Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I02S3F

    őstag

    válasz bepken #6189 üzenetére

    "hozzáteszem, az Arenaracer székeket még nem volt alkalmam kipróbálni" - Ha pesti vagy, akkor a Pixel nevű gamer boltot tudom javasolni. Ott kipróbálhatsz több - köztük ArenaRacer - székeket is!

    s4hu|SyD^ - Igyekeznek a székek a helyes testartást támogatni. Arra az esetre, ha elfáradnál, ott a hinta funkció!

    [ Szerkesztve ]

  • abéla

    senior tag

    válasz bepken #6189 üzenetére

    Én nem rég vettem egy sötétszövetes Arenaracer Supreme -et: (180cm/110kg/közép-hosszúláb :) ):

    pozitív:
    *kényelmes(ha megszokod), elférősen nagy(nem túlzóan - pl nekem lábtámasz egyáltalán nem hiányzott), de bőven keresztbe rakor lábakkal ülhetsz,
    *deréktámasz nagyon jó(én jól kitekertem a nyomi hátam miatt),
    *kartámaszok parádésak (bődület stabíl érzet, 4D - én mousepadnak használom a jobbot, másikon tehénkedek, így asszimetrikusan állítottam be), nagyon stabíl az egész,
    *lényegében autóülés-szintű(bár abból vlmi belépőmodelnek megfelelő) az ülőlap/háttámla összeszereltsége: fém rögzítés mindenütt, kárpit masszívan rögzítve, nem ilyen tűződrótos marhaságokkal,
    *szövet is tartósnak néz ki
    *Csillagja 700mm-es (nagy és nem dőlős),
    *kemény és rendesen tart a szivacs: aranyér, gerincnyűgök esetén ez lehet előny
    *konkrétan 1 nap alatt szállították, szuper csomagolás/dobozban
    *hintamechanikát kellően fel lehet feszesre tekerni (nem dőlök hátra ha off-olom a zárat)
    *háttámla döntőmechanizmusa jó masszív(meg vagy 160°-ig dönthető, bár ez mérték már szerintem túlzás)
    *bazi sok beállítási lehetőség, személyre szabható

    negatív:
    *kemény, kissé fapad a hát/ülőlap-szivacs/tömés (jja persze majd felveszi a habtestem alakját ...egyszercsak;
    mondjuk lehet hogy idővel tényleg :)) )- azért én ráraktam az ülőfelületekre ilyen jysk-es székvédő, vastag vászonhuzatot, ez pont annyira puhította a felületet amennyire kell (meg ez ugye mosható)
    *asszinkron mechanika hiánya
    *hintamechanikának van minimális játéka
    *fejtámasza jobb mint a többi "gémer" széké, de azért lenne még mit fejlődni: erre is felraktam egy + fejpárnát, így már tényleg ott és annyit tart, amennyit kell (a fejtámasz-párna tartószalagja enged annyit hogy befért ez alá a párna, majd minderre a jysk-es székhuzat --> így pöpec relax-fotel, ha kell)
    (bazi sok beállítási lehetőség: elveszel időnként a beállítások között és nehéz visszatalálni az időnként elkapott optimálisra ,
    de ezt nagyon zárójelbe raknám)
    * és -számomra- a legnagyobb gond:
    hogy rendesen büdös a szék: 3 nap intenzív szoba-szellőztetés (este is nyitva volt az ablak) után is olyan mintha valami ravatalozóban ülnék,
    olyan durván formaldehid szag van a szobában, bár az igaz kicsi (10m2) és valamelyest csökkent is talán a szag mértéke(?);
    de ha ez nem változik egy hét alatt érdmeben, nem kizárt, hogy megfontolom a visszaküldést (az hogy fáj a fejem ma, még betudom a másnapnak, a formalingőzök helyett :DDD )

    + / - :
    *hintamechanika masszívnak néz ki (de ezeken nem feltétlen látszódnak kívülről a speckók - itt ugye a 160kg terhelehtőség)
    *gázrugó ugyanez
    *az ülőlap pereme lehetne lekerekítetebb, mert ha kissé felemeled + hátradöntöd, nyomhat térdhajlat közeli combtőnél (lehet majd itt is lapul/puhul(?)), de ez nem hiba, csak normális beállítás kérdése
    *görgők olyan semmilyenek, bár puha futófelülettel bírnak, nem nyuszögnek, nyikorognak, de ezt is az idő mutatja meg, mifélék

    summa: öszességében van olyan kényelmes/személyreszabható, mint egy jobb ergonomikus irodai szék(értsd: 120-150e felett), de ez mindezt kissé statikusabban, konzervatívabb felfogásban teszi, cserébe viszont klaszisokkal stabilabb benyomást kelt.

    ...és jól értem, hogy nálad egy anyacsavar-hiány a hiba? :DDD
    Ne idegesíts basszus, kiveszed a másikat és elmész obi/praktiker -vagy ha vlmi speckó menetemelkedős/sűrűségű- akkor vlmi csavarboltba és pici pénzből veszel egy marékkal.

    De azért azt nézd meg, hogy nehogy a menet legyen elnyalva (bár akkor meg vágsz újat bele :)) az kb 2-3 ezerből megvan)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák