Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scooby

    aktív tag

    válasz ggbuffon1897 #16496 üzenetére

    A kolléga azt kérdezte ki tudja-e használni a 8GB vramot! Erre válaszoltam neki, hogy már most is van olyan játék ami 8GB-on elterpeszkedik, ha van annyi vram! Az megint egy másik dolog amit te mondasz, hogy 4GB is elég. Igen elég, Nem fogod észre venni amikor a vramba betölt a játék motorja, de! Ez nagyban függ a motortól, hogy mennyire bánik jól a memóriaterülettel! Most csak ezt tudom felhozni példának mert ezzel játszom: Tomb Raider 2013. Közel sem terpeszkedik 8GB vramon, de annyira pocsékül kezeli a motorja ezt a tárat hogy hihetetlen! Elfordulok, majd hirtelen vissza és látom ahogy a textúrák megjönnek! Pedig lenne helye arra, hogy tárolja azokat is de a motorja nem így jár el! De a DOOM 2016-ot is említhetem mert az is 6GB+-on terpeszkedik ha van 8GB vram, de 4GB-vel is játszható és észre sem veszed, mert jó a motor és szépen kezeli le! Akkor van nagy gond ha az adott képrészlet igényel többet mint amennyi fizikailag van, akkor van az fps drop.

    A windows-os példád sem tökéletes, mert 16gb vs. 32gb vs 64gb rammal is ugyan annyit foglal el a win!

    Nem vagyok szaki, ez csak a saját véleményem és megállapításom!
    Nem akarok offolni, de erre reagálnom kellett mert nem teljes igaz amit mondasz!

    Üdv
    Dani

    [ Szerkesztve ]

    Minek az?

Új hozzászólás Aktív témák