Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    Sziasztok!

    Felmondtam a jelenlegi munkahelyemen, ahol június 15-el szűnik meg a munkaviszonyom. Amíg nem állok munkába máshol, szeretném igényelni az álláskeresési járadékot.

    Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
    - Úgy terveztem, hogy 15-el vége a munkaviszonyomnak és 16-al már intézem az illetékes Foglalkoztatási Osztályon a dolgot. Azonban látom, hogy kell hozzá OEP kiskönyv, jövedelem igazolás, stb... A munkahelyem azt mondta, hogy ezeket a Magyar Államkincstár fogja megküldeni kb 2 hét múlva. Tehát akkor addig ne menjek a foglalkoztatási osztályhoz, csak miután ezek megvannak?

    -az álláskeresési járadékkal kapcsolatos ilyet olvastam:
    "A munkanélküli regisztráció utáni időszakban aktív keresés folyik, hiszen mind az állam mind a munkakereső érdeke, hogy a járadékot igénybe vevő személy mihamarabb újra dolgozni kezdjen. Ha az állami szerv a regisztrált álláskereső számára megfelelő munkahelyet talál, akkor el kell fogadnia azt és munkába állnia. Megfelelő a munkahely, amennyiben a következő feltételek teljesülnek:
    az álláskereső egészségi állapota szerint képes azt elvégezni;
    ha a várható álláskeresési járadék eléri a minimálbért (álláskeresési járadékban részesülőkre vonatkozik);
    ha a lakhelyről a munkahelyre történő oda-vissza utazás (tömegközlekedéssel) naponta nem haladja meg a 3 órát; 10 éven aluli gyereket nevelő nő és 10 éven aluli gyereket egyedül nevelő férfi esetében 2 óra"

    Ezt hogy értsem? Diplomás műszaki munkákat keresek épp, azokra adom be a pályázatom. De ha gondol egyet a munkaügyi és azt mondja, hogy van egy 3 műszakos rolikocsi tologatós állás a reptéren és nekem az mennyire jó mert amúgy is közel lakom, akkor ha nem vállalom, nem folyósítja az álláskeresési járadékot?

  • Qtya123

    őstag

    válasz nyunyu #16527 üzenetére

    Én úgy tudom, illetve az eugyintezes.munka.hu oldalon is azt látom, hogy választhatok, hogy a lakohelyem szerinti vagy a tartózkodási helyem szerinti irodába megyek. A budapesti tart. helyem szerinti illetékességű irodába tervezek menni.
    Jelenleg nem látok olyat, hogy a diplomásoknak máshova kell menni (kivéve tán a pályakezdő diplomást).

    Erről a kínálnak egy (mondjuk segéd)munkát és nem fogadod el dologról tudsz esetleg valamit?

  • Qtya123

    őstag

    válasz nyunyu #16530 üzenetére

    "Egyébként meg az első nem munkanapodon menjél, mert attól a naptól folyósítanak, amikor sikeresen igényled."

    Bemegyek az első napon, de a felsorolt dokumentumok nagy része még nem lesz nálam (OEP és jövedelemigazolás pl), mert majd később küldi csak a MÁK. Nem tudom mi ilyenkor a menet.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Manduia #16534 üzenetére

    Értem, köszi.

    Nekem a munkahelyen mondta a munkaügyis, hogy általában 2 hét, mire meg szokták kapni a kilépők a MÁK-tól.
    Majd meglátjuk. Mondjuk most volt ott egy nagyobb leépítés, biztosan nem tett jót az ügyintézési határidőknek. :DDD

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    Nyár elején felmondtam és munkakeresés alatt megigényeltem az álláskeresési járadékot. Sikerült munkát találnom, 2 hét múlva kezdek majd. A munkaügyi központban az elektronikus ügyintézést kértem akkor, mikor személyesen bementem regisztrálni.

    Ebben az esetben gondolom minden további nélkül elküldhetem majd a munkaszerződésemet nekik e-mailben igaz?

    További kérdésem, hogy a rózsaszín TB kiskönyv, amit az előző munkáltatóm kiadott nekem, azt a munkaügyi hivatal magához vette, mikor kiadta az álláskereső fehér kiskönyvet részemre. Kipostázzák nekem és úgy tudom bevinni a munkába állást követően az új munkahelyemre?

    Az új munkahelyre kell majd vinnem a kilépő papírokat, az SZJA adatlapot, az egyéni járulékokról szóló igazolást. Ez eddig világos. De mivel igénybe vettem az álláskeresési járadékot, az onnan folyósított összeg bruttójából is vannak ugyanúgy levonások, mint a "normál" munkabér esetén. Emiatt a munkaügyitől is kapok majd a járulék levonásokkal kapcsolatos kimutatást, amelyre szüksége van a munkáltatómnak?

    #16568 mind_against:

    Ismerős a helyzet... Én majdnem 15 év után hagytam ott az első munkahelyem, tehát kvázi ismeretlen volt számomra a munkahely keresés és a munkaerőpiac ilyen szempontból. Azzal tisztában voltam, hogy ismerősi körben az IT területen dolgozóknak a legmagasabb a bére (mondjuk munkában hatalmasak a különbségek, van aki elvan, van aki meg megszakad és reggel 8-tól este 6-ig a gép előtt ül és folyamatosan dolgozik), rajtuk kívül egy ismerős van a bőven millió feletti sávban, de ő Közép-Európa országainak léptékében értékesítő, rengeteget repül. A többiek nagy átlagban a nettó 350-600as sávban, végzettségtől függően.
    Na de mondom, a csapból is az folyik, hogy mindenhol égető munkaerő hiány van, Budapesten húdejók a fizetések és sok munkalehetőség van, vágjunk bele, ha már itt élünk. A lényeg, hogy ugyan nem atomfizikusi, de nem is képzettség nélküli munkákra lőttem. Angolul tudok, mérnöki diplomám van (igaz egy percet nem dolgoztam benne), van vámügyintéző OKJ-m és valamennyire értek is hozzá. Olyan jellegű munkákra adtam be, mint vámügyintéző, gyártástámogató mérnök, import-export ügyintéző, műszaki koordinátor, stb... És azt tapasztaltam meglepődve, hogy a fővárosban a cégek nagy része ezekre a munkákra a nettó 250-350-es sávban akart fizetni... Nettó 400-430-ra már húzták a szájukat, hogy nem (pedig ez alatta van, amit eddig kerestem a korábbi helyemen).
    Volt olyan hely, ahol kb ki sem fért, hogy mennyi mindennel kell foglalkoznod, természetesen a folyamatos angol nyelvű egyeztetések mellett a többi országban lévő kirendeltségekkel. Még a hirdetésben is egyértelműen utaltak rá, hogy a munkaidőd vége nem mindig jelenti a végét és vannak túlórák. Ezért cserébe nettó 260-at írtak ki bérre. :DDD És akkor ezzel szemben máshol meg a targoncást keresték bruttó 530-ért, de pl nemrég vidéki ismerős 0 végzettséggel ide költözött és egy műszakban 6-14:30-ig annyit csinál, hogy egy csomagoló gépet kezel, ami magazinokat csomagol nettó 350+13. havi fizetésért. Ekkor mondtam azt, hogy mi van itt kérem? Ehhez a 300-as nettóhoz minek a nyelvismeret, végzettség, stb..., simán megkeresi az ember targoncásként is ezt és nem kell végignéznie a HR-nek fontoskodását a 100 körös interjúkkal, meg a teszteljük az angol tudásodat, meg milyen kihívásokat keresel a szakmában, hallgattak-e rád a beosztottaid az előző helyen, mit változtatnál meg az új helyeden (bakker mit, nem dolgozom még ott, nem látom mit kellene) hülye kérdéseket... És sokszor nem csak a kis kkv-k esetén volt ez a bér, hanem multiknál is.

    Főleg azért is néztem nagyokat, mert a fő munkám mellett sok szabadidőm volt, néha kamionoztam. Az a beugrós belföldes napi bejárós munka is jobban fizetett, mint ezek a hozd le a csillagokat 300 nettóért helyek. Jó, az is tény, hogy ott egyrészt nem a teljes összegre vagy bejelentve, mert napidíj van, másrészt nem 8 órás munka. De pl a négykezes csapat a 3 napos francia kanyarra fejenként nettó 150et kap és akkor dolgozott 3-3.5 napot egy héten, az 4 hétre 600e és nem 22 napot járt be...

    Végül sikerült felvételt nyernem a megjelölt bérért, de 36 darab helyre adtam be és kettő volt az, amelyek komolyan foglalkoztak velem, a többi vagy vissza sem írt, vagy kerek perec elmondta, hogy túl magas a bérigény.

    Szóval amit én szűrtem le (de nyilván nem én vagyok a munkaerőpiac és a munkakeresés nagy gyakorlott mestere), hogy munakerőhiány van, álláshirdetések vannak dögivel, de fizetni azt azért nem akarunk, légyszi dolgozzál már lehetőleg a 300-350e Ft-os bérsávban (bakker ez 800-900 EUR...) nekünk ott, ahol 40 millió környékéről indul egy panel és 150-től indul az albérlet. Szóval nem tudom sok ember hogyan él meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Because #16625 üzenetére

    Amúgy meg ha már pénz, nyilván mindenkinek más az igénye és élethelyzete, de én azt mondom, hogy ma egy nettó 300-350-es fizetés, ha nincs gyereked, nem albérletben élsz és nem vagy agyig eladósodva, akkor arra jó, hogy nagyjából vegetálj belőle. Annyi, hogy nem kell a számlákkal zsonglőrködni, meg tudod tankolni az autót, a hónap végén nem okoz fejfájást egy bevásárlás és esetleg, ha nem volt váratlan kiadásod és takarékos vagy, akkor egy 60-80e Ft-ot el tudsz rakni a hónap végére. Igen, csak én úgy gondolom, hogy ez a megtakarítási mennyiség kevés ahhoz, hogy stabil egzisztenciád legyen, illetve normális megtakarításokat képezz. Arra jó, hogyha elromlik a mosógép, vagy beesik egy 400e Ft-os javítás valamire, akkor ki tudod fizetni. Ez nem középosztály. Ha meg van gyerek/hitel/albérlet, akkor pláne 0 közeli a megtakarítás belőle.
    Tudom, hogy az országban nagyon sokan örülnének, ha keresnének nettó 350e Ft-ot és annak is, ha nem jelentene gyomorideget, ha új mosógépet kell venni a régi helyett, de én úgy gondolom, hogy az ennél magasabb igény az nem a telhetetlenség kategória, hanem pusztán az, hogy az ember normális középszintű életet akar folytatni. Ehhez meg az kevés, szóval töröljék ki a seggüket vele a cégek. Nem 0 munkával akar az ember nettó 1 millát, de azért ne legyen már egy erős választóvonal 2023-ban egy 430-450e Ft-os nettó bér.

    Egy pénzügyi oldalon volt tán úgy 1 éve egy cikk, ami azt fejtegette, hogy egy középosztálybeli szinthez egy családban mindkét félnek LEGALÁBB nettó 650-700e Ft-ot kellene keresnie.
    A kommentek elözönlötték a cikket, hogy húúú hát persze, nehogymár. Nekik vannak ismerőseik, akik ennyit keresnek és hát azok milliomosok. Mert eljárnak Horvátországnál messzebbre is nyaralni, meg 4-5 évente másik autójuk van, szóval milliomos az már. És nem nagyon tudták megmagyarázni nekik, hogy ember, ez nem a milliomos szint, pont ez lenne a középosztály és azért nem érted, mert nálunk ilyen nincs, legalábbis nagyon vékony a réteg és ezért hiszed milliomosnak.
    Milliomos... Ha most azt mondod, hogy van mondjuk 18 millió Ft megtakarításod, akkor a lakosság szerintem kb 70-80%-a azt mondja, hogy tele vagy, mint a déli busz. Közben meg igazából a dolgok mögé nézve mi ma 18 milla, ha nincs mellette már meglévő egzisztenciád? Egy alap lakásra önerő, vagy egy középkategóriás új autó ára. Mégis, ha keresel 300-400e Ft-ot és nincs másik passzív bevételed, ennyiből nagyon sok idő összerakni nagyon erős pénzügyi fegyelem mellett is.
    Van az a mondás, hogy azért eszel, hogy dolgozz és azért dolgozol, hogy egyél. Sajnos ez annyira széles körben így van, hogy már-már normálisnak tekintik sokan.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz bambano #16629 üzenetére

    Írtam is, hogy abban az esetben, ha se hitel se gyerek, se albi és szigorú gazdálkodás.

    De igen, az a durva, hogy mennyire nem elég semmire és mennyire sokan vannak, akik ennyit vagy ennyit sem kapnak.
    És sok cégnél a versenyképes fizetés ezt jelenti. Csoda ha nem találnak embert?

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz VágniValó #16635 üzenetére

    Haver is nemrég járt így. Mint írtam Közép-Európát lefedően végzi a B2B értékesítést (kemikáliák/mezőgazdaság). Nagyon nem az átlag fizetés szintjén mozog, de a népszerű IT-s fizetések is a bére alatt vannak nagyrészt. Tapasztalata és kapcsolati tőkéje van bőven.
    Mikor szóba hoztam neki az álláskeresési tapasztalataimat, akkor mondta, hogy nagyon sokszor keresik meg LinkedIn-en, némelyikkel felveszi időnként a kapcsolatot próbaképp. És legutóbb is olyan pozival keresték meg, amelyhez annyira nem arányult a bér, amivel megkínálták, hogy meg is kérdezte tőlük, hogy ők tényleg úgy gondolják, hogy ezért a pénzért sokéves tapasztalattal, piaci ismerettel és szakértelemmel bíró embert fognak találni? Állítólag a nagy hallgatás, meg a hát őőő igaza van, de ennyi a keret volt a válasz.

    Na mindegy, lényeg, hogy megvan a meló, lényegében erős 1 hónap keresgéléssel és a számomra megfelelő bérigénnyel és fejlődési lehetőséggel. Remélem tetszeni is fog és megy majd a dolog. Csak fura volt így majdnem 15 év nulla munkaerőpiac szondázással. Ugyanis nem követve a dolgokat, csak a hírmorzsák jutottak el az emberig, ami szembejött a napi hírek olvasása során futólag. Hogy így munkaerő hiány, úgy munkaerő hiány, nóccázé' nem találunk szakácsot a Balatonra, kilőttek a bérek, stb... Meg ugye ott a kamionos terület, amire rálátásom van, ott is egész szép pénzek leesnek a sofőrhiány miatt (normális nyugati cégnél meg pláne), de ezt igazán sosem vettem teljes egészében viszonyítási alapnak, mert ez nem munka, hanem inkább életforma. Sok távolléttel...

    Aztán ezek alapján fura volt, hogy mennyire sok helyen mennyire vicc még mindig az egész. Én megmondom őszintén, azt hittem, hogy a nettó 300, az a 8 általánis betanított munkás szint, az alap irodai munkák úgy nettó 400-tól, a valamilyen szaktudást igénylőek meg nettó 500-tól felfelé indulnak. Erre meg ott toporognak a cégek a 300-a sávban rengeteg pozira.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz TrollBalint #16648 üzenetére

    Köszi!
    Igen, van ilyen opció, láttam a tájékoztatóban, pont ma hívtam fel emiatt a munkaügyit is.

  • Qtya123

    őstag

    válasz zeus_2k14 #16663 üzenetére

    A végzettségek mindig jól jönnek szerintem, akkor is, ha épp nem akarsz abban dolgozni. Ha meg eltérő területek, akkor még több lábon tudsz állni.
    Én magamból indulok ki, nekem pl az "áthidalás" időszakára tök jól jött.

    Alapban mérnök-infós a diplomám, de egy percet sem dolgoztam benne, máshová sodort az élet az első munkahelyemen és ott ragadtam. Aztán eltelt másfél évtized és nyilván ez a terület nekem már felejtős mivel tapasztalat 0 és az, amit anno megtanultam 99%-ban kiesett már, plusz idejétmúlt ismeret.
    De a munkám mellett úgy döntöttem, hogy növesztek még pár lábat, mert olyan területen dolgoztam, amely esetén nem az van, hogy egyik cégből kilépek és ott a másik. Szóval nem volt mozgásterem és nem akartam olyanná válni, mint az idősebb kollégák, hogy hiába nem akartak/szerettek már ott dolgozni, váltani nem tudtak, mert semmihez sem értettek és csak lemondóan siránkoztak, illetve siránkoznak a mai napig tehetetlenül.
    Ezért megcsináltam a C, C+E, D kategóriás jogsit és egy OKJ képzést is. Az OKJ képzésre mondtam azt, hogy na ezzel biztosan nem fogok elmenni dolgozni (akkoriban nem volt túl jó benne a bér), de azért megcsináltam, mert úgy voltam vele, hogy legyen egy irodai munka kompatibilis végzettségem is, emlékszem azt mondtam, hogyha netán levágják mindkét lábam egy balesetben, akkor legyen egy ilyen is, hogy el tudjak helyezkedni.

    Aztán úgy alakult, hogy ezek a végzettségek adták meg a szabadságot és mikor a majdnem 15 év után olyan szerkezeti átalakítások történtek a munkahelyemen, amelyre azt mondtam, hogy én ebben nem veszek részt, azt meg tudtam tenni úgy, hogy egyik nap eldöntötték, hogy meglépik az átalakítást, másnap én meg a felmondásommal (ami végül közös megegyezés lett) mentem be.
    Az álláskeresés alatt pénzemnél voltam, mert beugrós kamionos munkát csináltam (igaz ezt csináltam már a főllás mellett is lassan 2 éve) és időközben úgy alakult, hogy az OKJ-s végzettséggel is érdemes volt elkezdeni az álláskeresést, mert időközben fejlődtek benne a bérek. Na persze nem minden cégnél, nemrég pont erről beszéltünk itt, de a normálisabb cégeknél megfelelő bérrel és karrierúttal számolhat benne az ember. Szóval végül abba az irányba mentem, amelyről nem is gondoltam volna akkor, amikor elvégeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Szevam #16695 üzenetére

    Elég érdekes felvételi pont... :DDD
    Grafológia jah.... Kíváncsi vagyok nekem pl mit hablatyolnának. Ugyanis a kézírásom az egyenlő egy macskakaparás és egy kisiskolás kezdő írásképének az egyvelegével. Ugyanis nem jártam óvodába, csak a kötelező minimumot, ami a nagycsoport volt és oda is "rövidített műszakban". Tehát az ottani játékok, rajzolgatások kilőve.
    Én gyerekként nem játszottam színes ceruzákkal, nem ragasztgattam kukoricát papírra, nem nagyon gyurmáztam és sok más dolgot sem csináltam, amit a kicsik szoktak, hogy fejlődjenek. Ebből kifolyólag a finommotorikus mozgása a kezemnek enyhén szólva kezdetleges, amely az írásképet teljesen hazavágja. (a gitáron a húrokat pl nem tudom lefogni egyesével, mert nem mozognak úgy az ujjaim és be is görcsöl kb 1 perc után)
    Na erre mit elemeznének ki a nagyokosok a grafológiával. Vicc.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    Tudja valaki, hogy miként tudom elektronikusan bejelenteni az álláskeresési járadék 80%-ára való igényemet?
    A mobilitási feltétel teljesül, mert nem abban városban dolgozom, ahol lakom, így tájékoztattak arról, hogy nem kell semmi extra munkáltatói igazolás, hanem a munkaszerződés beadása mellett egyidejűleg kérelmezzem az igényt és kész.

    Igen ám, de a tájékoztató annyit ír, hogy beadható a kérelem ügyfélkapun de a miként és a hol információkról nem tájékoztat. Azt könnyen megtalálom, hogy elektronikusan hogyan jelentem be a munkaviszony létesítését, de a mobilitás kérelem beadását a 80%-ra nem találom.

    Ezt a kérelmet találtam: [link]
    De ez a "sima" kérelem, amiben szerepel a munkáltatói igazolás is. A mobilitási lényege, hogy nem kell a munkáltatói igazolás, csak a munkaszerződés, amelyen látható a munkahely címe, amely nem ugyanazon a településen van. Na én erre nem találtam kérelem mintát.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Qtya123 #16709 üzenetére

    Illetve ezt, de ez is a munkáltatói igazolásos verziójú hagyományos kérelem: [link]

  • Qtya123

    őstag

    válasz grizlisandor #16718 üzenetére

    :(

    Pedig korábban a leírtak alapján jó munkának nézett ki, főleg ha a személyes találkozás is pozitív volt. Nem csoda, hogy elvállaltad azok alapján.
    Most hogyan tovább?

  • Qtya123

    őstag

    válasz Sliderxy #16748 üzenetére

    Ja, ezen én is elgondolkoztam, hogy hol van a nem fiatalos csapat... :DDD
    Vagy mára már alap, hogy egy 55 éves ugyanolyan munkaterhet bírjon mondjuk szerteágazó figyelem és gondolkodás terén a hét utolsó napján a 39. órában, mint egy 25 éves?
    Mert szerintem azért nem minden 55 évesnek menne.

    Tegeződés-magázódásban nekem volt már minden az interjúk során. Volt, hogy sokkal idősebbek azonnal szóltak a bemutatkozáskor, hogy tegeződjünk, meg volt olyan is, aki kb velem egykorú volt, de magázódott.
    Sőt olyan is volt, hogy a HR-es a zoom-on azonnal boldogan tegeződésre biztatott, utána meg mikor becsatlakozott a manager, meg még egy ember, akik kb 4-5 évvel lehettek idősebbek nálam és úgy kezdtem, hogy Sziasztok XY vagyok, akkor a HR-es elkezdett pironkodva magyarázkodni, hogy hát ne tegezzem őket. Elég gáz szituáció volt.

    Viszont a másodállásomban meg a 68 éves főnököm végig magázott engem, miközben a fia is ugyanennyi idős volt, mint én.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Tapsi #16769 üzenetére

    Ha már illem:
    Pont ma kaptam egy - számomra - furcsa kérdést a cég magyarországi kirendeltségének egyik vezetőjétől.

    Előzmény, hogy a napokban kérdezte az egyik kolléga, hogy van-e facebookom, mert a cégnek van egy FB csoportja és ott a District Manager szokott infókat megosztani. Nem szakmai jellegű dolgokat, hanem ilyet pl, hogy volt egy céges nyereményjáték és kik vettek részt/ki nyert, stb.
    A szakmai dolgok nyilván emailben, online meetingwn, zoom felületén, stb... vannak megosztva.

    Mondtam, hogy nincs és ekkor mondta a kolléga, hogy lehet, hogy majd keres a vezetőség ez ügyben, hogy csináljak egyet... Már ez érdekes volt, szerintem ez nem az a kategória, ami alap, hogy megteszed, ha kérnek. És nem szakmai jellegű dolog. De eddig ilyen jellegű kérés nem fogalmazódott meg felém.

    Aztán ma a konyhában megkérdezte az egyik vezető azt, hogy "miért nincs facebookod, ha van LinkedIN-ed".
    Kissé olyan felkérdezős érzete volt a szituációnak és ha már illem, szerintem ez annyira nem okés, de lehet én vagyok rosszul összerakva.
    Mondjuk azért, mert semmi közöd hozzá nem érdekel a FB? Eleve számomra logikailag értelmetlen a kérdés, mi köze van a két platformnak egymáshoz? Eleve teljesen más célzattal létezik a LinkedIN, mint a Facebook.

    De telibe azóta se kért meg senki, hogy csináljak fiókot és én amúgy nem is szeretnék...
    Ott van az email, telefon, zoom, viber. Bőven elérhető vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Tapsi #16774 üzenetére

    Szerintem nem fognak keresni ezzel a kéréssel, ha kifejezetten kérnék, akkor ma itt volt az alkalom.
    De amúgy nyilván nincs ilyen a munkaszerződésemben, szóval ha fekete pont is lenne, akkor sem hoznék létre fiókot. Ez hülye kérés szerintem és elvi kérdést csinálnék belőle, akkor is ha nem nagy dolog.

    De mondom, eleve a LinkedIN-el való összehasonlítást sem értettem már.

    Ennyi erővel, ha van Facebookod, miért nincs Instád, stb...?

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz sutszi #16786 üzenetére

    Érdekes ez. Havernál (Morgannél) az van, hogy szép lassan elszivárgott a 7 fős csapatból három. Tehát amiről Te is írtál, hogy 2-3 év alatt kiköpte őket a piac.
    Igen ám, de a 4 emberre nagyobb munkateher jutott, ezért most felállt a csapatból egy igen tapasztalt ember is, mert kiégett.
    Így most hárman vannak. De ha ennél a cégnél is az az új módi, hogy junior az nem kell, akkor mi van? Ha nem töltik fel gyorsan a helyeket, akkor a maradék is ki fog égni... Viszont ha feltöltik juniorokkal a pozikat, akkor meg a tapasztaltak azért nem tudnak haladni, mert az viszi el az időt, hogy a sok juniorral foglalkozni kell.

    Egyébként jelenleg ez van nálunk is, hogy nincs idejük a tapasztaltaknak tanítani, de ameddig nem tanítanak, addig nem tehermentesülnek.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Because #16788 üzenetére

    De itt most nem csak az a lényeg, hogy ki mennyiért vállalja el, hanem az, hogy mennyi idő betanítani, illetve van-e rá idő.

    A hozzászólásodban a pénzre visszatérve: Az nyilván lényeges dolog, hogy az ember milyen munkakörülmények között dolgozik, de a másik szempontból meg vételenül elszomorító, hogy az ország lakosságának nagyobbik részénél már az sikertörténetnek számít, ha eléri azt a fizetési szintet, hogy hónap végén kijön és nem kell stresszelnie, hogy marad-e még az élelmiszer mellett elég pénz a rezsire, vagy arra, hogy lecserélje a mosógépet, ha elromlott.
    Ennek nem sikeres eredménynek, hanem a nullpontnak kellene lennie a munkavállalók nagyobb részénél.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz dkaro #16791 üzenetére

    Értem. Úgy látszik húzzák befelé a kéziféket sok helyen, ezek szerint ott is. Nálunk is most az a policy, hogy aki kilép, ahelyett nem lehet újat felvenni.
    Csak mondjuk ez annyiban rossz, hogy a többletmunka terhelés miatt a még ott lévők is bedobhatják a törölközöt, ha túl sokáig nem jön plusz ember.

    Because: nyilván mit értünk olcsón. Én mondjuk nem vagyok annyira híve annak, hogy úgymond lefelé licitáljanak a munkavállalók csak azért, hogy felvegyék őket. Ha sokan csinálják ezt, akkor maradnak a béka segge alatt a kezdő bérek.
    Én is rohadt sok helyre beadtam és a legtöbb helyen a bérigényen csúszott el a dolog, de nem engedtem és beakadt az a hely, amelyik megadta. Nyilván ha ég az ember lába alatt a talaj mert nincs munkája és sürgősen kell találni, akkor más a helyzet. De ha épp nem ez van, akkor nem vagyok az olcsóbbra árazom magam, hogy felvegyenek híve.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz net84 #16805 üzenetére

    Nálunk van ilyen. Épp pár napja mondta az egyik új alkalmazott, hogy azért jött el a korábbi cégtől, mert nagyon sok volt a túlóra és puszira ment, se lecsúsztatás se kifizetés nem volt. Hozzátette, hogy az nem baj, hogyha 45 perc-1 órát kell túlórázni ingyen, mert az belefér. Mondtam neki, hogy maximum neked, nekem nem, nincs olyan, hogy ingyenmunka. Ő erre azt mondta, hogy mindig mutliknál volt irodás és az ilyen 30-40-50 perc puszira az teljesen alap... Majd meglátjuk, nálam nem lesz alap.

    Aztán ma meg beszélt telefonon a volt kolléganőjével és utána mesélte, hogy panaszkodott neki a csaj, hogy tegnap is +5 óra túlórát nyomott az irodában puszira. Erről az volt a véleményem, hogy mindenkit annyira lehet kizsákmányolni, amennyire hagyja magát. Ha ő erre nem mond nemet, akkor így járt. Velem ezt egyetlen alkalommal lehetne megcsinálni. Amint tudom, hogy se kifizetés, se lecsúszás, akkor azonnal jelzem, hogy ilyen téren részemről 0 percet számoljanak.

    Ha kifizetik/csúsztatható, az más. De nyilván abból se legyen rendszer. A hajamra kenhetem a plusz pénzt, ha a havi 168-174 óra helyett 230-250 órát kell érte dolgozni rendszeresen. Tökéletes út a gyors kiégéshez és egészségügyi panaszokhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Lien #16822 üzenetére

    "Azt mondta a fix munkaidot rugalmasnak kell venni"

    Na igen, ez is egy szép mondat... :U

    Pár hozzászólással fentebb írtam én is, hogy azért a munkavállalók közül is vannak, akik már annyira hozzászoktak, hogy ők is természetesnek veszik, nem csak a főnök.

    Én is felállok 16:30-kor. Persze, ha épp benne vagyok egy munkában és néhány perccel tovább fog tartani, akkor nem dobom el, nem is tehetem meg. De ha 16:20-ra befejeztem egy adott folyamatot és a következőről tudom, hogyha belekezdenék az 30 perc-1 óra lenne, akkor nyilván nem kezdek bele.

    Eleinte egyébként a multis környezettől, az emberek között kell dolgozni dologtól és az új munkakör betanulásától tartottam, de kezdem azt leszűrni, hogy azokkal valószínűleg nem lesz gond. Viszont ezzel a munkaidő vége dologgal szerintem lesz konfliktus. Eleve olyan a cég, hogy a raktár reggel 8-tól este 8-ig van és szombaton is üzemel délelőtt. A kamionok egész nap jönnek-mennek, de az irodai munka rész, amely a vámkezelésekből, egyéb vámügyintézői tevékenységekből és további osztályok logisztikai adminisztrációjából áll, az irodai munkarendre van beállítva. És ugye a terület jellegéből kifolyólag nincs az, hogy majd holnap befejezem, mert a kamionnak el kell indulnia.

    Nyilván működésképtelen lenne, ha fél5-kor lelép mindenki és szombaton sincs senki. Ezért azt találták ki, hogy minden héten van egy ember, aki délre jön és neki szombaton is be kell jönnie, vagy ha szerencséje van akkor elő tudja pénteken készíteni és otthonról dolgozva befejezi szombaton a teendőket.Minden héten forgás, így elvileg 5-6 hetente jut rám a sor. (még nem voltam, mert kezdő vagyok). Ha valaki lebetegszik, vagy kezdő van a csapatban, akkor ez nyilván lerövidül és néha 3-4 hetente sorra kerülsz.

    Tegnap kérdeztem az egyik kollégát, hogy miért van az, hogy kb minden nap mindenki tovább marad 15 perc-30 perc-1 óra közötti időtartamban. A válasza az volt, amit sejtettem, azért, mert ha nem maradnának és intéznének el még néhány tételt, akkor a délutánosra annyi maradna, hogy nem végezne időben, hanem kb este 10-11-ig nyomhatná.
    Mondtam, hogy igen ám, de számoljunk. 2 opció van: Az egyikben mindig mindenki hazamegy, így a délutános 1 hét alatt begyűjt 6x1.5-2 óra túlórát. De ha meg mindenki marad, akkor délutánosként nem gyűjtöd ezt be, de cserébe ugyanúgy begyűjtöd a normál napokon (annyi, hogy nem késő este túlórázol, na de akkor is túlóra). Mondta, hogy nagyon jól látom, mindenképp vesztesz valahol.

    A problémát tetézi, hogy itt nincs cafeteria, hanem havi szinten bónusz van, amelynek differenciálása és elosztása a managered feladata. Na most, ha én lelépkedek munkaidő végén, akkor nyilván ez az összeg kevesebb lesz, mint nem jól dolgozó munkaerő... :DDD :U De ha meg maradok, akkor az a plusz összeg nem bónusz, hanem kvázi kifizetik a túlórát...

    Igazából már várom a beszélgetést, hogy a vezetők esetleg közli-e velem, hogy figyelj, nem szokás munkaidő végén hazamenni. Én arra nem fogom tudni azt mondani, hogy rendben, onnantól meg nála pattog a labda, hogy kellek-e nekik így is.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz _drk #16824 üzenetére

    Alapból esélytelen a plusz ember. Sőt, ha most valaki lelép, nem is lehet a helyére felvenni másikat. A tavalyi évhez képest nem volt akkora profit és már megy is az ilyen jellegű spórolás.

    Amúgy nyilván nem azért választottam én sem, mert innen akarok nyugdíjba menni.... Ki a tököm akarja például azt, hogy hétfőtől péntekig délután bent vagy, végzel mondjuk péntek este fél 9-kor és a hét megkoronázásaként még szombaton REGGEL menj vissza. Akkor se túl örömteli, ha 5-6 hetente jut rád ez.

    Annyiban jó ez a cég, hogy sok másikkal ellentétben nem az van, hogy 1-1 ember csak egy munkafolyamatot végez, hanem mindenki csinál mindent. Így, ha itt betanulok, akkor bármerre mehetek, mert szélesebb ismeretem lesz. Persze ehhez az is kell, hogy ne lapátoljanak ki a próbaidő alatt, mert nem nagyon vetem bele magam ebben a puszira bent maradsz dologba. :DDD

    Egyébként ahogy látom, akik nem dobbantottak, azok azért nem tették, mert nem olyan szintű az angol nyelvtudásuk és sok helyen meg az fontos lenne a pozícióhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Lien #16826 üzenetére

    Bónusz jár alapban (gazdasági teljesítménytől függő összeg), de mivel differenciálják, így nyilván annak többet adnak, aki bent marad, legalábbis gondolom ez alap. Csak erre mondtam, hogy akkor az "emelt" összeg már igazából nem is teljesen bónusz, hanem mivel többet voltál bent, ezért egy része tekinthető úgy, hogy nem plusz pénz, hanem a túlóra figyelembevételével annak kifizetéseként is lehet tekinteni egy részére.

    Nyilván a részükről is van rugalmasság, ha mondjuk orvoshoz kell menned és nem 8-ra fogsz bejönni, hanem később, akkor nem dőlnek a kardjukba és nem követelik, hogy maradj tovább. Mondjuk fura is lenne, lévén amit írtam, hogy maradnak azért alapból is tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz zeus_2k14 #16831 üzenetére

    Nézőpont kérdése, hogy kevesebb lenne-e a pénzed.

    Heti 6 napon 13-14 órát dolgozol. Ha leosztod a jelenlegi fizeteseddel, az nem túl rózsás órabér.

  • Qtya123

    őstag

    válasz zeus_2k14 #16835 üzenetére

    De miért jutna vissza?
    Ennyire szűk terület, hogy minden cég tud mindent a másikról?

    Amúgy meg nem hiszem, hogy ezért kirúgnak. Ennyi erővel soha ne próbálj munkát váltani, mert mi van, ha nem jön össze?

    Amúgy meg sok sikert nekik ahhoz, hogy heti 6 nap 13-14 órára embert találjanak. Nem 500ért, 700ért sem.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Predator2 #16876 üzenetére

    Szia!

    Én dolgoztam így főállás mellett két évig beugrósként (havi 4-6 napot csak). Egyszerűsített foglalkoztatásként ment a dolog. A cégnek, ahol dolgoztam minden munkanapomra írnia kellett egy egyszerűsített munkaszerződést, amely így néz ki: [link]

    Röviden annyi a lényege a dolognak, hogy ebben a formában évi maximum 120 napot dolgozhatsz. Itt leírják, hogy jelenleg mik a hatályos szabályok: [link]

    #16872 Sliderxy: "a munkaidő kérdésemre azt a választ adták, hogy itt nem munkaidő van hanem határidő"
    Nem kérdeztél vissza, hogy akkor ugye természetesen a bent töltött minden egyes plusz percre kifizetitek a túlórát igaz? Vagy esetleg az utolsó másodpercig lecsúsztathatják a bent töltött plusz időt a munkavállalók igaz?
    Gondolom lett volna hebegés-habogás.... A leggusztustalanabb dolognak tartom, mikor a cégek természetesnek veszik, hogy többet vagy bent, mint a munkaidőd. Amin pedig meglepődök, hogy mennyi cég él is ezzel. A munkavállaló meg ott ül bent és pötyög a gépen, hogy jaaj hiába van 16:30, ezt a munkát még befejezem, nem tudom félbehagyni.

    Nálunk is az itt töltött eddigi 2 hónapom alatt tán egyszer volt olyan, hogy nem én keltem fel először 16:30-kor. Tudom, hogy próbaidős vagyok, de most őszintén... mit játsszam itt a szorgos jófiút, aki nem mer felkelni és beáll a sorba, hogy tovább nyomja, mint a munkaidő. Eddig még nem szólt érte senki, de már várom, hogy hogyan próbálják esetleg tálalni, hogy figyeld má', az a baj, hogy a munkaidő végén hazamész. :DDD
    Aztán ki tudja, lehet, hogy semmi ilyen nem lesz, hanem megszokják tőlem ezt, hogy ő az az ember, aki nem fog tovább bent maradni.
    Egyébként marha egyszerű nálunk. Nagyjából minden munkafolyamatnak, amibe belekezdek, tudom, hogy mennyi ideig tart. Ha mondjuk 16:10 van és végeztem egy feladattal, de látom, hogy csak olyan elvégzendőek vannak, amellyel biztosan nem fogok végezni 20 perc alatt 16:30-ig (és nem is félbehagyhatóak), akkor bele sem kezdek...
    Nincs túlóra, nincs lecsúszás. Akkor minek?
    Több pénz? Több elismerés? Előrelépés? Köszi, de kösz nem. Látom a manageremet, hiába kap több pénzt, az az ember munkaidő előtt 1 órával már bent van, munkaidő után 1 órával még bent van, és nincs olyan hétvége és ünnepnap, amelyről visszatérve ne látnám, hogy azalatt az idő alatt is e-mailezett volna a külföldi partnerekkel. Nem vágyom ilyenre.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz la_cc #16908 üzenetére

    GLS, DPD és társaik, mint futár? Ebben az időszakban mindenki rendel mindent. A csomagautomaták is sokszor teli vannak, nagy a pörgés a BF miatt és az ünnepek közeledtével.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Narxis #16936 üzenetére

    Nem csoda. Nagyon sokan dolgoznak gyárakban, logisztikai központokban, kereskedelemben, vendéglátásban.
    Egyik sem a klasszik 8-16-ig munkakör.

    Én dolgoztam a cégen belül a 14 év alatt sokfajta módon:
    1: 12 órás váltás: 12 óra nappal, másnap 12 óra éjszaka, majd utána 2 nap szünet és utána kezdődik újra--> nem volta annyira rossz, de jó sem, mert nem szerettem a havi 6-7 éjszakát, a másnap kuka volt.

    2: 12 óra váltás de úgy, hogy 2 nap nappal, 2 nap szünet és utána kezdődik újra.--> jó volt, mert nem volt éjszakázás. Annyi, hogy úgy 2 év után már általában nagyon untam a második 12 órás napot.

    3: irodás munkarend, de úgy, hogy H-CS 7-17-ig, napi 10 óra --> egész jó volt, de nekem kicsit fárasztó volt egy idő után 4x10 óra egymás után. Viszont utána kárpótolt a P-Sz-V.

    4: 24 órás beosztás, reggel 9-től másnap reggel 9-ig, utána 3-4, vagy akár 5 nap szabad. Ja és megjárt 4 óra pihenő a 24 órában. Normálisan ágyban fekve. Sokszor volt az 5-5.5 óra pihenő is.
    --> a létező legjobb beosztásom. Havi 7 napot dolgoztam, ha nem voltam szabin. Ha szabit vettem ki, akkor 4-5 napot dolgoztam. A legboldogabb időszakom volt, tengernyi szabadidővel. Mellette havi 4 alkalommal másodállásban hobbival is pénzt kerestem. Jó, amúgy a 4 évből, amit így dolgoztam, abból 3 évben szilveszterkor szolgálatban voltam, de hát kis ár volt érte. Sajnos vége lett, mert a cégen belül erőforrás átszervezések lettek és ezt verték szét először, mert kb mindenki utált minket, hogy mennyi szabadidőnk van. 1200 emberből kb 36-an dolgoztunk így, szálka voltunk sokak szemében. Olyanokéban is, akik nem akartak így dolgozni, mert "hétvégén/karácsonykor nehogy már dolgozzak", de az persze nem tetszett nekik, hogy nem havi 22 napot vagyunk bent.

    5: Klasszik H-P 8-16:30. Nem túl jó, csak azért elviselhető, mert rugalmasság van és ügyet intézni elengednek, ha szükséges, továbbá a bioritmus is fix. De úgy érzem magam, mint egy mókuskerék, a vasárnap esték meg sokszor nem a legjobb hangulatban telnek, mert ott a tudat, hogy másnaptól 5 nap egyfolytában munka....
    Főleg télen rossz, mikor 5-re hazaérsz és sötét van.

    Egy olyan tömbösített dolgot egyszer kipróbálnék, amit anyós élettársa csinál. Nem is beosztás, inkább életforma. Hajózik olyan módon, hogy 3 hónapot hajót vezet, 3 hónapot itthon van. Ő nagyon szereti. Viszont ugye nem családbarát, ezt az is mutatja, hogy két felesége is elvált emiatt. Valószínűleg az én feleségem sem bírna ilyen munkát részemről.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Narxis #16948 üzenetére

    Igen, de ritka, mint a fehér holló. Mármint amelyik jól fizet. Ez az említett dolog repüléssel kapcsolatos munkakör volt.

    Amiből akad 24-es, az a tűzoltó, meg a biztiőr. De nyilván egyik sem fizet jól.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz _drk #16952 üzenetére

    Én hosszú távon el tudom fogadni az irodás munkarendet, de szerintem csak akkor, ha minden hétre jut 1-2 nap HO.
    Sajnos annyira megszoktam anno ezeket a váltott műszakokat, hogy elég kényes vagyok irodás munkarendben a szabadidőmre.
    Eleve door to door számolom a munkaidőt, mert az utazás is elveszi az időt. Pont ezért csak úgy dolgozom irodásban, hogy 15, max 20 percre vagyok a munkahelytől.

    Lehet én vagyok túl kényelmes, vagy túl erős bennem az énidő iránti igény, de olyat nem tudok megtenni, hogy reggel 6-kor felkelni, készülődni és 7 körül indulni azért, hogy 8-ra a munkahelyen legyek, majd hazaérni este 18-18:15-re. Aztán este 10-kor feküdj le, ha 8 órát akarsz aludni. Mennyi időd van magadra? 4 óra. És ebben legyen benne minden. Evés, család, fürdés, sportolás, miegymás. Ez nekem no way. Lehet túl "kényes" vagyok, de ez a heti 5 napon bruttó 4 órád van, számomra nem élet.

    Én mikor bemegyek, akkor 7:15-kor kelek, 16:50-re érek haza (ha edzésnap van, akkor 18:45-re, de ugye az már szórakozás, nem munka). 23:30 körül fekszem. Így kb 6 és fél óra bruttó időm van. Nagyjából ezt érzem a minimumnak. A nem jó, de még nem is tragikus szintnek.

    Egyébként meglepően sok olyan ismerősöm van, akiknek kb napi 4 óra a bruttó ideje a hazaérkezés és lefekvés között és hallani sem akarna váltószolgálatról (legdurvább, aki reggel 4-kor kel és 18:00, vagy néha 19:00 ér haza...). Mindegyikük azt mondja, hogy oké, hogy a hétköznapok szó szerint kuka, de hát ott van a hétvége, azt nem akarja elengedni. Ő nem akar hétvégi napon, vagy ünnepnapon dolgozni. Hiába lenne az, hogy 2 napnál többet nem dolgozik egyhuzamban és utána mindig van 2 napja otthon, nem. A fix hétvége kell neki, akkor is, ha heti fix 5 nap kuka. Értem, hogy van ilyen, csak nem értem, hogy ebben mi a jó. Az én nézőpontomból ez olyan, hogy hétvégétől hétvégéig élsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Narxis #17040 üzenetére

    Úgy van sokszor, hogy 1 nap munka, 1 nap pihi, majd 1 nap munka 2 nap pihi, de ez általában akkor ha éjszakás volt az a 12.

    De olyan is van, hogy egymás után 2 nap 12 órában, majd 2 nap pihi. Kérdezz rá, hogy melyik verzió.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    Egy kérdésem lenne, kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy ki melyik opciót választaná. Próbálok rövid lenni, de nem biztos, hogy sikerül.

    Szóval kb fél éve kezdtem el dolgozni vámügyintézőként egy amerikai logisztikai cégnél. Előtte 15 évig másik helyen, másik munkakörben dolgoztam, szóval pályakezdő vagyok e téren, annyi, hogy van vámügyintézői végzettségem régebbről, tehát az alapfogalmak nem ismeretlenek.

    A vám csapat úgy néz ki, hogy 7 fő, abból 1 fő jó ideig nem lesz, mert szült (állítólag vissza sem tervez jönni), továbbá még mielőtt ide kerültem 3 ember lelépett 2023 nyarán. Mikor jöttem, akkor 2 másik új is jött, hasonlóan minimális szakmai tapasztalattal. Azóta eltelt ez a pár hónap és az ott lévő maradék 3 tapasztalt közül további kettő lelépett. A két legtapasztaltabb emberről van szó. Az egyik Lead Agent, a másik a Supervisor volt. Amit eddig tanultam azt tőlük tanultam, mert nekik volt a legátfogóbb szakmai ismeretük. Az egy szem maradó ember régi motoros, pont ezért nem is fog már szerintem lelépni, mert az a típus, aki ledolgozza egy helyen az egész életét, nem variál. De ő szakmailag nem olyan tudású, mint a most távozott két szakember.

    Persze vesznek fel helyettük két másikat, az kikötés most, hogy pályakezdőt nem, csak tapasztaltat, az egyik munkába is állt, de olyan nagyon nem leszünk vele előrébb, mert igaz, hogy 30 éve ezt csinálja, de egyéni vállalkozóként csinálta, ezer éve otthonról dolgozik, és már az első hetekben látszik, hogy ez nem az ő világa lesz. Eleve kb már most morog azon, hogy az adatrögzítősebbm unkákat ő kapja. De azért kapja azt, mert itt ezt is meg kell csinálni, főleg, ha ügyeletes vagy épp és hiába tud vámkezelni, ha ehhez meg nem ért, mert sosem csinálta. Aztán félig-meddig puffog, hogy "a fiatalok odaadják nekem ezt a sz@rt..."

    Szóval a tanulok gőzerővel, hogy tapasztalatom legyen elképzelés, az most nem kicsit be fog lassulni a fenti okok miatt. Kb nem lesz kitől kérdezni/tanulni. A menedzserünk képben van, de ő sem mindennel, plusz ami tudása van, azt nem lesz kapacitása normálisan átadni, mert látástól vakulásig dolgozik a kiesett emberek bonyolultabb feladatainak jó részét átvéve.

    Egy dolog biztos, hosszú távra K.O a vámcsapat és ez innentől kezdve egy vándortelep lesz. Nincs értelme hosszú távon maradni, mert nincs perspektíva az értelmes fejlődésre. Teljesen egyértelmű számomra, hogy innen tovább kell lépnem záros határidőn belül.

    A kérdéseim a következők ennek fényében:
    Szerintetek lépjek mihamarabb jelentkezzek az álláshirdetésekre már most? Vagy várjam meg legalább az 1 évet, hogy a CV-be be tudjam írni, hogy 1 év munkaviszony itt, mert kevésbé gáz az 1 év, mintha mondjuk azt írom, hogy 2023 augusztustól 2024 februárig és az ugye elég rövid idő.

    A másik, hogy nyilván megkérdezik majd interjúkon, hogy mi az X hónap, vagy akár az 1 év utáni váltás oka, mert ugye ez elég gyors. Ott az interjún el tudom mondani, ki tudom fejteni a fenti okokat, ami szerintem érthető és elfogadható indok.
    De a motivációs levélbe is kellene ugye írni valamit röviden, hogy miért szeretnék a pályázatot hirdető cégnél dolgozni. Ott ezt szerintem nem lehet/illik kifejteni, de annyi meg nagyon hülyén hangzana, hogy a fejlődés és az ismeretek bővítése a cél, stb... bla bla lenne csak leírva, mert hülyén nézne ki, hogy na előadja magát a jelentkező a motivációsban, hogy az így-úgy továbbfejlődés, aztán a CV-t megnézve van összesen 1 év tapasztalata egy olyan szakmában, amiben az még nem egy nagy szám és bőven nem az az idő, amire azt mondod, hogy azért lépsz tovább, mert te már ott mindent tudsz, fejlődni akarsz.

    Szerintetek mi lenne a célravezetőbb út?

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz grizlisandor #17059 üzenetére

    Nem az a kérdés hogy megyek e. Hanem az, hogy várjam ki az egy évet, vagy már most. Nem-e néz ki hülyén hogy ilyen rövid ideig voltam ott és rossz benyomását kelt a leendő helyen. Ezt beírni nem tudom mennyire célszerű a motivációs levélbe, hogy nem találtam meg a számítást.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz mandleee #17063 üzenetére

    Igen, ez a terv, hogy csak ennyit írok.
    Csak mivel nem gyakran váltottam munkahelyet (a régi munkáltatónál pozíciót és munkavégzés helyét változtattam négyszer, de ugye az teljesen már, belső mozgás), így nem vagyok képben, hogy mennyire általános, hogy firtatják azt, hogy épphogy elkezdtél egy területet, de már új kihívások címszóval akarsz továbbmenni.

    Nem tudok a munkáltató fejével gondolkozni, de nekem az jutna eszembe egy ilyen helyzetben, hogy vajon az adott céggel, vagy a munkavállalóval van gond, hiszen a épphogy elkezdte átlátni a szakmát, még csak most jönne a java, de fejlődési lózungokat emleget, kicsit red flag a váltás. Ha meg a jelentkező nem ad erre választ, mert a motivációsban értelem szerűen nincs benne, de az interjún sem részletezi, csak mondja az általános lózungokat, az fura.

    Legalábbis én így gondolom. De talán kicsit ezt erősíti az is, hogy mikor nyár elején elkezdtem interjúkra járni, kb az összes cégnél megkérdezték a személyes interjún (annál is, ahová felvettek), hogy én miért nem az informatikában helyezkedtem el, hiszen mérnök-informatikus végzettségem van. Elmondtam nekik, hogy mint látják, 15 évvel ezelőtt végeztem a főiskolán, majd ahogy a munkaköreimben is látszik, ezalatt a 15 év alatt egy percet nem dolgoztam benne, egyik munkaköröm sem IT volt. Így hát kissé vicces lenne 15 év lemaradásban, 0 tapasztalattal és a tanultak teljes elfelejtésével fejlesztőnek, supportnak, vagy bármi másnak állni. (az meg nem, nem tapasztalat, hogy képben vagyok az új hardverekkel, meg össze tudok rakni egy gépet, esetleg beállítani egy NAS-t).

    Miután ezt levezettem, mindenhol leesett a tantusz, hogy jaaa, hát igen, igaz. De mindenütt megkérdezték. Volt ahol még azt is megkérdezték, hogy amikor végeztem infósként, miért nem abban helyezkedtem el. Csókolom, 2008-as válság+IT munkahelyekben lemaradt régió. Iskolai rendszergazdai állásra 54 jelentkező volt akkor rajtam kívül. Na ezért. Utána meg maradtam már abban, amit elkezdtem. Ezt is megértették, de ugye szintén kíváncsiak voltak rá, pedig 15 évvel ezelőtti dolog/döntés, ami irreleváns a jelenben számukra.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz section9 #17066 üzenetére

    Az a baj, hogy előtte teljesen más területen dolgoztam. Tehát az új helyen ha kihagyom, akkor teljesen 0 km-es embernek tűnök, akinek fogalma sincs az egészről.
    Miközben ez alatt a fél év alatt azért megtanultam néhány dolgot. Semmiképp nem az az ember vagyok már, akinek teljesen nulláról kell elmagyarázni mindent.

  • Qtya123

    őstag

    válasz _drk #17068 üzenetére

    "Amúgy mi történik ott, hogy egy év alatt leszámolt mindenki?"

    Röviden: USA HQ töketlenkedése és más egyéb dolgok láncolata.

    Hosszabban:
    Volt egy 7 fős csapat, mindegyik ember több év/évtized tapasztalattal rendelkezett. Nem is volt gond, évek óta ez a 7 ember alkotta a csapatot, nem volt vándorlás. Aztán az egyik elment szülni. Nem sokkal később a másik felhúzta magát és felmondott, mert a manager (kb két éve lett az) azt hitte, hogy beszélhet úgy az emberekkel, ahogy csak akar. Miután ezzel az indokkal felmondott az adott személy, a vezetőség elbeszélgetett a managerrel, hogyha még egyszer valaki felmond olyan indokkal, hogy az ő stílusa a gond, akkor lapát. Azt mondják, hogy azóta kenyérre lehet kenni, és én is ezt tapasztalom a kezdetektől. De a baj már elkezdődött, hiszen -2 ember lett a felmondás után. Utána magasabb bérért távozott egy harmadik is.
    Na és utána jött az a "vicces" helyzet, hogy USA HQ kitalálta, hogy hát fog ez menni így is, nem kaptok jóváhagyást új emberek felvételére. Ekkor felmondott gyorsan a negyedik ember is a 7-ből, mert nyilván nem akart emberhátrányban plusz munkát végezni.
    A maradék háromnak megígértek mindent, hogy tartsanak ki, lesz majd approval, kaptak plusz bónuszt, némi fizu emelés, stb... Igen ám, csak lenyomtak így 3-an 2.5 hónapot úgy, hogy 4 másik munkáját látták el. A tökük kivolt, de kivártak. Nagy nehezen, átütötték USA fején, hogy kellene az az approval, mert baj van, nem fog így menni. Végül megkapták és gőzerővel elkezdtek embereket keresni. De annyira égett a ház, hogy nem azt nézték, hogy tapasztalt jöjjön, hanem jöjjön bárki.

    Így kerültünk oda hárman. Egyik 2 év tapasztalattal, de én és egy másik 0 tapasztalattal. Úgy, hogy 3 nagyon tapasztalt ember helyére mentünk. A maradék 3 régi motoros, akik addigra már jól kiégtek a rohamtempóban, nem lettek túl boldogok. Mert kaptak a nyakukba 3 tanítani való embert, akik kvázi a terhet csak minimálisan tudják levenni róluk, mert a bonyolult dolgokat kb 1 évig nem tudnunk csinálni. Az egyszerűbb dolgokat meg hiába vesszük le a vállukról, azokat a cégeket, amelyeket a távozott emberek vittek, ők kapták a nyakukba és amíg nem vagyunk képben, addig azokat mi nem tudjuk átvenni, de még tanítani is kellene minket.
    Ezt látva ezt lehetetlen küldetésnek tekintették, így távozott további kettő (a supervisor és a lead agent).

    Most nem engedhetik meg maguknak, hogy újabb pályakezdőket vegyenek fel, meg USA is tudja már, hogy gáz van, azonnal jött az approval a két távozó helyére. De na... Most jönnek majd az új problémák. Pl az újonnan felvett hiába a 90-es évektől vámügyintéző már, de egyrészt vannak dolgok, amikben ő is teljesen vakon van és be kell előtte tanulnia, az USA féle mindenről is van oktatás a belépőknek barom PPT szerű slideokon és teszteken végig kell mennie, továbbá erősen látszik és érződik rajta, hogy kb sosem volt vezető-beosztott és munkatárs viszonyban, nem az ő világa lesz ez szerintem.

    Szóval ügyesen megoldották, hogy szétessen egy több éve jól együtt dolgozó csapat.

    Kb ennyi...

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz _drk #17072 üzenetére

    Na igen. Én annyira nem ismerem a multi logikáját, mert most dolgozok benne először. Viszont az érdekes, hogy egy többezer km-re lévő valaki dönti el, hogy egy olyan országban, amiről kb azt sem tudja, hogy hol van a térképen elég lesz az adott munka mennyiségére a mínusz 2 ember.

    Nem akarom elhinni, hogy ez egy az egyben USA felelőssége csak. Minden döntés 20 emberen megy át, a köztes kapcsok csak tudtak volna érdemben jelezni, hogy nem jó ez, baj lesz.

  • Qtya123

    őstag

    válasz bambano #17085 üzenetére

    Ezt mondjuk én sem értem.
    Egyetlen szabványos az europass. Erre egy csomó hogyan írjunk jó önéletrajzot cikk azt harsogja, hogy jaaaaj, csak europasst ne. Mert az ciki, meg ósdi, meg nem szeretik a HResek....
    Én mondjuk nem foglalkoztam ezzel. Europass ment mindenhova. Nem értem miért nem jó ez. Jobb annyi formátumot nézni ahány jelentkező? Meg keresgélni hogy az érdemi információ hol van az irományban?

    HR tényleg külön állatfaj. Nálunk is egy tök kedves és rendes nő a Hres, de olyan szinten burokból tekint a világra, mint egy csecsemő. Plusz akkor lett Hres, amikor már minden departmentnél megfordult és nem ment neki sehol a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Sliderxy #17153 üzenetére

    Nálunk a managerek nagy része lényegesen többet dolgozik, mint a beosztottak. Sokszor maradnak még a munkaidő után is fél-1-1.5 órát. Plusz simán benne van, hogy este 8-9-10-kor levelezniük kell másik országokban lévő kollégákkal, hogy jóvá legyen hagyva valami másnap reggelre.

    Nem irigylem sem a pozíciójukat, sem a fizetésüket. Nem tudnák nekem kompenzálni pénzzel azt, hogy kvázi egész nap munkaidő után is rendelkezésre álljak, emaileket nézzek, stb. Maximum 2-3 évig bírnám de csak akkor, ha épp lenne valami nagyobb pénzügyi célom, de amúgy no way, ilyen áron nem akarnék vezető lenni.

    Én anno dolgoztam fél évig úgy, hogy 4 napos munkahét volt. Én kértem így, nem is volt vele gond, mert magam irányítottam és szerveztem a munkámat, nekik mindegy volt, csak legyen meg. Annyi, hogy a heti munkaidő maradt 40 óra, így napi 10 órát voltam bent, 7-től 17:00-ig. Kicsit sok volt, de megérte, mert csütörtökön már jött a pénteki hangulat. :D
    Simán vinném így a hetet továbbra is.

    Ha meg esetleg megunom ezt az egész H-P irodásdit és továbbra is lesz rá lehetőség, akkor azt tervezem, hogy kipróbálom 2 hét munka / 2 hét otthon felosztásban a kamionozást.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz tener #17191 üzenetére

    A minimálbér az egy dolog, az arra van amit Tapsi is írt.

    Viszont árakban koppra EU átlag a mindennapi cikkek költsége, viszont a lakosság jó része ugyan nem minimálbért, de nettó 280-300e Ft-ot keres. Ami meg egzisztenciális egyhelyben topogás.

    Egyébként az is tény, hogy sok olyan ember van, aki ennek ellenére zéró törekvést tesz arra, hogy munkahelyet váltson, vagy csak egyáltalán körbenézzen, hogy mi a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz tener #17194 üzenetére

    Igen, tudom mire céloztál és egyet is értek vele, ha a minimálbér lenne 400, akkor minden oda zárkózna.

    Viszont amit ki akartam fejteni, hogy a minimálbér felett jóval, a nettó 300as sávban is az van, hogy egzisztenciális vegetáció.

    Ennek fényében sokszor "vicces" a bruttó 550e Ftos meghirdetett pozíció. És ez sok esetben diplomás munkakör esetén is van.
    Nem egy gépész, építőmérnök, közgazdász mozog ebben a br 600as sávban.

    Amúgy lassan a szolgáltatás árában is fel fogunk zárkózni, ha nem is mindegyikben, de sokban. A tendencia legalábbis ez.
    A lakhatás meg valóban olcsóbb, de abban is egyenes arány van, hogy Magyarországon egy olyan környéken, ahol nem ment végbe akkora emelkedés, mint a főváros és nagyobb városok esetén, azokon az olcsóbb környékeken egyenesen arányosan az elérhető fizetés is kevesebb. Sok ilyen helyen a nettó 4-500 keveseknek elérhető álom, örül ha dolgozhat 250ért annál az 1-2 munkáltatónál, ami ott van.
    Viszont a lényegesen kevesebb bér mellett a napi megélhetés ugyanannyi, sőt néha drágább. Pl nincs tömegközlekedés normális, ezért autózik, plusz a falusi kisbolt drágább, mint a hiper.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz greggae #17206 üzenetére

    Túljelentkezés? A ponthatárok a béka segge alatt, hogy menjen tanárnak valaki, és a leghülyébbeket is fel tudják venni.

    Feleségem tanár volt (szerencsére otthagyta 1.5 éve ezt a drága hobbit...) és pár hónapja beszélt a volt főiskolai tanárával. 15 évvel ezelőtt diplomázott. Akkor tele volt az egyetem (néha én is bementem hozzájuk, milyen jó kis élet volt ott), most azt mondja az oktató, hogy kong az ürességtől, alig van hallgató. Vissza is kerestem, konkrétan ezt írta neki: "most van 5 db másodéves nappalin, de levelezőn csak ketten árválkodnak"

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz greggae #17208 üzenetére

    Ja, hogy munkára túljelentkezés. Mondjuk ez is meglep (kivéve ha valami olyan környék, ahol kb semmi nincs, csak iskola/óvoda, meg egy darab kisbolt), mert kb bárhol többet tudnának keresni. Ha elmegy benzinkutasnak már többet kap.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Sliderxy #17210 üzenetére

    Én is délről származom, Pécs környékéről.
    Tény, mi is a magasabb fizetés miatt mentünk el innen.

    De azért a rokonságban, vannak sokan, akik Pécs és környékén dolgoznak. Feleségem nagynénje 60 évesen is váltogat, ha úgy van. Most Komló mellett dolgozik egy szállodában pincérként. Napi 8 órában. Bejelentve br 380ra van, zsebbe 400 körül van, ha rossz a hónap, akkor nettó 350 az alja. De benzinkutas, raktáros, stb... is van. Nem azt mondom, hogy jól keresnek,.de azért nem is a minimálbér+10% szintén vannak. De még egy seggvakarós helyen 24 órás szolgálatban havi 230 körüli órával a biztonsági őr sem a minimálbér+10%on van.

  • Qtya123

    őstag

    válasz AssAssynn #17219 üzenetére

    Akár képzettség nélkül is. Beülsz egy kamionba és 3, de inkább 4 hétig ki sem szállsz, utána 1 hét otthon és a körforgás kezdődik. Megkapod érte már itthoni cégektől is a havi nettó 1 millát. Parancsolj. Egyéb kérdés? :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák