Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akela91

    addikt

    Sziasztok, tegnap lecseréltem a 7850-et egy Sapphire 7970 Dual X-re. Azt vettem észre, hogy ha eléri a 72-74 fokot, elkezd droppolni a kártya, visszaveszi 100% load-ról 60 körülre pár másodpercenként. Gondolom ez egy hővédelmi cucc. Van jó pasztám itthon, lehet rajta segíteni, vagy értelmetlen/túl nehéz? Nyílván egy olyan játékban ahol 70-90% között ugrál a kártya kihasználása még 60fok fölé se megy, de egy Witcher 3 pl kihasználja rendesen a vga-t, míg GTA V alatt meg 70% -ig se hajtja ki a 8120 -am 4.5GHz-en.

    Szellőzése a háznak mondhatni tökéletes. még a VRMnek is van hűtőventije, soha nem volt melegedési problémám, előző vga-val 1175MHZ-en se ment 60 fok fölé.

    Plusz infó: Kitoltam PSU limitet max-ra, illetve azért nem hiszem hogy azzal lenne a gond, mert 1100mhz-en járatva se droppol egészen addig míg el nem éri ezt a magic number 72-3-4 fokot. (igaz Furmarkkal tudtam produkálni, de a witcher 3 tudom hogy maxon járatta a 7850-em végig, azzal ma este tudom majd kipróbálni)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák