Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz nomad138 #42254 üzenetére

    Szerintem a bios beállításokon túl ott valami driver hiba is van. Haladj sorban: VGA, ramok, ki-be, csatlakozókat ki-be, ellenőrizd, hogy VGA-n venti megy-e. Mivel nem borul meg a gép, gyanítom, hogy nem ram hiba, de egy memtest futtatás sem árthat... ne a winDOS ram tesztet, mert nemrég azon átment egy laptop nálam, majd a memtest nem győzte sorolni a hibákat... fain. Procin is mozgasd meg óvatosan a hűtőt, hogy nem laza-e.

    Bios beállításokról volt szó, CPU NB-re is adhatsz kicsi plusszt, akár ramot is feljebb rakhatod, HT link és CPU NB legyen 2000, ramot rakd 1333-ra @1,5 V és ezzel ezeket ki is zártuk mint hibalehetőséget, sebességben picit vesztesz, de ez minimális, viszont a procit lehet húzni...

    Nah, akkor proci: szerintem ragaszkodj a 4 GHz-hoz, első körben. IBT-vel teszteld, találj meg egy jó feszt, amin még tudod hűteni. Figyled a magok sebességét pl. open HW monitorral, na meg a hőfokokat is.

    Driverek: laphoz az oldalukról szedd le a drivereket, VGA-hoz is a stabilt, ne a bétát, illetve kérdezz rá a topikjában, melyik a legstabilabb ahhoz. A mindenféle szoftveres tuning szutykokat szedd le! Autoruns-al vagy CCleanerrel nézd meg milyen progik indulnak, milyen szolgáltatások. Folyamatokba is nézz bele, mi az, ami sok CPU-t vagy ramot foglal. AHCI drivert is rakj fel. Net keretrendszer 4.0 és 4.5 fel kellene raknod, meg amúgy is a frissítések jó része nem viccből van...

    Marad még egy lehetőség... esetleg a VGA-nak van valami ram hibája. Furmark-al küldjed meg, ha furákat csinál, csíkoz, akkor ott lesz a hiba. Driverre tenném a voksom, de azért kis összegben VGA hibára is... :U A proci tuning meg csak így alakult, majd belejössz, de szvsz nem ott van a gond.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák