Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz #24889344 #2011 üzenetére

    Létezik 'tölthető alkáli' elem, az tényleg másfél voltos kapocsfeszültségű, de a ciklusok száma korlátozott (25-50 töltés / kisütés), a kapacitása is kisebb, mint a NiMH-akkuknak, és saját töltőt igényel. A belinkelt AccuCell márkából az AA-méret 1800mAh-s.
    "Nemrég megmértem hány volt van azokban az akkumlátorokban (1.2V NiMh ) amivel a fényképezőgép már nem kapcsol be."
    Ez könnyen félrevezető lehet, mert szimpla méréskor nagyimpedanciás feszültségmérőt kapcsolsz rá, a fényképező pedig jelentős árammal terhelve érzékelte a feszültség csökkenését, amit a megnövekedett belsőellenállás is okozhat.
    Kollégám Olympus C-5xx valahányas kompakt fényképezője produkált állandóan olyan jelenséget, hogy 'hamar' lemerült. A 2 db. AA-méretű, 2500mAh-s akkumulátort frissítésnek (többszöri kisütés majd töltés) alávetve kiderült, hogy bár nem voltak éppen új darabok, a névleges kapacitásukat szinte teljesen ki lehet belőlük szedni az IPC-1L töltő 0,9V-os kisütési határáig. Viszont miután a fényképező merültnek nyilvánította azokat, még közel a fele (!) töltésmennyiség, kb. 1200mAh 'bennük maradt'. Majd ugyanezt a játékot megcsináltuk 2000mAh-s Eneloop-okkal is, azokban az Olympus fényképező mindössze kb. 150mAh maradékot hagyott. Mindezt úgy tűnik azért, mert az Eneloop-ok kisütéskor stabilan 1,2V környékén tartották a kapocsfeszültségüket, egészen addig, amíg már csak néhány százaléknyi töltés maradt bennük.

  • ottkar

    addikt

    válasz #24889344 #2011 üzenetére

    Csak az akkukat nem ajánlatos kisfogyasztású készülékbe tenni mert akkor meg mélykisülésbe mehetnek ami károsítja őket. Nem véletlen hogy az IPC-k 0,9V-ra sütik ki az akkukat.

  • And

    veterán

    válasz #24889344 #2018 üzenetére

    (Valaki árulja már el azok közül, aki ezt megtette: mi a rák értelme van az akkuk rövidzárási áramát méricskélni? A belső ellenállásuk jó esetben sokkal alacsonyabb az áramot mérő műszer belső és a mérővezeték saját ellenállásánál /az Eneloop adatlapja pl. 25mΩ impedanciát ad meg @1kHz, 1V-ra kisütött állapotban/ így azok jócskán meghamisítják a mérést. Belső ellenállás méréséhez nem kell feltétlenül rövidrezárni a cellát, a kapocsfeszültség csökkenésből és a rövidzárásinál sokkal kisebb terhelőáramból is ki lehet számítani, akkor meg mi az a fontos infó, amit csak rövidre zárással lehet megtudni?)
    Az akku közvetlenül feltöltés után mérthető kapocsfeszültsége sem mond túl sok infót arról, hogy mekkora értékre fog beállni terhelés közben, és milyen jelleggel fog merülni az adott cella.
    #2017: Ezt meg nem igazán látom be: miért pont egy kisfogyasztású készülék vinné mélykisütésbe? A mélykisütés sokkal inkább annak a függvénye, hogy az adott berendezés - legyen akármekkora áramfelvételű - lineárisan, ohmos terhelésként viselkedik, vagy pedig jó félvezető (netán intelligensebb elektronika) módjára 'megfogja-e' valamely pontban a további kisütőáramot (kikapcsolódik-e automatikusan).

Új hozzászólás Aktív témák