Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz ScomComputer #4834 üzenetére

    Jól van, letöltöm a Metrot, holnap rálesek.

    Szerintem a végtelenségig lehet emelni a pw limitet, igorslab alapján pedig ha nem bírja már a kártya, akkor szimplán lekapcsol vagy újraindul a gép, vagy fene tudja :DDD

    Nekem kereken 11 éves 750W-os corsair tápom van, és konnektorból mérve 645W-os értéket is láttam, szóval még ha a kártya bírná is, a tápom nem.

    Itt azért már más "probléma" is van, hiszen a 2x8 pin hivatalosan 150+150W, és akkor pci-e slotból még jön 75W, ez összesen 375W lehetne a kártyának. Olvastam vhol, hogy elvileg a 2x8pinen 180+180W a teteje amit vmelyik kártya beszívott de már az is a hivatalos ajánlás feletti érték. Lehet, hogy a pci-e slotból is jöhetne több nafta..., és akkor az úgy már 435+W.

    A lényeg, hogy nem tudom hogyan jön ki a matek, mert nincs az az isten, hogy 645W-os csúcsnál a gép többi alkatrésze bezabáljon akár 270W-ot.
    2db 14cm-es, 1db 12cm-es ventillátor, 2x8gb ram (1.425V-on), 2 HDD (abból egyik 2.5"-os), 1 nvme-ssd megy és ennyi. A pci-express pedig csak x8-on megy, mert bent hagytam hackintosh miatt a broadcomos wifi bővítőkártyát, ami windowsban eszközkezelőben le van tiltva, a procim pedig 1.245V-on fix 4.7GHz-en megy.
    Cinebench R23-at futtatva az idle 80-90W-ról felmegy 205-238W közötti tartományba, a cpu package power 130W végig, ami a tesztet nem futtatva 25-30W egyébként. Bár e sorokat írva h több cucc is megy a háttérben, most gondolom jobban dolgozgat a gpu végig és inkáb 115-135W az idle gépfogyasztás, szóval így kijön a +100W, csak akkor meg nem hiszem el, hogy elvileg 25-45W-ot eszik most a GPU, 25-30W-ot a proci, és sokallom az extra 30-100W közötti fogyasztást a nem tudom mire. Bencheken 50W körüli cpu fogyasztást írt hwinfo64, kivéve cpu benchmark résznél.

    MPT nélkül 530W körüli a teljes gép terhelése és itt már az órajel is lejjebb csorog, fixen kevés az áram neki, ezért segít a pontszámon a kitolása.

Új hozzászólás Aktív témák