Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz macilaci78 #1915 üzenetére

    Nincs pestre utazgatás, ha vidéki vagy.
    Leírom nálunk hogy működött a redelés a gunnerairsoft.com-ról. 4-en összeálltunk haverokkal és számolgattunk, majd eldöntöttük, hogy rendelünk. Mikor már megrendeltük utána írták, hogy a gunner az egyik legtrógerebb társaság mert mindig kihagynak valamit a csomagból de azért 4 fegyver rendelésnél reméltük csak nem hagynak ki 1et. :DDD
    Igazából csak 2 fegyó dobozából hiányzott a hozzá adott BB (állítólag a boltban tesztelik a fegyókat és ott használták el, kilőnek mindegyikkel 1 tárat, hogy lássák jól működik).
    Egy paypal account kell csak a dologhoz. A kínai fegyók ára 70$-110$ között alakul. A népszerű JG G36C pl 70$, nálunk ez 34000Ft. A szállítás 4 fegyvernél 40-45$/fegyver körül alakult.
    A fizetés után kemény 1 hétig ül a pénzen a bolt, csak utána adta fel a csomagot. Kapsz tracking numbert amivel követheted egy honlapon, hogy hol jár a csomag. Az út magyarországra kb 1 hét. Ezután pár nap alatt a vámra kerül a cucc (igazából nem is a vámra hanem a postaforgalmi kirendeltségre). Lehet náluk érdeklődni én mikor érdeklődtem már pont elküldték az értesítő levelemet. Egy nagyon segítőkész hölgyel beszéltem telefonon. Itt el kell faxolni nekik a levélben feltűntetett iktatószámra hivatkozva a fegyverekre vonatkozó torkolati energiát (fps ill joule) simán kinyomtatod a gunnerről a fegyver adatlapját esetleg odaírod mellé az értéket joule-ba átszámolva. Meg kell a paypal-es igazolás a fizetésről.
    Ez az ügyintézés meglepően gyorsan ment, kedden faxoltam, csütörtökön megjött a fegyver, kiküldik postán nem kell felmenni érte. Az áfa 20%, a vám 3.5% és felszámolnak még némi kezelési és postaköltséget (pár ezres). Így nekem a JG G36C-m 22-24k körüli pénzbe került az itthoni 34k-s árhoz képest cserébe kb 1 hónapot kell rá várni ha minden simán megy.

    Remélem segítettem valakinek. :)

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz macilaci78 #2016 üzenetére

    Kicsit felületesen olvastad akkor el a MASZ szabályzatot szerintem. Benne van, hogy attól csak szigorúbb irányban szabad eltérni, megengedőbb irányba nem. Nem véletlenül találták ki.

    Én is beszéltem már egy nagy airsoftos csávóval aki nagyon tapasztaltnak akarta beállítani magát és azzal büszkélkedett, hogy ők hogyan játszanak épületharcot. Fogják a 420-430+ fps-es fegyóikat és azzal CQB-znak de úgy, hogy bemennek az ajtón és akkor kilő egy fél hicap tárat egy célpontra, hogy biztos legyen.
    Ez elsősorban a szervező felelőssége mert ha megtiltaná akkor mindenki szépen visszagyengítené a fegyóját vagy nem menne játszani, ha viszont engedik és valami történik ott már gáz van.

    Itt jön elő mindenkinek a saját felelőssége, hogy ha tudod, hogy ilyen stílusban játszanak akkor beállsz-e te is megkockáztatva, hogy kapsz egy 20-as sorozatot a fejedre 5m-ről vagy inkább azt mondod, hogy te ebből kimaradsz inkább...
    Ezért kellene minden csapatba egy tapasztalt, erőskezű szervező ahol nem néznek el a szabályoktól eltérést.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BaKeSZ87 #2023 üzenetére

    Ez igaz. Csak az a gázabb eset ha azért akarnak eltérni a MASZtól mert pl. a széttuningolt fegyvereikkel akarnak CQBzni. Aki CQBzni akar az vegyen pisztolyt vagy egy mp5-öt és azzal rohangáljon a házban ne a 450 fps-es széttuningolt szarjával akarja lebontani a házat...

    A találat jelzésével mi a gond? Ha valaki nem jelzi azzal szerintem saját játékát is elcseszi nem csak a másikét. Ha nem tud olyan jól rejtőzködni, hogy el ne találják akkor jelezze ahogy kell.
    Persze tudom, hogy a játék hevében sokaknak ez nem így működik. :(

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz StoneBridge #2028 üzenetére

    Haverom vett hasonlót, árához képest nem rossz, meg fémből is van, fényereje sem rossz. A kupakjára vigyázz mert elég könnyű elhagyni.

    Bár én a nyitott red dotokra esküszöm inkább, ami nekem van az állíthadó zöld/piros szín és 4 fajta célkereszt tipus között állítható. A nyitott sokkal kevesebb látóteret vesz el mint egy zárt amin át kell nézni.

Új hozzászólás Aktív témák