Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sasfészek

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem hozzátok!
    Van egy Acer Travelmate 520-as gépem. (jó régi szegényke már) de nem is hordozgatom, csak otthon letöltésre használom.
    Idáig azt csináltam, hogy külső HDD-re jöttek le az anyagok, mert a laptopban lévő winchester elég kis kapacitású (10GB).

    Viszont van helyi hálózat otthon, és egyszerűbb lenne hálózaton áthozni az anyagokat. A külső HDD-vel az a baj, hogy a Travelmate-n 1.1-es USB hub van, és hiába gyors a hálózat az USB lefogja az egészet. Ezért kénytelen vagyok hordozgatni a külső HDD-t.

    Néztem, a laptopban IDE vincsi van, és a kérdés valójában az: hogyha vásárolok egy 250GB-os IDE csatolójú wincsit akkor azt tudom használni a laptoppal, ergo a BIOS fel fogja ismerni? Sajna a gép kb. 2001-es, de lehet megoldható? A Windows XP tuti felismerné, csak a BIOS-sal hogy fogadtassam el, hogy: igen pajtás benned van egy HDD!

    A benne lévő wincsi 4200RPM-es lehet baj belőle, ha egy 5400rpm-es kerül bele?

    Még egy utolsó kérdés. Ebbe a gépbe mekkora a kapható legnagyobb memóra modul?
    Bárhol kerestem nem találtam, de az is lehet rosszul kerestem. Annyit tudok hogy SDramos.

    Tényleg nagyon köszönöm előre a segítséget mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák