Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zéno

    csendes tag

    Sziasztok
    Van egy MSI RX480 kártyám, ami tökéletesen működik, és így sajna a világít is.
    Próbáltam a hozzá kapott "gaming app" programmal lekapcsolni a világítást, de a program csak Windows alatt működik.
    A kártyát megnézve gondoltam lehúzom a ledek áramellátását és a gond megoldva.
    Kerestem képet a megbontott kártyáról a neten és a saját kártyámat is külsőleg megnéztem.

    Úgy látom, hogy a kártya oldalán világító ledek áramellátást a képen 1-el jelölt csatlakozó, míg a kártya felső részén lévő MSI logó világítását a 2-es csatlakozó biztosítja. Az 1-es csatlakozó könnyen elérhető a kártya megbontása nélkül is, de a 2-es csatlakozó szívás, mert a hűtőbordától nem férni hozzá. A kártya 3 év garanciális, és sajnos az egyik csavaron van garanciális címke, amit ha leszedek ugrik a garancia.
    Persze az 1-es csatlakozót már kihúztam és így az oldalsó ledek már nem világítanak (50 %-os siker).
    A kérdéseim ezek:
    1. Meg lehet e bontani úgy a címkét valahogy, hogy utána visszarakható legyen? - (garancia ne bukjon)
    2. Van-e olyan alkalmazás, ami véglegesen kikapcsolja "bios szinten" a világítást ? – (valamilyen módosított biosra gondolok).

    Tudom-tudom akkor miért vettem ilyen kártyát? Mert erre írtátok a legtöbben, hogy a leghalkabb hűtése van. Persze képen láttam, hogy világít, de minden tesztben az volt írva, hogy kikapcsolható. Meg hát Nekem nincs számítógépházam ([link]LIANLI PITSTOP T60-om van) így eléggé bosszant a világítás (főleg este).
    Ötlet???
    Köszönöm előre is.

Új hozzászólás Aktív témák