Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz klykkly #17444 üzenetére

    "nem igazán értem a dolgot. A tervezők nem néztek bele mikor kész lett a cucc? érdekes"

    De beleneztek, csak nem olyan egyszeru a helyzet. A FOV es a sweet spot az egyen fej/arcformajatol es a szemek elhelyezkedesetol fugg. Ezert nem lehet "kotelezo" mod, mert lehet hogy valakinel nem csinal semmit vagy epp rosszabb lesz a helyzet mert tul kozel kerul a lencsekhez, nem helyezkedig az orrara rendesen es nyomja, az arccsont miatt problemas a HMD pozicionalas stb.

    A Vive-nal a legnagyobb FOV akkor van ha a szem 8-12mm-re van a lencsektol. Ennel kozelebb akkor se lenne ertelme ha nem lennenek valakinek szempillai mert ott max a display szeleit latod, a FOV mar nem lesz nagyobb.

    A Vive-os reddit alapjan a GearVR mod nagyon elterjedt, de amit te irsz hogy "SW oldalról is lehet masszírozni" az szerintem inkabb a kotelezo kategoriaban van a lencsek csereje utan. A szeleken jelentkezo distorsion azon kivul hogy kiuti az immersion-t meg pluszban szeduleshez es fejfajashoz vezet a legtobb esetben.

    Szerintem is nagyot dobhat a Vive-on ez a ket mod, de tenyleg egyenfuggo, a vekonyabb szivacs lehetoseget a legegyszerubb kiprobalni a standard leveletelve. Ha szivacs nelkul jobb lesz a kep es a FOV akkor lehet takolni vagy venni vekonyabbat, ha nem akkor vissza az eredetit. Ez vagy semmibe vagy nagyon kevesbe kerul. A GearVR mod munkaban es penzben is tobb, de itt a penz nem annyira veszes a Vive arahoz kepest, inkabb a munka nehezsege es a gari vesztese ami problemasabb.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • zsolti_20

    senior tag

    válasz klykkly #17444 üzenetére

    Mostmár értem mik ezek az eladó lencsék HTC Vive-hoz. Bár nem gondoltam volna soha hogy ennyit dobnak a sztorin.

    Ezt a szivacsos dolgot pedig pont tegnap vettem észre énis. Sokkal jobbá válik a kép a szivacs eltávolításánál, viszont a viselése borzasztó.

Új hozzászólás Aktív témák