Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scream

    veterán

    válasz freddirty #712 üzenetére

    Nagy jártasságom nincsen AI-al való kódolásban, csak kódolásban. Saját tapasztalat alapján sokrszor a szar kódot nehezebb átlátni/javítani - ezáltal több idő megy el vele, mintha az ember nekiülne és megcsinálná maga - és akkor legalább már érti is a kódot (jó esetben).

    A te példádnál maradva, jelenleg szerintem nincsen semmi biztosíték, hogy a custom file beolvasása után ténylegesen látja-e az összes mezőt, arra sincs, hogy adott mezőnek a típusát jól oldja fel. Legyen a file-ban 200 ilyen mező, ebből mondjuk 80 mezőt lát, aminek a 80%-nál eltalálja a típust, kiköpi neked a kódot a parser-hoz és kész. Ilyenkor akkor mit teszel? Át kell nézni, hogy mit/hogyan próbál felismerni, majd összevetni, hogy melyik mezők vannak meg, a típus stimmel-e és a maradékot pótolni/javítani. Ha te nekiülsz 0-ról megírni, akkor a mit/hogyan átnézés helyett egyből a saját megoldásnak tudsz nekiállni és max ott megy el a mező/típus, ha te is kihagyod véletlen - de ez szerintem még mindig gyorsabb megoldás, mint a kiköpött kódot foltozni.

    Meg nyilván az is kérdés, hogy kell-e karbantarthatónak/továbbfejleszthetőnek lennie a megoldásnak vagy csak valamilyen problémát oldjon meg a program valahogy, mindenféle egyéb megkötés nélkül és annyi.

    Részemről, amúgy nem támogatom az ilyen "instant, egyszer használatos" kódokat/programokat - így is annyi digitális hulladék keletkezik. Aztán főleg nem úgy, hogy utána az ember publikálja is, hogy "néééézd mit írtam" - aztán az összes érdeme abban van, hogy kitalált egy valamilyen problémát és beadta az LLM-nek, hogy oldja meg azt adott nyelven - de hogy hogyan oldja meg, mennyire performens, milyen libeket használ, stb arról lövése sincs, csak mondjuk szerencséje volt, mert látszólag tényleg az elképzelt problémát oldja meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák