Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • volvoguy

    addikt

    na sziasztok.

    hordozható gép vásárlásán töröm a fejem, igaz a cash nincs még meg rá, így csak tájékozódom. szóval eleinte a kiszemelt egy olcsó Eee Pc volt, aztán végülis úgy gondoltam, ha már összekaparok 78900ft-ot egy Eee PC 904HD-ra, akkor gyűjtenék még hozzá 20ezret, ezzel kibővítve a keretet és a választékot. Az egyik kinézett gép az Acer Aspire 5315. Igaz hogy ez nem egy netbook, annál jóval nagyobb és vaskosabb, nehezebb is, de ez engem nem zavar ha felszereltségben felér egy MSI Wind-el (szintén 100k) vagy egy Asus Eee Pc 1000HD-vel. Persze azért tudom hogy 99.900Ft-ért nem váltom meg vele a világot, de első notinak megfelelhet.

    Szal a következők érdekelnének:
    - Minőség: tudom hogy nem igen várhatok el ennyi árért nagy minőséget, de azért remélem nem is pottyan szét a kezemben
    - Anyagok minősége: jó minőségű műanyag, avagy olcsóbb, egyéb alkatrészek anyaga
    - Összeillesztés: recseg-e, ropog-e amikor kézbeveszem, avagy jó stabil érzetet kelt
    - Billentyűzet, tapipad - kényelmes, kézreálló
    - Képernyő illesztése: ezek egy bizonyos idő után kilazulnak, elkopnak a csatlakozók, szal ez mennyire jellemző, ha az ember naponta több 10X összecsúkja majd kihajtja a gépet?

    - Teljesítmény
    - Alkatrészek: már nem mai noti, bár azért nem lenne jó, ha jópáréves alkatrészek lennének benne, szal azért ne legyen annyira elavult, bár már most is az lehet...
    - Megbízhatóság: hibaszázalék, esetleg az Aspire-ra vagy az Acer-re jellemző típushibák...
    - Bővíthetőség: ha korszerűsíteni szeretném, akkor erre van-e mód, alkatrészek cseréje (vinyó, proci, memo)
    - Processzor: na ez egy elég fontos része a dolognak. Ha jól tudom, "M" szériás Celeron a gép szíve. legjobb tudomásom szerint is, a Celeron-ok már nem mai gyerekek, szal igy 2008-ban, de lehet hogy csak karácsony tájékán veszek - mire lehet elég....illetve mennyire melegedik, mert azért nem lenne jó, ha pár óra után tűz forró lenne a gép, és esetleg pont a melegedés miatt menne tönkre...

    Nagyjából ezek érdekelnének, szeretnék minél többet megtudni a gépről. jah igen, ami még fontos lehet. több helyen is néztem, mindenhol mást írtak az 5315-ről. Volt ahol a Proci M530, M540, de olyan is volt ahol M560 - ezekszerint is változtak a Ghz-k is...de ugyanez igaz a vinyó méretére, vagy a beépített memóriára, de olyat is láttam ,ahol webcam nélkül kínálták, másutt meg 1,3mp-s kamerával...szal valóban létezik a 5315-ből több variáns is?

    jah igen, ez lenne a kiszemelt. talán nem kamu: [link]

    Köszi. Üdv

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz bela5 #11136 üzenetére

    hát, amit én kinéztem notit, az elég érdeke,s mert pl. ezzel a procival van szerelve:
    CPU: 2,13GHz (533MHz/1MB), Intel Celeron M560 Processzor - én ilyet egyik 5315-ben sem láttam, még a hivatalos oldalon se, csak az M530 és M540 modelleket
    aztán memória: 2 gb ram - pedig mindenhol csak 512 mega memóriával adják..asszem hivatalos oldalon..
    1,3mp kamera - másutt nem is olvastam róla, hogy ebben a notebook-ban lenne webcam

    szal most akkor ez egy másik verzió, mert ezt nem találtam meg az acer oldalán
    meg még annyit, hogy sokan nem ajánlják az acert, állitólag szar a minősége..ez igaz volna?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz bela5 #11154 üzenetére

    mi az az fsc? amugy nem ez az Aspire az..mert amit te linkeltél abban 160gigás vinyó van, de nagyjából majdnem.. :))

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    hát nem tudom....majd ha eljutok odáig hogy összegyűlik a pénzem, jobban beleásom magam, amugy én sem vagyok márkapárti, nem is azért néztem ki az acert mert az tetszik, csak annek volt az a modellje jó áron...tehát nekem ugyanugy jöhetne dell, vagy toshiba, acer termékem se volt, csak ugy mint asus, igy a minőségről ne mtudok sokat...majd meglátom...meg van egy ismerősöm, na neki az egész familiájában acer van, sekinek sem volt vele gondja, egyedül az egyikük travelmate-jének szarakodik a dvd meghajtója, de a szerelő szerint ez en mcsoda, valszeg tipushiba ez a traverlmate-eknél...de minden másban bevállt nekik az acer

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

Új hozzászólás Aktív témák