Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mumee

    őstag

    válasz Kansas #2308 üzenetére

    Huhh, van pár beállítás SPPT-ben is, amit nem nagyon szoktam itt említgetni, mert nem nagyon célszerű piszkálni, de egyes custom-ok gyárilag más paraméterekkel érkeznek.
    Az egyik ilyen pl. a TDC Limit, ami refnél GPU-ra 170A, míg van olyan custom ahol 196A és van ilyen TDC limit SoC-ra is. (Van olyan program ami nem SPPT és a RAM-okat is engedi piszkálni és ugye az AIB azt is úgy állítja ahogy akarja)
    Valószínűleg azért magasabb egyes customok-on mert vagy extreme OC, vagy mivel gyengébb VRM-jük van mint a ref és engedi elég kakaót felvenni a stabilitáshoz, amikor kell.
    Igen a ref VRM-je benne van a top5-ben.
    Így viszont vehet fel nagyobb áramot időnként, megnövelve a fogyasztást.
    Red Devil pl. 174A, tehát nem lőtték túl, XFX Thicc II Ultra 196A ...

    (Kipróbálgattam párat én is, a legértelmesebb lejjebb vinni a TDC SoC limitet 14-ről 10-12re, de 1-1°C-okat nyersz és nem volt kedvem tesztelni hosszútávon a stabilitást, a memory voltage-t pedig nem akartam piszkálni a másik programmal és nem is néztem hogy customok-nál annak feszültségét állították-e az AIB-ok)

    Gondolná az ember, hogy le van válogatva, de az eddigiek nem ezt mutatják és ezek a hő/fogyasztás se a GPU-kon múlik, hanem a beállításokon meg a hűtés minőségén.

    Egyébként pl. a Red Devil is azonos VRM/hűtés nonXT és XT.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák