagált, inkább nem kockáztatok egy bannolást azzal, hogy visszarakom copy-past-el. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rocket #752 üzenetére

    Igazából leszarom, nem kell nekem a feszkó, ő nagyobb arc itt, mint én, beszólt nekem, lenyelem, ennyi. (Na persze nem hergelt tovább, ha elszakítja a fonalat, megkeresem és a képébe nyomok egy vállról indítható rakétát, aztán megvetetem vele a kupont 9k-ért, kézigránáttal a szájában.) De mákja van, 1 valaki már megadta a 3000-es kikiáltási árat vaterán. :))

    Na, de ne offoljunk tovább. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rocket #758 üzenetére

    És hogy férnek be a PCI-E szabvány TDP limitjébe? Büszkén sehogy? :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Bici #1128 üzenetére

    Én sem értem. Mintha QuadHD-tól nagyobb felbontású videókról panaszkodna, ami azért kicsit nonsens-nek tűnik így első gondolatra (még a friss "köss rá minél több monitort" divat idején is). Szóval legalább is nem ártana kifejtenie.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz weiss #1131 üzenetére

    Két tipp:
    - Vannak DXVA kompatibilis mkv konténeres anyagok is.
    - Próbáld ki az újabb FFDShow SVN build-okban lévő DXVA kodeket, vannak benne workaround-ok ilyesmikre.
    - Miért fontos a DXVA? Én azért sem használom, mert akkor nem tudnék színtérkorrekciót csináltatni a videó rendererrel, de amúgy sem lenne érvágás a CPU-nak, főleg az mvk-k dekódolása.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz weiss #1133 üzenetére

    3: Ha már úgy is felteszed, próbáld ki: Friss FFDShow build ffmpeg-mt software dekódere, az output fixen YV12-re állítva (semmi postprocess filter, vagy hasonló, csak a standard deblock -> azt nem kell letiltani ami alapértelmezett...) majd opcionálisan (de erősen ajánlottan) DX9 hardware-es renderer, de nem a VRM9 vagy az EVR, hanem MadVR (a legújabb v0.11 összeveszik a legújabb forceware driverekkel, de Radeonokon nincs gondja). És persze olyan lejátszó, ami támogatja a MadVR-t -> MPC-HC (tiltsd le az összes internal dekódert, illetve szerintem a source filtereit is, ha van haaili splitter telepítve).
    Így tökéletes lesz a kép, és kisbb Athlonon is láttam már így 1080p-s anyagot simán futni. (Ha bejött, és még a 3dlut opciót is ki akarod aknázni, akkor olvasd a blogot a nevem alatt. - Vaktában is bekapcsolhatod próbaképp, hátha segít a teljesítményen is a LUT a realtime számítások helyett, ilyenkor önmagába konvertálja a színteret, vagyis nem nyúl hozzá a forráshoz...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Csak én látom úgy, hogy feltűnően megállt a DX11 szekere? Mármint hogy épp csak annyi játék jelent meg vele, és lett bejeltve (aztán azóta akár el is halasztva, vagy még máig TBA dátummal), amennyi a HD5 reklámjához minimálisan kellett, aztán kész, és játszunk tovább DX9/10.0 játékokkal (rendes AA nélkül, stb...)?
    Én pl egyedül az AvP-vel játszottam, és más nem is érdekel a nem túl hosszú listáról. De ugye még csak bejeltve vagy előpletykálva sincs sok... Vagy én vagyok lemaradva? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Aztakurvazeentségit! Most felbazstak az AMD-sek: [link]
    Feltettem pár kérdést, erre egy moderátor rögtön bezárta a topicot, miután postolt egyet (mielőtt én válaszolhattam volna), amiben téves információkkal nyilvánítja értelmetlennék a kérdésemet. (Így meg sem válaszolja igazán, csak pont azt mondja, ami a kétejeket okozza eddig is.)
    Mi ez kérem? Cenzúra? :U Ez most nagyon felhúzott! :W :W

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Angel1981 #1315 üzenetére

    Nem igazán találtam neki megfelelő helyet, gondoltam az ATI-bulvár megtűr ennyit. :DDD
    Most írtam ennek a spyre-nek egy pm-et, hogy miben tévedett, és hol talál rá bizonyítékot. És persze kértem, hogy nyissa meg a topicot, mert ő már bebizonyította, hogy alkalmatlan a kérdéseim megválaszolására, így szeretném, ha másoknak is esélyt adnánk.
    Remélem az utóbbiért nem fogok csuklóból ban-t kapni. De ha igen, akkor bekaphatja, és addig írkálok az AMD-nek panaszleveleket, míg történik vele valami. :P

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Innen is toboroznék egy-két koponyát a kérdésemhez, mert az azonnali kérdések topicjában szerintem úgy lapozzák majd ezt át, mint ha kínai karakterek lennének. :DDD

    És erről jut még eszembe egy ide jobban illő része a témának:
    Elvileg képesek lennének a mai hardware-ek valódi YCC 4:2:2 overlay felületet biztosítani, ha rászánnák magukat a driver írók? Mármint ki is tudnák juttatni változatlanul azt, amit a software-től kapnak, anélkül hogy át kelljen konvertálni RGB-be, majd vissza, mint most...?

    Vagy meg lehetne "hackelni" valahogy a mostani drivereket, hogy ilyen fake-YCC módban ne RGB-ből konvertáljanak YCC-be, hanem az RGB frambufferekbe RGB-nek címkézett, de igazából YCC adatokat küldjék tovább, mint egyfajta "passthrough mode"? (És akkor a software bepakolná az adatot, mint ha RGB lenne, csak valójában YCC -> 4:2:2 esetén kitöltve nullákkal a felesleges biteket... és kimenne a HDMI-n módosítás nélkül? Bár a 4:4:4 sem gáz, ha tudjuk, hogy csak nearest neightborhood módszerrel legyen 4:2:2-ről 4:4:4-re nagyítva resample helyett...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ViiiiktorOC #6003 üzenetére

    Ideje lenne, hogy valami lentebb vigye a 7850/70 árát. :(((

    Egyébként ahogy figyelgettem mostanában, legtöbbször nem is a GPU-ból, hanem az 1Gb VRAM-ból fogyok én ki, mikor magasabbra próbálom lőni a beállításokat játékokban.

    Viszont ha már belenyúlok a gépbe, akkor mégsem 2Gb-os 5850-re váltanék. Főleg azért sem, mert valószínűleg a GPU is jobban ki lenne használva, ha nem futna ki a VRAM-ból és akkor elférne egy kicsit gyorsabb GPU is.

    Ugyanakkor így erősen gáz, hogy ami most lényegesen gyorsabb VGA, az kétszer annyiba kerül, mint amennyiért ezt vettem új korában, 3 éve. Úgy tűnik, mint ha megállt volna az idő: akkoriban 50 egység teljesítmény 60k volt, most 3 év múlva 100 egység 120k.

    És még tudtam is, hogy meg kéne várnom a 2Gb-os modellt, de pont beszart a régi, és meg se vártam, hogy visszajöjjön gariból, vettem a frissen kijött 1Gb-os 5850-et, ami azóta megvan, mert nem érdemes lecserélni. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hoolla #6024 üzenetére

    HL3-al? Ha ezt komolyan gondoltad, akkor fáj! :)) :DD :( :((( :o :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Klikodesh #6029 üzenetére

    Mi az az arg? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fatallerror #6078 üzenetére

    aki az ár/teljesítmény mutatót nézi most tuti 7950est választ

    Vagy valami régebbi kártyát. :DDD
    Én régen szinte minden (vagy legalább minden második) generációváltást lekövettem. Főleg, mikor jók voltak az árak és jöttek az akkori mércén szebbnél szebb játékok. Most viszont HD6-ra egyáltalán nem érte meg váltani a kis teljesítményugrás miatt, a HD7 pedig mocskos drága az előző évek árpolitikájához képest, így még mindig nem látom értelmét cserélni HD5-ről. Főleg, hogy nem is nagyon jön mostanság semmi játék, ami úgy izzasztja meg a kártyát, hogy tényleg lenyűgöz a képminőségével, és nem mellesleg még a történet is érdekel. Talán ha a HD8 startja után lesznek értelmes áron használt HD7-ek majd újítok. :o

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fatallerror #6083 üzenetére

    Még a játékmotorokról jut eszembe, hogy jönnek néha ezek a DX11-es csodák, és van hozzájuk FXAA, edge blur és mit tudom még milyen maszatoló post-process a recés élek ellen...

    Pedig bennem olyan érősen él még, hogy a DX 10.1 volt az AA megváltója és azóta mindennel mehetne az MSAA?

    Ez ügyben mi történt? Megint volt valami fontosabb újítás, ami az AA-t ellehetetlenítette? Vagy ekkora b@lfaszok a programozók, hogy DX11-et is használnak, de a 10.1 képességeit sem merítik ki viszonylag kínos problémák leküzdésére sem?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gbors #6088 üzenetére

    Tudom, hogy ezek a post-process AA-k mennek még DX9-el is. Annyiban kötődött csak bennem DX11-hez, hogy azzal miért nem lehet már valami jobb megoldást összehozni, ha DX10.1 óta már nem gond a deferrend renderig + MSAA -> De akkor mégis gond még mindig. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz KillerKollar #6092 üzenetére

    Én úgy vagyok ezzel, hogy az AMD papíron elméletben jobb, az nVidia pedig gyakran papíron tesztekben. De mivel ezen túl a valós életszituációban sem lesz egetverő, vagy akár különösebben érezhető a különbség, így szinte mindegy is, és ki-ki eldöntheti, hogy a szép grafikonok, vagy az elméletben szép tervezői bravúrok állnak közelebb a szívéhez. Nagyon nem fog bukni egyikkel sem otthoni valós körülményeket tekintve sem.
    Én is inkább az utóbbihoz húzok. Jobb az a tudat, hogy elméletben zseniális a kártya, mint hogy 5%-al többet mértek vele egy tesztben. Azt már úgy sem érzem, de ezzel jobban tudok azonosulni, mint a mérési grafikonokkal, amikben lehet akkora véletlen hiba, mint a kimutatott fölény.

    És mindig vannak olyan dolgok, amiket elfelejt az ember, mint például:
    Geforce-al csak 8 bit/channel jön ki a kalibrációs LUT-ból, Radeonon 10
    Radeonon stabil a 23.976Hz, Geforce-on csak akkor hozod össze, ha szerencséd van.
    -> Ez két apróság, ami épp beugrott, és lehetne ilyen visszafelé is, de nekem ez fontos.
    Szóval ha ma vennék VGA-t, akkor a "szívem" még mindig az nV-hez húzna (régen nagy nV fan voltam), de ma is ugyan úgy AMD kártyát vennék, mint HD4 óta mindig.

    Egyszerűen jobb is ránézni a kártyáikra. Még akkor is, ha tudom, hogy én úgyis leszerelem a gyári hűtőt vizesblokk miatt, aztán annyit látom a NYÁK-ot is, hogy még a gépház is el van rejtve a szobában. Valahol ez is érhetne annyit, mint az 5% teljesítménytöbblet, vagy az elméleti zsenialitás. Ettől is érezhetném magam jobban, a tudattól, hogy Geforce-om van, ami még ránézésre is szebb. De átfogóan minden igényemet nézve mégis az AMD nyer.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #6166 üzenetére

    De, sajnos van, ha fut az MSI AfterBurner. Ilyenkor vibrálnak is a kijelzőim, szóval vagy feszemelt overclock vagy multimonitor. (Na jó, talán lenne más megoldás a kettőre együtt, de egyszerűről nem tudok.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #6168 üzenetére

    Hol van az overdrive-ban a VCore csúszka? :Y
    A HD5850 nem 1V-on megy 1Ghz-et, hanem 1.2-n. :DDD

    Egyébként azt hiszem a memóriaórajelet is elég lenne magasabban tartani a multimondiot setuphoz, de felfoghatatlan számomra, hogy az AfterBurner-ben miért nem oldható ez meg. Pedig egyáltalán nem tűnik lehetetlennek vagy egy olyan opciót adni, hogy ne is váltson soha órajelet a kártya ("force constant clocks" vagy valami), vagy legalább a külön elmenthető 2D/3D profilokat rendesen kezelné, és ha azt mondom 2D-ben is 1Ghz a RAM, akkor nem viszi le 300-ra idleben sem. De nem... mindig leveszi és bele sem szólhatok, hogy meddig...

    A BIOS-ba is beírtam volna már én, ha nem lenne túlbonyolítva és ott is egyszerűen megadhatnám hogy 1.2V-on menjen 3D-ben a GPU.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz TESCO-Zsömle #6170 üzenetére

    Nem tudom, egyszerűen nem vergődtem zöld ágra az RBE-vel Vcore ügyben.
    Ha mutatsz egy jó leírást HD5-höz, akkor megcsinálom, de nem tűnik egyértelműnek a túlfeszelés. Szerintem hexeditor móka, amitől még nem félek, csak magamtól nem találom ki melyik regisztert kell átütni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ViiiiktorOC #6494 üzenetére

    Pedig mennyivel jobb, ha minden RAM elől van.
    Gondoljunk már azokra is, akik full-cover vizes blokkot akarnak feltenni rá ventilátor nélküli házba, és utána fel akarják tolni a RAM órajelét is, ameddig bírja. :D

    Bár én egy 7970-et tervezek a következő kártyámnak, ha kijön végre a HD8 és esnek az árak. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fatallerror #6499 üzenetére

    Használt árakra gondoltam, mikor HD8-ra kezdenek cserélni az emberek. :B

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Klikodesh #6523 üzenetére

    Engem ez amiatt izgatna, hogy ha lényegesen nem is esik az áruk rögtön a HD8 megjelenése miatt, de megnő a használt kínálat a HD7-es kártyákból. Nekem ugyanis lenne egy olyan speciális igényem, hogy EK vizes blokkal szerelt kártyát akarok majd benyúlni használtan. Egyszerűbb és olcsóbb is, mint külön-külön megvenni a használt refkártyát és a használt blokkot (ami elég ritka is). Az új blokkok drágák a régi kártyákra is, ott nincsenek nagy áresések, csak ha már reménytelen eladni őket (pl a mostani kártyámra valót már nehéz lenne olyan áron, mint amennyiért újonnan rendeltem, hisz az kb. a kártya mostani használt piaci ára :)) ).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fatallerror #6704 üzenetére

    Emiatt szomorú vagyok. :( Ahhoz már túl régóta vártam rá, hogy most vegyek HD7-et, pedig lassan már cserélni kéne a HD5-öt. A Tomb Raider-t is félretettem kártyacseréig.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz radi8tor #6800 üzenetére

    Ott is eredendően bibis a dolog, hogy aki eladja már mindenképp megelőzi a sorban azt, aki megveszi tőle.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Z10N #6810 üzenetére

    Biztos kártyán nyerte. Valaki bedobta a lapjaival együtt a grafikus kártyát. :DD
    Vagy beszámolta a hangszórók árába, amiből már csak az állványok maradtak.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fatallerror #6815 üzenetére

    Van egyáltalán ilyen?
    Annak idején nekem volt a legelső HD4800-asom az aktív fórumtagok közt (kb. csak egy hétre rá került boltokba és bazáros árlistákra is), de senki nem csöpögött érte körbe. :D (Nem prémium, inkább későbbi kisker listaár alatt vettem, csak épp bedöglött a régi, így lecsaptam a legelsőre, ami az országba került.)
    Kb. le sem szarták itt a fórumon, pedig szívesen megnéztem volna vele bármit, ami érdekli azokat, akik rendelni akarnak maguknak, mert online tesztek sem voltak még róla. (Tehát nem azt hiányoltam, hogy felállítsák az ef@szomat, hanem önzetlenül szerettem volna segíteni, ha már olyan helyzetben vagyok, hogy megtehetem, illetve tippnek is jó lett volna hogy saját kíváncsiságom kielégítésére szóló teszteléshez ötleteket kapjak...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fatallerror #6818 üzenetére

    Hát ez a project tényleg fundamentális sebektől vérzik.
    I. Mi az, hogy a VGA-kon nincs vizesblokk? (ponton 100$ körül lenne darabja.)
    II. 3db LCD monitor? :Y Ha nekem megint LCD-n kéne játszani PDP helyett, inkább nem is játszanék tovább (~1500$-ért már kifejezetten jó plazmát adnak 50"-os méretben, szóval a 7000$-re büdzsébe beférne középre egy fasza, két oldalra egy-egy olcsóbb ~1000$-os modell is, ha ragaszkodunk a 3 db-hoz).
    III. Ami LED-t lehet, az lekapcsolok, amit nem, az leragasztok, nem hogy mindenből direkt világítósat vegyek. :DDD

    Nem veszem sértésnek, de egyébként egy olyan embernek írtad ezt, aki szociális szinten az utóbbi pár év alatt fokozatosan szinte minden kapcsolatát megszakította a külvilággal. :DDD
    Igaz, nincs is ennyi pénzem, bár magyar viszonylatban azért közepes. Illetve drágább az autóm, mint a PC+környéke (vizhűtött PC, plazma TV, minőségi hangcucc), de egyiket sem mutogatom kifejezetten senkinek, és mindenből okosan próbálok kijönni (ami lehet, az használt, és abból is az olcsón jó vétel).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz radi8tor #6838 üzenetére

    Ezt nem értem. Ha minden VGA annyiba kerülne, amennyivel gyorsabb a régebbitől, már milliókat fzetnénk a belépő kategóriáért is. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Érdekes ez a 20nm-es pletyka. :) Megmagyarázná, hogy miért tart ilyen sokáig kihozni a következő generációt, mert így enyhén irreális, hogy egy picit átsimogatott chipet ennyivel el kellett halasztani (az is más lett volna, ha csak mélyen hallgatnak róla, mert nem tudják mikor lesz "kedvük" [hogy fogy a HD7, hogy sakkozik a konkurencia, stb], inkább tűnt úgy, hogy csúszott, méghozzá egy egész évet, nem csak 1-2 negyedévet, mint egy apróbb bakinál várná az ember).

    Izgi lenne, ha a HD8 végül sohasem került gyártásba, mert helyette a vártnál hamarabb gyártható lett egy 20nm-es chip, ami HD9 néven jöhet. (Bár a nevezéktant itt a korábban kierőszakolt HD8-azás borítja fel, vagyis annak a korrekciója, vagy inkább "továbbvisszhangzása" a HD9, nem azt fejezi ki, hogy hatalmas lépés HD7-ről.)

    De annak is örülnék, ha most esne valamitől (nv?) a HD7 ára.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ViiiiktorOC #6890 üzenetére

    Ha ezek lennének az árak (bejön a pletyka MSRP és utóbbié sem zuhan nagyot a 8-as megjelenéskor), akkor mégis szívesebben vennék egy 8950-et pár hónap múlva, mint egy 7970-et.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zoltanz #6899 üzenetére

    Egy smile-t azért odabiggyeszthettél volna, mielőtt még valaki elsiklik a szarkazmus felett. :D

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zoltanz #6901 üzenetére

    Az EA alá tartozik egy nagy adag (, ha minőségileg nem is a legjobb, de ettől függetlenül) nagy számú eladásokat produkáló franchise, amikből futószalagon jönnek a folytatások.
    Szerintem ezek közül most már egyre több (vagyis összességében elég sok) jön majd Fortbite-al. Az utóbbi években vett is meg kilóra pár studiót az EA, akik már UE3-al vagy más saját motorral kezdtek dolgozni, így ezeket nyilván nem kezdték átvarrni, illetve a már náluk megkezdett játékok sorozatgyártása is egyszerűbb volt, ha nem cseréltek motort két rész közt. De most, hogy jön az új konzolgeneráció, szerintem nem vesznek UE4-et az EA alá tartozó új játékokhoz, hanem Frostbite-al igyekeznek majd megoldani mindent, amit lehet.
    Persze nem biztos.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WayneGace #6903 üzenetére

    RGP kérdésben a Dragon Age 3 (ami eddig saját motoron futott) azzal jön. Csak a sport és stratégiai játékok igényelnek mást, az RGP, TPS, FPS mind mehet egy kaptafára. De szerintem az autós, és hasonló sportjátékok is használhatnák a motor renderer részét, ha nagyon szeretnék (VGA szempontból ez az érdekes, hacsak nem GPU-n akarunk fizikát modellezni), talán csak a stratégiai és futball játékok igényelnek merőben mást.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zoltanz #6906 üzenetére

    Nem mondtam, hogy nincsenek más jelentős kiadók, csak azt, hogy az EA igen jelentős szerepet birtokol a piacból és náluk most az új konzolgenerációtól egy jó ideig szerintem igyekeznek majd mindent Frostbite-al megoldani, amit csak lehet (amiből elég sok van: FPS, TPS, RPG stílusokból minden új próbálkozást, és azon régi sorozatok új részeit, ami alatt már illik motort cserélni, mert a régi jelentős felújításra szorulna a kor kívánalmai: ma PC, nemsoká új konzolok miatt).

    Ezért szerintem nem állja meg a helyét az eredeti kijelentésed, hogy a Frostbite a közel- és közepesen távoli jövőben ne lenne jelentős tényező a játékmotorok közt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #6985 üzenetére

    Alapvetően ott a probléma, hogy a Windows csak az elsődleges képernyőre engedi a hardveres gyorsítást.

    Ez szerintem nem igaz. Amennyire én tudom (sőt, legjott tudomásonm szerint én rendszeresen csinálok ilyet) lehetséges bármelyik tetszőleges kiterjesztett asztalt hordozó képernyőn D3D Full-screen módban renderelni.
    Az viszont tény, hogy ezt a szoftvernek kell elintéznie, hogy oda kérje magát, ne csak alapértelmezés szerint kerüljön kérdés nélkül az elsődleges asztalhoz rendelt kijelzőre.
    A gyakorlati probléma itt az, hogy a játékok menüjében nem igazán szokott felbukkanni ilyen opció, amivel kiválaszthatnád, hogy melyik kijelzőn ficcenjen ki fullscreen módba, de van olyan program, ami ezt lehetővé teszi (de .ini fileokban azt hiszem láttam már ilyet, netalán UE3-nál is, hogy pl. D3D.device= és alapból üresen áll, de beírhatod, hogy "generic plug and play display 2", vagy amit akarsz...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #7062 üzenetére

    mert a Razer és az

    Na ne is idegesíts. A drága Ouroboros egrem meg kiidegel a bugjaival, amiről nemrég írtam a support-nak, de még csak elnézést kértek, amiért technikai okokból (webszerver nyavalya) lassan fognak válaszolni. Szóval a termékeik szoftverének, vagy akár a saját weboldaluk fejlesztésére is költhetnék a pénzem, mielőtt kickstarter-en jótékonykodnak belőle helyettem. Akkor már inkább adtam volna a Dreamfall Chapters-be (pontosabban tényleg adtam is volna, ha nem csak akkor olvasom róla a hírt, mikorra már lezárult).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #7128 üzenetére

    Erre szerintem nem igazán lehet válaszolni így, hogy nem nagyon van más CE3-as játék, míg UE3-as kazalnyi. Vannak játéksorozatok EU3-al, amikben a második rész szebb és gyorsabban fut, mint az első, a harmadik pedig még egy kicsit szebb, és ugyan úgy fut, mint a 2. rész (gondolom egyrészt az is benne van, hogy egyre frissebb UE3 build-okra épülnek, de az is, hogy a külső fejlesztőcsapat is egyre jobban kiismerte a motort). A Crysis-ról pedig erősen sejthető, hogy szándékosan terheli a kelleténél is jobban a gépet (és nem feltétlenül csak a motor, hanem ahogy maga a konkrét játék használja).

    Én nemrég azon kaptam fel a fejem, hogy az SCII automatikusan javasolta nekem az Ultra grafikus szintet (nemrég kezdtem a Harth of the Swarm kampányt, ami lényegében ugyan az a grafika, mint a Wings of Liberty-ben volt), mégis akadozik egy kicsit 1000/1200-as órajelekre húzott HD5850-el (nem elírás, vizesblokkal 1Ghz-es mag, évek óta így járatom) pedig az SCII már 3 éve sem volt annyira túllőtt, állejtegetős grafika, és azóta évek teltek el, így a HD5850 drivere és a játékmotor is agyon lehet már optimalizálva hozzá (és bár én csak single-ben játszom, ez amellett tudtommal egy sportszerű multis játék is, így illene mindkét oldalon igyekezni, hogy optimalizálva legyen), a jelenlegi CPU-m (2500K@4.5Ghz) pedig túlméretes a régi VGA-m mellé, így biztos a VGA szűk neki. (Az SCII terran kampányt is így, picit akadozva, nem stabil 60fps-el játszottam végig, de akkor még Q6600@3.6Ghz volt a kicsit alacsonyabb órajelen ketyegő HD5850 mellett, és viszonylag frissen a megjelenés után).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Malibutomi #7150 üzenetére

    Jaja. Mert még ha tartani kéne a gépben egy Intel APU-t, és mellette egyik PCI-E slotban egy AMD, a másikban egy nVidia VGA-t, mindkettőt rákötve a TV egy-egy HDMI bemenetére, hát..., panaszkodnánka, az biztos, de egye fene, akinek kell az adja ki a pénzt, esetleg cserélgesse a VGA-kat egy ismerőssel.

    De ha komplett APU+VGA konfogokat kell tartni...? Mégis ki fog otthon két külön APU-t, alaplapot és VGA-t tartani? Azt ugye már nem is olyan egyszerű ki-be pakolni a gépházban, mint egy-egy PCI-E kártyát, illetve ez viszi el a költségek nagyját, tehát praktikusan többet érne két (de ha még az Intel is bedurvul, akkor három :F) komplett gépet tartani, egy kis SSD-vel, a háttértárat pedig kiszervezve egy gyors NAS-ba, akkor már csak a gépház és a táp, illetve a system RAM a redundáns, amiket macerás lenne napi szinten ki-be pakolászni (még talán a RAM-ok beleférnének, de ha már csak az hiányzik, annyit megér még hozzátenni, hogy ne kelljen azt se).

    Konzolt nem fogok venni, míg nem lehet rákötni az USB egeret és billentyűzetet, és azzal irányítani a játékokat. De még akkor se szívesen, mert akkor még mindig kell valami, amivel filmeket játszok le normális minőségben (nekem ahhoz sem elég egy akármilyen program, vagy gagyi médialejátszó, de most itt van hozzá az izmos VGA, hogy placebó precizitással játszak le BD anyagokat, nekem tetsző chroma upscale és de-ringing és dither shaderekkel, stb, amik még a HD5850-et is megkergetik, de csak egy drága, VGA-k árával vetekvő asztali lejátszó váltaná ki, és még netezni is jobban szeretek innen, mint laptoppal, szóval folyton dugdosnám át a rádiós perifériákat a konzolról a laptopra, a TV-ből pedig lógna ki a harmadik HDMI kábel a laptopnak...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #7194 üzenetére

    Készülget a Mass Effect 4? ;]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz otto14 #7200 üzenetére

    Én nem mondanám, hogy az utóbbi években rendesen lehet játszani a konzolokkal.

    Az egyik legfőbb hiányosság, hogy túlnyomórészt nem 60, hanem 30 fps-el ketyegnek a játékok (sőt, néha még azt sem tudják stabilan, lásd korábbi GTA IV offolás), ami szerintem csak azok számára tolerálható, akik még sohasem játszottak stabil 60 fps-el. Főleg nem akkor, ha van egy olyan kijelződ, ami ténylegesen képes teljesen (élesen, időben jól elkülönítetten) kirajzolni azt a 60 képkockát minden másodpercben (vagyis egy jobb féle plazma TV, ami külön-külön felvillantja azt a 60 képkockát az idő nagyobbik részében fekete háttéren, hogy az agyad könnyen elfogadja mozgásnak, nem pedig egy LCD, amit be sem szabadott volna engedni a TV piacra, mert alapvetően nem mozgó, hanem állókép megjelenítésre való, csak azt bámulod folyamatosan, ahogy átnyálazódik az egyik képkocka a másikba, de azt folyamatosan, hacsak nem vibráltatják a LED háttérfényt, bár azzal csak közelítik a plazmákat, messze nem érik utol, hisz néha nem elég az 1/60 másodperc, hogy miden kristály teljesen megálljon az új helyén, akkor meg hiába...).

    Aztán én ezzel azonos súlyba helyezem a kontrollereket. Egy egérhez képest egy joystick sok játékban olyan, mint ha direkt rácsapnád a kocsiajtót a kezedre, mielőtt nekiállsz játszani. A célzás kimerül annyiban, hogy abba az irányba tolod a pöcköt, amelyikben a cél van, aztán várod, hogy majd segít a szoftver eltalálni. Némely játéktípushoz pedig szerintem tényleg abszolút használhatatlan is. (Máig nem értem hogy lehet online sportszerűen Halo-zni XBox kontrollerekkel. Még PC-n sem mindegy, hogy milyen egered van, pedig a leggagyibb is nagyságrendileg szofisztikáltabb, mint egy joystick.)

    A következő pont pedig az utóbbi éveket tekintve, hogy már rég itt vannak a FullHD megjelenítők, de még az első pontban szereplő 30fps-re sem képesek a konzolok 1080p felbontás mellett, többnyire 720p-ben, esetleg (lásd megint GTA IV) 480p-ben renderelnek. És lásd megint az első pontot, ha van egy jó minőségű kijelződ, ami akár 60 darab 1080p felbontású képest is képes helyesen megjeleníteni, akkor ez összehasonlítva egyszerűen ocsmány. (Jó, tudom, hogy a felhasználók 99%-a csak megveszi a "fúlhd lettévét", és azt is borzalmas képbeállításokkal használja, ami SD minőséget gyárt egy jó HD anyagból is, úgyhogy neki aztán tök mindegy).

    Persze mikor kijött az Xbox360 és PS3, még csak a középső pontom volt igazán releváns (butábbak voltak még a megjelenítők és a PC hardware-ek is), mert akkor is csináltak már jó minőségű egereket. De a megjelenésüket követő 2-3 évvel már a többi (általános grafikai képminőség, mely nem merül ki az árnyalási algoritmusok szintjén, hanem felkúszik addig, hogy térbeli is időbeli képernyőfelbontás) az új konzolok esetében is újra jelentkezni fog. Az én szememben azok akkor évültek el. Csak akkor kellemetlenebb lesz (lenne, mert emiatt könnyen nem is fogsz) megint visszaváltani PC-re, mert már hozzászoktál a kontrollerhez, és konzolra vetted meg az azokat a játékokat, amikkel esetleg még később is játszanál.

    A PC árában pedig benne van, hogy közben másra is jól jöhet még az a hardware, nem csak játékokhoz.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gbors #7233 üzenetére

    Mivel másabb ez, mint a Meant To Be Played, vagy a Gaming Evolved? Amiatt is le lehet, és le is írják itt-ott fórumos hozzászólásokban, hogy ki miként látja ezt (és nyilván azok lesznek hangosabbak, akiknek épp szemben fúj a szél, mikor hugyozni akartak, miközben a többiek csendben kuncognak, vagy nem is értik miért nyavajognak a másik oldalon).

    Hát még mikor olyanok is történhetnek (velem volt már ilyen), hogy egy játék hatalmas vörös ATI reklámmal indul, de rosszabbul fut az újabb, fejlettebb, nyers erőben gyorsabb AMD kártyán, mint a régi nV kártyán (kellemetlenül vicces).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #7286 üzenetére

    Laikus becsléssel nem valószínű, hisz mi értelme lenne akár annak, hogy PC-n nagyságrendileg jobb a grafika, mint Xbox360-on, amire eredetileg jött a játék, akár annak, hogy csak a legújabb VGA-kon fut, pedig lényegében hasonló a grafika, mint Xbox360-on, és így nyers erőből elvinné egy butább VGA is (tehát kevésbé hatékony kóddal is elbírná a régebbi, és nyer erőben is gyengébb kártya).

    Az elsőnek azért nincs sok értelme, mert akkor gyakorlatilag egy teljes HD remake jönne PC-re, nem pedig egy egyszerű PC port. Utóbbi pedig feleslegesen és keményen szűkítené le a potenciális vásárlók körét.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz wednesday #7325 üzenetére

    Csak egy Panasonic (esetleg Samsung) plazma kell, és máris öröm a játék. Igaz, statikusan sem 4k-ban, de mozgóképfelbontásban is 1080 sorral, és IPS-hez képest hihetetlen magas kontraszttal. Aztán meg egyszer majd OLED... Az LCD-t sohasem szabadott volna multimédiára használni, csak TN-t irodai munkára, IPS-t grafikára, és kb. ennyi. Esetleg a PVA-t olcsó kis multimédiás kütyükbe, de nem >=42" méretben, a 24"-os monitoron történő játékot pedig rég el kéne felejteni, sokkal jobb 50"-on 1080p-ben is (főleg ha LCD-ről váltasz PDP-re, mert akkor magasabb lesz a mozgóképfelbontás, ami 99% mozgóképnél elég fontos).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz TESCO-Zsömle #7487 üzenetére

    Mire?

    Már a HD5850-ből is kijön a 8 csatornás 24-bites 192kHz-es LPCM hang (magyarul placebó minőség 2D hangzáshoz) HDMI-n és DisplayPort-on is.

    A DAC-nak pedig az AVR-ben a helye, közvetlenül az analóg jelerősítő előtt, nem egy agyonzajosított PC gépházban, pár méter analóg kábellel (ami szintén szedi össze a zajt és gyengítheti a jelminőséget) a DAC és erősítő közt.

    HDMI-s AVR-t pedig már régóta kapsz olcsón is. (Használtan pedig még jó minőséget is megfizethetően.)

    Az EAX már a Creative szerint is halott. DirectSound3D-n át mindenképp, mert lassan tényleg vége a Windows XP-nek (de aki komolyabban játszik, annak amúgy is frissebb OS kell már rég), OpenAL 1.1 óta pedig még ők is az EFX-et javasolják használni, amit gond nélkül lehet szoftveresen is számoltatni: OpenAL Soft esetleg Raptor.

    Ha jól látom, kb. a DIRT-3 volt az utolsó OpenAL-es játék, ami EFX-et használt (bundleként mellékelt ingyenes Raptor verzióval). De azzal nem játszottam, így nem tudom jól működött-e. Nálam a Mass Effect 1 volt az utolsó ilyen, legutóbb már OpenAL Soft segítségével (előtte X-Fi-vel). A következő két résznek ehhez képest nevetséges a WISEAudio hangeffektezése! A legújabb Fmod is egy vicc. Támogatják a legacy hardware DPS effektezést is, papíron az EFX-et is (tehát használható lenne a fenti két megoldás, és/vagy a Creative chipek hardware DSP-je, akinek még van olyan), de a fejlesztők a beépített szoftver DPS-t javasolják. Nem vicc, hogy némely 2010+ játékokban rosszabb a térhangzás, mint az ~5 évvel régebbiekben, mert akkor még használták az amúgy messze nem tökéletes EAX valamelyik verzióját, ami már jobb volt, mint ma egy WISEAudio, ami kb. szétszedi neked a hangforrást a legközelebbi hangszóra, és azt hiszi ez jó dolog (ahelyett, hogy 2D-ben, vagy akár 3D-ben modellezné a hangzást, aztán próbálná minél ügyesebben leképezni a fizikai hangszórókiosztásra).

    Mondjuk előbb kezdtem el megírni ezt a hsz-t, mint megpróbáltam kideríteni mi is ez a TrueAudio, de az biztos, hogy valamit csinálni kéne a játékok hangjával, és lehetőleg nyílt szabványként, valóban akár GPU hardware gyorsítással, hogy ne kelljen annyit spórolni a feldolgozás minőségén.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák