Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaszton

    csendes tag

    Megosztanám tapasztalataimat egy secretlab 2022 evo xl-ről:

    Még benne vagyok a 14 napos időszakban és visszaakarom küldeni.
    Elsőre egy minőségi széknek tűnik, de sajnos több bajom akadt vele.

    szubjektív problémák:
    1. 195 cm és 115kg vagyok széles vállakkal (majdnem túl lógok a szék támláján oldalra). Ez a racing ülés alakú háttámla úgy szar ahogy van. Nagyon előre nyomja a vállaimat, és az alsóbb karéjok miatt a könyökömet se bírom magam mellé leengedni a pl ha közelebb csúszok az asztalomhoz. Én vagyok a hülye hogy ilyet vettem, pedig elég sokat nézelődtem előtte, beszoptam a hype-ot. Semmi értelme nincs hogy a szék támlája ilyen alakú legyen, egy oldal irányban lapos támla sokkal jobb lenne, ami függőleges irányban persze formázott, esetleg még állítható is mint ebben a székben a lumbar support.

    2. A mágneses fejpárna nagyon jó puha és jól a helyén marad, de használhatatlan, ha csak nem hátra szegett fejjel a monitorod fölé 2 méterrel akarsz nézni. A háttámla alakja egyszerűen olyan, hogy ha rendesen ülsz nagyon messze van a fejed mögött.

    3. Az állítható lumbar support-ot a háttámlában nagyon nehéz jól beállítani. Ha sikerül is kényelmesre belőni, ha megdöntöd a széket vagy a támlát már nem lesz jó. Az ülés keménységét kifejezetten jónak találom, de a háttámla túl kemény.

    objektív problémák:
    1. az ülés szivacsa úgy van rajta az ülés vázán hogy semmi merev teknő nincs alatta.
    Az egész szivacs kettő fém rúdon és egy közöttük lévő kb. 15x15 vaslapon nyugszik:

    A fekete anyag mögött rögtön az ülőlap szivacsa van.

    Ezért egy fél óra után simán megérzed hogy nyomja a seggedet a szivacson keresztül a hátsó vas. Ha ülés közben odanyúlsz érzed is hogy a vas mellett jelentősen kinyomódik a szivacs. lásd:
    https://www.youtube.com/watch?v=xL2RQO3Zg34
    Itt csak fentről 2 ujjal nyomom a szivacsot és látható mennyire dudorodik.
    Ezt a videót a support kérésére csináltam, akik természetesen nem írtak szállítási információkat a visszaküldéshez, hanem inkább kérdezősködnek.

    A redditen utólag erre több thread-et is találtam, volt aki utólag megbarkácsolta a széket extra lapokat berakva a szivacs és a fémváz közé...

    Hihetetlen, hogy nem bírtak egy 5 mm-es műanyag teknőt rakni az ülés fémváza és szivacsa közé...

    2. egy olyan "multiblock" mechanikája van a 230 ezres széknek amit már 70ezer forintos székeknél is kapni, zárt állasban előre hátra nagyon nagy holt játéka van. Erősebb rugózásra állítva nem lehet a hátradőlést lezárni a legfelső pozícióban.

    Kitöltöttem az secretlab europai oldalán a return and refund űrlapot (rendelés szám, email), amiről semmi nyugtázást nem kaptam 24 óra alatt, csak azt hogy videózzam le a szivacsot...
    Nem tudom mennyire törvényes, hogy nem teszik nyilvánossá, hogy hova kell visszaküldeni a széket, hanem úgy kell kuncsorogni érte.

  • Gaszton

    csendes tag

    válasz mrviceguy #7559 üzenetére

    Az összes gamer szék (secretlab, noble, arozzi, stb) ugyanazzal a mechanikával rendelkezik, az ülés alatti idióta két vasrúd is ugyanaz. Ugyanaz a háttámla döntő mechanikája is.

    A lényeg, hogy sokkal több embernek megfelelnének ezek a székek ha nem lenne se az ülő lapon, se a háttámlán az "oldaltartó" rész.

  • Gaszton

    csendes tag

    válasz tipuka #7575 üzenetére

    Az ülőlapot a szék alatti bal oldali karral kell ugye.
    Ha nem akar hátradőlni vízszintesből, próbáld meg lazítani a szék alatti tekerőt, ami a recline rugózási erejét állítja. Én azt vettem észre, hogy ha túl merevre van állítva a recline rúgója, akkor nem lehet lock-olni az ülőlapot a legvízszintesebb állásban. Illetve, ha vízszintesben zárva van és úgy tekersz a rugóerőn, nem fog oldódni ha lenyomod a kart.

  • Gaszton

    csendes tag

    válasz TomiLi #7576 üzenetére

    Nem két kar van a széked alatt?
    Egyik a magasság a másik az ülőlap dőlése, amit néhány pozícióban meg is tudsz állítani ha visszabillented a kart (ha szabadon hagyod akkor meg hintázik)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák