Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Z10N #44543 üzenetére

    Nekem nem áll teljesen össze.
    Ha drágábban akarták adni eleve, mint a polarist, akkor kár volt várni, mert adhatták volna a polarissal párhuzamosan is drágábban. Ez inkább az RX 5500 XT eladásoknak ártott volna, nem a polarisnak. Tehát a magas ár a polaris eladások féltése nem vág egybe.

    Az már egy reális forgatókönyv lenne, hogy hát nem akarják drágán adni, de előbb ki akarnák futtatni a polaris készleteket. Ennek meg igencsak ellentmond az, hogy az MSI épp most dobott piacra egy Armor MK3-at, ami arra utal, hogy messze még a polaris vége.
    Persze nehezen lehetne már ezeket a régi kártyákat mégolcsóbban adni, de ha a kipörgetés lett volna a cél, akkor talán lett volna valami mega akció BF-en. De én nem láttam AMD-től induló akciókat, csak kereskedőktől.

    Tehát vagy az ár lesz kedvezőbb, mint amiről jelenleg tudunk (és akkor bántotta volna a polaros eladásokat), vagy valóban olyan áron kerülnek piacra, amiről tudunk, akkor viszont valami olyasmiről lehet szó, hogy ez csupán egy marketing termék az AMD részéről:
    > Tehát a megrendelő az Apple volt (elsődleges piac), ő fizette a fejlesztést, a valamilyen értelemben nem tökéletes példányokat pedig ellövik a notikba (5300M, 5500M) vagy az OEM-eknek (5500) (másodlagos piac). Ami már fogyasztás szempontjából sem felel meg a két elsődleges piacnak, abból lesz az RX 5500 XT

    Ennek a célja nem az eladás. Hanem csupán az, hogy legyen belőle. Ezt küldik majd benchmarkokba a régi, elavult polaris helyett, mert jobban virít majd. Az architektúra lehet, hogy terjed majd az OEM eladások miatt. Ezt látod majd a benchmárkokban, és aztán majd minden újságíró szépen leírja, hogy de ezzel egyenértékű teljesítményt nyújt a régi polaros, amit ma már bagóért meg lehet kapni. Magyarul polarist veszel.
    Ennek lehet olyan oka is, hogy azért a GF-fel továbbra is fennáll egy szerződés és ha jól emlékszem, a 14/12nm-re még most is van elviendő mennyiség, csak abban egyeztek meg, hogy amit az AMD 7nm gyárt másnál, arra nem kell büntit fizetni.

    Illetve az lehet még, hogy egyáltalán nem biztosak abban, hogy melyik piacon mennyi fog elmenni. Nem lepődnék meg, ha az OEM-ekkel való szerződés úgy történt volna, hogy az OEM megmondja, mi a minimális készlet, ami alatt szóba sem állnak veled, de kikötik, hogy ha nem megy el a készlet, az a te károd. Mármint az AMD-é. Tehát lehet, hogy fél év múlva ráömlik majd a piacra...

    Látjuk a táblzatban az 5600XT-t is. Nem tudjuk mi az, bár én továbbra is esélyesebbnek gondolnám a vágott navi10-et, mint hogy a 24CU és 40CU közé tervezzen az AMD egy külön lapkát.
    Viszont az 5600-ról nincs pletyka. Várhatóan az 5600 majd egyszer a 24CU-s navi 14 lehet.

    Egyébként fogyasztóként osztom a felháborodásod. Pont olyan ez a kártyakiadás, mint a BF akciók többsége.

    Én egyébként most vettem alzán 46-ért egy XFX RX 580 8GB XXX-et. Tehát hogy őszinte legyek kicsit ellendrukkere is vagyok annak, hogy jó áron kerüljön a polcokra az RX 5500 XT

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák