Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz Andie #85 üzenetére

    Ezek az ''index használatának elmulasztása'' és hasonló dolgok is érdekesek lehetnek. Velem szerencsére még ilyen eset nem történt, de sok helyen olvastam ilyen és ehhez hasonló eseteket. Az autós egyedül van, a rendőrautóban ketten és úgy látták, hogy az autós nem indexelt. Tegyül fel, hogy az autós használta az indexet, csak a rendőrök a napi szükséges büntetési limit alatt maradtak, esetleg zsebre dolgoznak (mert sajnos ilyen is van). Ilyenkor mit lehet tenni? Elkérheted a rendőr számát, nevét, beosztását (az intézkedés után), fel is jelentheted, és?! Kiröhögnek...
    A neon miatt tényleg büntethetnek, a ''mitt'omén' melyik szabályzat kimondja, hogy milyen fények lehetnek az autódon. Engedély nélküli átalakítás miatt (ez annak minősül) még a forgalmi engedélyt is elveheti. Egy ilyen büntetést ebben az esetben tényleg nem érzek jogosnak (én nem hazsnálok ledeket, neonfényt stb), de számomra és szerintem más számára se zavaró, ha más autó alatt ''ufófények'' világítanak. Nem változtat az autó menettulajdonságain, ezek a fények nem vakítanak el másokat stb. Jogos lehet ilyenkor a forgalmi bevonása? Ilyen esetről is hallottam már és itt van a társuk a KF által nem jóváhagyott fóliák. Bár utóbbi eset néha lehet jogos is, sötétben elég nehéz kilátni ezekből az autókból. Főleg, ha előloldalt, és a hátsó szélvédőn is fólia van.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák