Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csixi

    csendes tag

    Sziasztok,
    az alábbi gondom adódott:
    Adott egy 918+ NAS amiben van 2 db 8 TB WD RED (SHR Btrfs) és 2 db 4 TB WD RED (alap, Btrfs). A 8TB teljesen teli van, szeretném megúszni új HDD vásárlás nélkül a bővítést. Elvileg lehet RAID 5-be bővíteni a rendszert, de nem engedi mert a 4 TB HDD-ket már nem lehet hozzáadni mivel az alap a 8 TB. Gondoltam akkor lementem az összes adatot egy külső RAID 5-ös USB dokkolóra (ICY BOX IB-RD3640SU3) amiben van 4 db 3 TB WD Purple HDD és megcserélem a 4-8 TB HDD-ket, hogy egyben legyen minden. A mentés 2 nap alatt sikerült is, letöröltem a NAS-ban lévő HDD-ket és kezdtem volna hozzá... ekkor jött a nagy probléma, tegnap a viharban elment az áram és akkor szembesültem vele, hogy a NAS rajta volt az UPS-en, de a dokkolót elfelejtettem rákötni. Most a NAS látja az USB RAID5-öt, de azt mondja, hogy formázzam le akkor tudja csak használni... azt viszont nem merem, mert minden adatom elviekben már ott van rajta... :W Megpróbáltam felismertetni egy windows 11-es gépen az USB-t, (elméletileg kezeli már az ext4-et) de nem lát rajta semmit. A HDD Sentinel látja, hogy rá van dugva az USB-n a 4 HDD, mind 100 %-os, de partíciót semmi nem lát.
    Sajnos a linuxhoz nem sokat értek, így fogalmam nincs, hogy tudom a partíciót visszaállítani vagy egyáltalán vissza lehet-e. Nem nyúltam hozzá, nem próbáltam semmi adatvisszaállító progit, ki sem szedtem a HDD-ket a helyükről.

    Szerintetek lehet valamit csinálni, hogy visszaszerezzem az adataimat, vagy keressek egy adatmentő céget?

    Köszönöm a válaszokat előre is! :R

    Üdv: Csixi

Új hozzászólás Aktív témák