Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi.

    addikt

    válasz joco009 #28825 üzenetére

    Az valóban nem "igazi" idle. Sajnos még a közelmúltban is annyi mindent változtattak Windows és Amd (Agesa) oldalon is, hogy szinte lehetetlen megmondani, mitől is működik picit másképp itt, mint amott. Igazán nem értem, nálam is miért esik 3600 alá. :D
    Elvileg nincs bekapcsolva az ultra low perf. mód (vagy mi a rák a neve), amitől preferálnia kéne a lehető legnagyobb szorzó csökkentést. Szóval 3600-ról C6-ba kéne lépnie. Nem tudom, hogy kerül oda az a 2880Mhz. :D Illetve csak kerülget, mert ritkán bukkan fel. Ha megnézed még a 2 perces mérés alatt sem volt minden magnál. Plusz csak 2880 Mhz van. Vagy az vagy 3600. :D Szóval bene van, hogy mérési / kiolvasási bug. Passzolom. :D
    Egyébként én úgy tudom, nem célszerű forszírozni az órajel alacsonyra csökkentését, mert gyakorlatilag késleltetjük a C6 state-be kerülést. Ahelyett, hogy 3600-ról (az R5 5600-osom) lekapcsolt állapotba lépne beiktatunk egy (legalább egy) szorzó változtatást, mivel azt mondjuk, hogy törekedjen a lehető leg alacsonyabb órajel fenntartására. Csak ugye csalóka, mert jobbnak tűnik az alacsony órajel, de a lekapcsolt magnál az órajel nem tényező. Mutathat 2-t vagy akár 10Ghz-et is, akkor is pár század W (vagy mennyi) az ott keletkező fogyasztás.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák