Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izomman1

    senior tag

    Azért ebbe az Oculus Quest-be bele tehettek volna egy 845 ös vagy egy 855 ös chipet ami már dupla teljesítménnyel bírna.. Szerintetek van esély, hogy nagyobbat tesznek bele?
    sajnos így harmat gyenge XBoX 360 teljesítménnyel ami még úgy se fog kinézni mint anno az xbox 360 as játékok.. Legalább a low grafikai beállítást el lehetne érniegy 855 ös csippel olvastam ( kb a gtx 1050 ti teljesítmény lenne) minimumon vagy egyed címek mediumok simán mennének rajta és akkor frankó lenne az eszköz.. Így viszont a nagy AAA címek amiknek jobb a grafikája esély sincs, hogy az Oculus Quest en megjelenjen.. :S Robo Recall feltételezhetően egy erősen lebutított változat lesz.. Érthetetlen mikor az Oculus Samsung szintű kijelzőt tett bele gyönyörű lehet benne mint a Samsungba , de kihajtani normálisan nem lehet a kijelző képességeit. ÉN még azzal is megelégednék, ha csak 1 óráig működne (meg lehet jobban melegedne ), de volna hozzá gyors töltő... 600 dolcsiért is menő lenne és 1 év múlva akciósan lehetne árulni 400 dolcsiért.. Kihagyott ziccer .. Mindegy feltételezhetően ez a standalone megoldás is majd egyre erősebb és jobb lesz idővel és nyilván erős konkurenciát nem akart teremteni az Oculus a Riftnek különben sokan dobták volna így pont jól pozícionálta, mert ez is és az is fog fogyni rendesen.. Mindegy szerintem én a Samu-mal kihúzom a next Gen ig egész jók a pixelek és a Skyrim VR valami álom rajta..... Sajnos hiába vennék drágábban Pimax -et is szenzorral minden pikulával ha nem tudnám a Skyrim VR -t tolni moddolva magas grafikai beállíátáson.. akkor meg minek ... reprojection ott működik már vagy szerintetek működni fog?

  • izomman1

    senior tag

    válasz Hunork #15796 üzenetére

    Szerintem kábel hiba javítani ezeket nem igen lehet csak új jöhet szóba. Cseréje könnyű és egyszerű.. Ha neked a 3 eres kábel van az 1 eres még jobb is lesz mint az eredeti , mert nem gubancolódik úgy ..
    Alzáról rendelt és ha esetleg mégse oldja meg a problémát a kábelt vissza viheted és vissza adják az árát.. (3 napig biztos, de elvileg 14napig is ha netről veszed ugye..) [link]

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Hunork #15811 üzenetére

    nem tudod átdugni rajta, mert elágazik... Nem jellemző a kábel meghibásodás, de néha persze előfordul ha sokat lépkednek rajta nyomorgatják ( ha pedig nem az a baja akkor vissza küldöd a kábelt amint lehet és vissza adják az árát) .. Sajnos ez ilyen , de örülj, hogy tudod cserélni, mert a WMR headset eknél nincs erre lehetőség se.. (régen volt Vive om..)

  • izomman1

    senior tag

    válasz kiskuplung #15814 üzenetére

    Igen, ha hozzá lehet kötni és megy pikk pakk én is eladom a Samsungom , mert az Oculus az oculus... (Exclusive címek is érdekelnek)

  • izomman1

    senior tag

    válasz qqzs #15828 üzenetére

    És akkor a jelenlegi Rifteket kinek adnák el? Rengeteg eladó lenne a piacon.. Sajnos az üzleti logika azt diktálja, hogy maradjon is csak meg VR konzolnak és ne lehessen hibridként alkalmazni.. :--S bár örülnék neki ha tévednék..

  • izomman1

    senior tag

    válasz #54625216 #15834 üzenetére

    „Szerintem a wifi módot engedik, ha máshogy nem "unsupported", "experimental", stb. címkével, hogy ne kelljen túl sokat foglalkozni a támogatásával.”

    Ekkora adatforgalmat a wifi bírna normális használható késleltetéssel lekezelni? Még a HTC is csak most vezette be 300 euróért a wireless megoldását és azért az jelentős technika jelentős áron nem hinném, hogy csak így egyszerűen működhetne a dolog ahhoz hardveresen is készen kellene állni az Oculus Questnek.. A vezetékes megoldás lehetne opció és nem is lenne rossz , de mivel hivatalos támogatás nem igen lesz rá ezért halva született kísérlet lesz az is.. A jelenlegi Rifteket el kell adni sajnos… Szomorú, mert még így 3 év VR forradalom után is csak kompromisszumos eszközt tudok venni egész egyszerűen nincs olyan ami ma az elérhető magas VR színvonalat tudná hozni amire vágyna az ember kompromisszumok nélkül.. Ha Samsung van Oculus exclusive játékok nincsenek, ha meg Oculus van akkor meg pixelesebb a kép ami már (nekem legalább is ) elfogadhatatlan.. Így manapság is az a megoldás, ha az embernek ilyen és olyan készüléke is van. De ez egy vicc..

  • izomman1

    senior tag

    [link]

    Itt azt írják, hogy esetleg TPCASt el menne? Lehet megoldják ha igen marha jó lenne még pluszba azt a 300 dolcsit is kifizetném rá és full jó minőségben lehetne játszani a VR címeket..Bár ez úgy néz ki nem hivatalos support lesz ami azt is jelenti az Oculus Exclusive PC-s játékokat el is felejthetjük . ( Ha nem lesz átportolva erre , de a jobb grafikai igényűek nem igen.. )
    Értem én, hogy a konzoloknál sincs olyan, hogy mindent tudsz tolni rajta …Hát igen kár..
    Csak az a gáz azért a VR piac jó minőségű tartalomra éhes és ha kizárjuk a csapat felét az nem túl jó dolog..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    Picit hozzá szólok a témához , mert bevallom őszintén engem is „izgatott” az új generációs Samsung Odyssey +… Aztán elolvastam ezt a beszámolót..:

    [link]

    Itt a lencsén keresztüli különbség szinte alig látható ( élesebb képre ne számítsatok sőt a szöveg még jobban el is mosódott ahogy látom az Elit-ben..)
    [link]

    Tehát a helyzet a következő…

    Sok beszámolóban és nem csak ebben benne van az a kép kevésbé éles mint egy Vive Pro vagy egy sima Samsung Odyssey hez képest, mert a pixel mentesség ezt is eredményezi. Illetve még mindig látszik a pixel csak nem fekete rácsok vannak körülötte hanem egy ügyes trükkel a pixel színét veszi fel a pixel körüli háló.. ez tök jó, de ettől éles képet (távolba) és magasabb felbontást ne várjatok…
    Majdnem én is berenteltem, mert viszketett a tenyerem , de meggyőzött ez a fenti beszámoló akinek Samsungja van nem érdemes dobni ezért..
    Viszont a Pimax 5 K + előrendeltem remélem jövő év Január -februárjába lesz is belőle valami.. , mert az a helyzet jó ha napi 100 db ot tudnak gyártani jó lenne ha fel tudnának nőni az igényeknek.. A nagy FOV és a még élesebb kép ( Samsung Odyssey hez képest is) nagyon váróssá tette számomra az eszközt és gyakorlatilag ez az egyetlen értelmes next gen opció.. Már sokszor elképzeltem milyen frankó lesz az a 155 vagy 170 es FOV és már nagyon várom.. elvégre a gép is megvan hozzá GTX 1080 TI vel kompromisszumokkal bár , de a játékok többségét meg tudom majd hajtani… akkor meg miért ne próbálnám ki? 😊
    Viszont a sorszámom valami kb . 120000 körüli ! ami durca (ha a foglalási szám a sorrendet is jelzi és 10.31 én adtam le a rendelést) , mert elvileg napi 100 db al számolva is csak havi 3000 darabot tudnak még kitolni így jövő karácsonyra talán megkapom … azért remélem nem. ha valakinek van valami infója jöhet ezzel kapcsolatban..

  • izomman1

    senior tag

    válasz sheep #16174 üzenetére

    Pixelesség már szinte alig zavaró egy sima Samsung Odyssey -ben... ez már nem akkora probléma az FOV itt a nagy szám ha nem csak egy búvár maszk szintjén látod a világot, hanem majdhogynem körül ölel mint a valóságban... Így teljesen benne tudod érezni magad a játékba... Nyilván a kínaiak megoldása nem tökéletes , de legalább az ő termékük megfizethető kategória és nem kerül 5000 dollárba mint egy Star VR amivel csak spéci tech demók mennek nem úgy mint a Pimax esetén ahol ha van brutál vas akkor már a jelenlegi legtöbb játékkal már tudsz játszani.. (Reprojection -t ha megcsinálják rá akkor pedig gyakorlatilag egy Vive Pro gépigénye lesz csak és tök jól fog menni egy GTX 1080 TI vel minden... Bízom benne tovább fejlesztik a szoftverjüket..) Ha tényleg már 120 e db előrendelésnél járnak óriási siker gondoljatok bele ez azt jelenti a nagy VR fanok mind egytől egyig berendelték hiány lesz brutálisan a piacon még ha meg is fog jelenni mert elkapkodják mint a cukrot... Erre már fognak szoftvert is ilyen számokkal a hátuk mögött fejleszteni.. (Nem csoda az Oculus és a HTC csak egyhelybe toporog - ez az egy technológiai ugrás megfizethető és működő alternatíva)

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #16178 üzenetére

    Oh ez nagyon rossz hír... Na most gondoljátok el az aki mégcsak elő se rendel mikorra kapná meg a Pimax 5k+ csodát? Mindegy én tudok egy fél évet is várni a Samsung addig megteszi... (Addigra lehet a kontroller is kapható lesz vagy a Valve új knuckle kontroller ami szuper lenne hozzá )
    Bár nem értem miért nem öleli fel a céget egy tőke erős befektetői csoport és bővítik a termelési kapacitást.. (Lásd Oculus-t felvásárolta a Facebook ) Azért ez a jelenlegi termelési kapacitás eléggé gyerekcipőben jár...

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    Iracing forum bejegyzését valaki be tudná linkelni , hogy mik a tapasztalatok ott a Samsunk Odyssey Plus ról? Gondolkodom rajta így akciósan ,de egyik beszámoló felhúzza másik le … Sepastian az MRTV-n nagyon sztárolja, de nyilván ő jutalékot kap az EU-ba rendelés után és még a tesztje se jött ki.. Azt mondja jobb a képe mint a Pimax 5K+ nak de tényleg? erős a kétségem, mert nem lehet olyan éles a kép.. vélemények?
    Pimax 5K + töröltettem vissza kapom a lovét… Sajnos utólag láttam, hogy a vám sincs a 700 dollárba és majd jövő nyár közepére kapnám meg? Hagyjuk már… Addigra még lehet új Valve cucc is lesz 135 ös FOV -val és jöhet az Oculus Rift S is…
    Ja meg még szenzor anyám kínja hozzá fél MFt Pimaxra? inkább ne.. Amikor elő rendeltem a Pimax csodát arra gondoltam , majd a szállítás előtt pár nappal leemelik a pénzt a kártyáról. (mint az Oculus arra gondoltam ha kiszállítás előtt nem hagyok rajta lóvét úgyse teljesül.. még gondokodhatom rajta) . a fenéket fél napra már eltűnt a pénz a számlámról.. nagy nehezen most úgy néz ki vissza utalják alig akartak a többedig mail emre válaszolni.. mázlim van , hogy visszaigazolták a visszautalást..

  • izomman1

    senior tag

    válasz kiskuplung #16231 üzenetére

    Csak kapkodja az ember az akciók és a hírek között az ember a fejét... Egyik héten Samsung akció a másikon Vive új prototipus a harmadikon meg az Oculus Rift S hír... azért mindent végig venni kicsit embertelen lenne így mindenki úgy csinálja a dolgokat ahogy a legjobb.. Közben vissza jött a Pimax ára... hála ég .. majd ha megjelenik és kapható és nincs jobb a piacon.. akkor talán... de addigra lehet a Valve headset is kijön..
    Iracing forumra kérlek dobjatok egy linket , hogy ott mit tapasztalnak a Samsung Odyssey Plus esetén részletesen...
    Köszi

    Itt egy vélemény itt meg sztárolják a plus verziót hogy milyen jó.. a másik amit meg pár hozzászólással előbb linkeltem lehúzza , hogy vissza lépés a régihez képest...

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz tobias88888 #16235 üzenetére

    OK a kényelem nem teljesen bajnok a simába se... a vizualitás érdekel engem csak.. Azt mondjátok akkor jobb a kép mint a simába? Azt értem sok helyen olvasom, hogy a sima Vive és a Rifthez képest jobb a kép és előre lépés , de valaki azt írja bika géppel ( GTX 1080 TI vel) a Vive pro és a sima Samsung jobb, mert élesebb a kép .. hiába állítod a supersampkingot akárhova az anti SDE miatt marad az elmosodott kép bár így nem látod a pixeleket.. készített videók alapján próbálom össze hasonlítani a képet és tényleg kevesebb pixel látszik egy plus -ban mint egy Vive pro -ban , de mintha a világos szövegek határai elmosódottak lennének és nem minden olvasható a Vive pro élességéhez ( Sima Samsunghoz ) képest..

    [link]
    Lásd Elite szöveg rész.. picit rosszabb de nem mondanám katasztrófának..

    Sebastian a MRTV től egészen egyszerüen el van alélva a kép minőségtől azt mondja jobb mint a PImax 5k+ é... Csak ugye a nagyobb FOV ..

    Tehát a képet az Iracing emberek is jobbnak értékelték még egy Vive pro vagy egy sima Samsunghoz képest is?

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Menyu_S6 #16383 üzenetére

    Szerintem azért ha erős a vasad hozzá a Pimax egész jó választás (GTX 1080 TI vagy felette) .. Kint vannak már egyéb tesztek is és többnyire azért pozitív.. 150 es FOV -ba egész jó az élmény és a kép is a PImax5 K + ba jelenleg a legtisztább legélesebb a piacon
    MixedrealityTV kuponnal lehet hogy kapsz még 50 dollár kedvezményt az árból így megkaphatod 650 dolcsiért.. , de ha jól tudom csak 200 db ra jó a kupon kód már lehet nem működik..
    Ráadásul mivel újra rendeltem még fekete pénteken, ezért a headstrap -et is megkapom ajándékba.. Mindegy lesz ami lesz most már kivárom ezekkel a kedvezményekkel nem is annyira vészes addigra reméljük a knuckles kontrollerek is kijönnek és akkor azt is beszerezhetem.
    Az ígért terv, hogy minden pre-order rendelést 3 hónapon belül kiszállítanak.. a Kickstarter emberkék elvileg január végére megkapják teljes mértékben a rendelésüket és valamikor februárra várható a pre oder rendelések kiszállítása.. (Ez még csúszhat is akkor majd lesz március - április ez benne van a pakliba – addig bőven jó a Samsung Odyssey-- a sima mert a plus verzió kicsit homályosabb nem olyan tiszta a kép senkinek sem ajánlható aki a sima Odyssey vagy a Vive Pro kép élességhez szokott)
    Szerintem a Vive új headset -je se lesz olyan jó mint a Pimax, mert csak 135 ös FOV lesz és marad a Vive pro felbontása ami kevés lesz.. Bár egyesek szerinte a lencse nem is nagyobb a Valve headset -jébe mint a Sima Vive pro esetén, ezért lehet nagyobb se lesz az FOV.
    Többi nagy FOV headset csak fejlesztőknek való tartalom még jópár évig nem lesz rá az fix.. Egyetlen opció ami életképes lehet jelenlegi nagy FOV val csakis a Pimax és ha végre tudnának belőle eleget majd gyártani tarolna , de elég „lúzer” szinten intézik a dolgokat. Nem is értem miért nem karolja fel egy nagy tőke erős cég és kezdi ontani a készülékeket? - biztos mert életképtelen… szerintem nem, sok kickstarter támogató jelezte tényleg jó az eszköz… ( akinek megvan az erős vas hozzá)

    Ja és a Vive Pro felejtős 800 dolcsiért + kontroller és base station (600 dollár ) – akkor inkább sima Samsung Odyssey – az ajánlott kategória (500 USD+ áfa+vám) ha kevesebb pixelt akarnál és nem fontos mégse a nagy FOV..
    Bár ha nagyon pro vagy és nem számít a pénz semennyire akkor a lézeres követés azért messze a legjobb a piacon.. (Vive Pro)

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz #54625216 #16394 üzenetére

    Pár tíz ezer… igen ez várhatóan 1 év múlva is csak 20-30 ezres tábort fog jelenteni… tény drága a VGA hozzá (Köszi Nvidia) , mert csak GTX 1080 TI , RTX 2080 és RTX 2080 TI a jó opció hozzá.. Már réges régen a normál árazást ha követte volna az Nvidia , hogy az új kártyát a régi kezdő árára hozza ki és az előző generáció ára felére esik akkor nem lenne ennyire szörnyű a helyzet.. de hát ha nincs piaci verseny mi szabna határt a profit éhségnek..
    A szoftver ellátottság viszont majdnem ugyanaz mint egy Riftnél minden megy 98 % ban rendesen rajta itt nincs gond az ígéretek szerint.. és még fejlődhet a teljesítmény – ( reprojection beletételével – ez jelentősen levinné a hardver követelményüket ) is 60-70 FPS el szinte minden ezeken a vasakon már most is fut nekem speciel ennyi is elég lesz nem baj , ha nem megy minden max 90 fps el Tweakelni? ami annyit jelent a supersamplingot állítani és esetleg a paralell beállítást ki vagy bekapcsolni és megnézni most jó e vagy lejjebb húzzam a csúszkát, mert ez már túl sok supersampling? Ezt a jelenlegi eszközökkel is simán megcsinálom ez nem nagy áldozat és fejfájás.. Sőt még Revive nélkül is mennek az Oculus os játékok szal még egyszerűbb mint egy Vive …
    Na majd meglájuk.. Valaki erre költ valaki meg szuper autóra drága kirándulásokra kinek mi a fontos a hobbi az életbe.. Ha már van egy GTX 1080 titánom kipróbálom ár érték arányban ez nem is annyira rossz vétel mint a lehúzós Vive pro ahol még nagyobb FOV és nagyobb felbontást se kapsz… (Samsung Odyssey 500 dolláros árához képest értem ez utóbbit) - Pimax esetén legalább az ár -érték arány valahol reális .. számomra ez fontos a több pénzért több élményt is kapjak..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz sheep #16452 üzenetére

    [link]

    Itt egy jó videó róla és a videó legalján láthatod a lépéseket mit kell megtenni hozzá.. Ez nekem is kimaradt így én is kipróbálom majd a Samsungon :-)

  • izomman1

    senior tag

    válasz izitom #16468 üzenetére

    De király! Akkor meg vagytok elégedve a Pimax al? 8k vagy 5K+ ot választottál?

    Ég és föld a sima 110 es FOV hez igaz? :-) Már én is nagyon várom az előrendelésem sajnos nem voltam "tökös" hogy kickstarteren támogató legyek.. Hányadik támogató voltál? Az összes nagy youtube os már kezdi beszerezni az eszközt egyébként Nathie is már megkapta a magáét.... ez a csúcs nagyon várom én is mint VR fan... Oculus meg HTC meg küszködhet az elavult eszközeivel szerintem nagy FOV -vel még eszközt tőlük 1-2 évig tuti nem látunk náluk.

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #16524 üzenetére

    Most checkoltam ezt kéne nézni?

    [link]

    1400-1500 db nál járnak most ahogy nézem... és 100 at tudnak kinyomni naponta kb.. Január végére minden backer megkapja a cuccát kg.. (6-7 e van kb..) tehát ha úgy haladnak a dolgok február végére tényleg fel is adhatják a pre odereket is .. bízom benne már nagyon izgulok milyen lesz :-P

    Egyébként úgy tudom. 3 line-t fognak beüzemelni egyre nő majd a kibocsájtás amúgy.. december végére kész a 3 gyártósor a terv szerint..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #16528 üzenetére

    A friss pénz a pre -orderekből jön be.. ha 90 napot se fogják tudni tartani a cancel lavina beindul... szóval motiválva vannak remélem felnőnek a feladathoz..

    QA amúgy mit is jelent? minőség ellenőrzési folyamat?

  • izomman1

    senior tag

    válasz proci985 #16532 üzenetére

    ja és mire letesztelnek napi 100 db ot az gyakorlatilag sokkal több mint 1 nap? Ez fogja meg az egészet? ...
    Nem tudom az Oculus meg a Vive hogy tud erre a feladatra felnőni és a Pimax miért csúszik el ilyen banán héjon? szerintem az Oculus Quest most tavasszal ha kijön sima Oculus Rift S nem igen fog vele együtt jönni, mivel két eszközt egyszerre nem valószínű, hogy gyártani fognak.. Inkább lesz év vége.. de az is 110 es FOV val lesz szóval egy jó Samsung Odyssey - hez képest nem igen lesz előre lépés..
    A valve , meg eléggé prototipusként mutatta csak be az eszközét ha azt a pár fotót értékelhetjük annak.. Nyáron se igen lesz belőle semmi szerintem max év vége., de a felbontás túl gyenge lesz egy 135 ös FOV hez ha egyáltalán annyi lesz , mert a lencsék mintha ugyanakkorák lennének mint a sima Vive ba... Nincs nagy difi..
    Sajnos a nagyoktól a nagyobb FOV minimum 1-2 év távlatába várhatjuk.. bár lehet nem lesz igazam és berobbannak a Pimax előtt , de nem hiszem... Vannak hiányosságai a PImaxnak és nem tökéletes a nagy FOV a széleken lévő torzítás miatt, de így hiányosságokkal is szuper, mert a régi játékok is mennek vele..( igaz bika géppel) - Az Oculus és a Vive szerintem csak akkor hozza ki a nagy FOV-t (lehet több mint 2 év lesz) ha olyan játékokat fognak rá írni ... A nagyok "pici hibákkal" nem fogják az eszközt kiadni ez tartja még nagyon sokáig vissza a nagy FOV -től őket és az se biztos tetszik nekik, hogy GTX 1080 TI vagy a feletti közönséget célozhatják meg vele csak..

  • izomman1

    senior tag

    válasz proci985 #16532 üzenetére

    60-70 dolcsit akasztanak le amúgy postázással.. ez nem kevés összeg egyébként röhej, hogy 3 hétig tart még így is a postázás. Tudom Ázsia nem itt van, de akkor is.. (ez már lehetne ennyiért prémium gyors postázás is)

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz abydos #16543 üzenetére

    Nekem mint VR veteránnak semmi bajom nincs a motion sickness-el .. Nagy FOV újra fogja okozni számítok erre, de egy 150 es FOV hez szerintem hozzá fogok pár hónap alatt újra szokni ahogy már a nagy youtuberek tapasztalták.... Ha nem jelezni fogom itt a fórumon ... és még az is lehet belátom , hogy nem fogyasztónak való és eladom..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    Ezeket láttátok már? [link]

    [link]

    XTAL VR headset jön gamereknek! Direkt versenytárs a Pimaxnak.. igaz 5500 jelenlegi ára brutális , de ha levinnék 1000 re talán még érdekelne is.. ( Pimax 5K+ 650 dolcsi+ áfába lesz nekem amit előre rendeltem- ajándék jobb headstrap el)

    Sweviver gyakorlatilag azt mondja, hogy tökéletes a készülék ( lásd a videóban) – nincs torzítás a széleken tökéletes 170 -180 as FOV biztosít a készülék és még a screen door effect is kisebb mint a Pimaxokba!
    Az csak hab a tortán, hogy jelenlegi elérhető hardverrel tökéletesen megy minden Steam VR játék ( persze még csiszolni kell még ) Project Cars 2- Skyrim VR stb teszteltek vele!
    Felbontást a steam pontosan native 2560×1440 generál és egy speciális nem fress lens en keresztül látod a világot ami első ránézésre nem nagy , de valahogy úgy van kialakítva, hogy gyakorlatilag nulla torzítás nélküli FOV biztosít! –( hogy lehet ez mikor ha körbe nézel a szemeddel nincs lencsével körbe ölelve vagy csak középre nézve van ez a hatás? )
    Namármost a Pimax nem azért nem biztosít hasonló jó teljesítményt hasonló gépen, mert nem a 2560x1440 es felbontást szokta a Steam VR generálni hanem jóval magasabbat 3600x3400 ast vagy valami hasonló arányt a tesztek alatt (fejből írom )
    Látszik ,hogy az arány nem pontosan az ami pontosan a képkockák indokolnának. (Normál 110 es FOV arány ) Ebből kifolyólag én aggódom még attól is ( bár a tesztelők FOV teszt videókba bizonyították ténylegesen hogy minden ok ) hogy biztos nem csak a jelenlegi 110 es FOV van kinyújtva mondjuk 150 esre ? Mert érzetre lehet azt hiszed ez nagyobb FOV , de ha valójában nem látsz „többet” a világból csak szét van előtted nyújtva akkor akkor az számomra nagy csalódás lenne..
    Sweviver véleménye egyébként hogy egy óriási előrre lépés még a Pimaxhoz képest is.. Jövőre indul a hivatalos béta teszt most írják alá a szerződéseket a youtuberek és professzionálisabb csapat ez a Prágai cég mint a Kínai Pimax. (ennyi pénzért lehet is)
    Nyilván ha 1000 eurótól is több lenne a készülék még számomra sem opció , de szerintetek mikor jöhet egy gamer felső kategóriás fogyasztónak való verzió? (MRTV cselesen azt mondja szerint még hosszú ideig nem ne töröljük a pre order rendelést – de én a nyarat vagy a jövő karácsonyt nem zárnám ki ha már élesbe megy a Béta teszt januártól a STEAM játékokra! illetve az eszköz lehet olcsóbb ha kicserélik az OLED kijelzőt LCD -re és nem lesz csak manuális IPD beállítás stb- Most ezen dolgoznak )
    Lehet e egy jelenleg 5500 dolcsis készüléket kidobni 1000 euró körül vagy inkább 2000 lenne? Sweviver véleménye hogy ő valahova oda várná , de az már tényleg brutális ár kizárt ez az árkategória még nekem is.. (Sok high end gamernek is)
    Mondjuk ha igazi versenytársnak szánják akkor valahol 1000 euróért kéne adniuk , mert a Pimax 8K is 900 dolcsi+ adó… ekkor lenne csak igazi versenytársa a Pimax nak max lehet kicsit drágább (mert jobb) na, de nem dupla árú készülék .
    apropó Pimax jelenleg 2600 db ot gyártottak le , de csak valahol 900 at postáztak ki még az is kérdés hogy a honlapon szereplő 41 nap múlva ténylegesen a Pre ordereket elkezdik kiküldeni vagy nem.. Már Sweviver is márciusi időpontokat emleget a videójában a Preorder elkezdésére, de addigra még az is lehet , hogy az XTAL kijön a gamer fogyasztóknak is vagy legalább is láthatárra kerül az ára..
    Mi a véleményetek ennek tükrében inkább várjak a Pimax 5K+ ra vagy töröljem a pre order -t és inkább egy normális XTAL high -end készülékre hajtsak? (Kettő méregdrága készülék már tényleg nem fér bele a költségvetésembe) Bár ha az ár túl magas lesz az XTAL ra hiába várok arra a 650 dolcsis fejpántos Pimax 5K+ is megteszi hiánypótlónak…

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #16735 üzenetére

    Hát igen se árat se időpontot nem látunk még körülbelülit sem.. Ezért talán felesleges volna a Pimax pre -order megrendelésem törölni.. Csak annyit tudunk ( ha igaz) hogy brutálisan jó az 5000 dollár feletti készülék még a Pimax hez képest is.. (Január 30 ra lejár a Pimax Visszaszámláló amúgy reméljük a Pre orderes rendeléseket inkorrekt módon kezdik majd kiszolgálni .. :-) )

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    Akkor most semmi értelmes versenytárs nem jött ki a Pimax nek? (Wide FOV vagy valami kristály tiszta képpel rendelkező eszköz) mert akkor továbbra sem törlöm a pre -order megrendelésem.. 😊

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #17292 üzenetére

    Nagyon jónak tűnik ez a felbontás, de ahogy olvasom a Cosmos csak év vége fele jöhet leghamarabb kereskedelmi forgalomba... AMD is virított elvileg jön egy 700 dolcsis kártya tőlük is RTX 2080 teljesítménnyel... végre lesz valami verseny és talán lentebb is mehetnek az árak..

    [link]

  • izomman1

    senior tag

    Szerintetek a Knuckles kontroller mikor jelenthet meg? Ha nem volt bejelentés a CES -en akkor várhatóan még jó sokáig nem ? Év vége?

  • izomman1

    senior tag

    Aki egy kicsit ért hozzá leírhatná, hogy az eye tracking alkalmazásánál elért Foveated Rendering csak új játékokra fogják tudni alkalmazni vagy a már meglévő játékokat is egy "egyszerű" pacholással alkalmassá lehet tenni?
    Ugyanis ettől függ , hogy hány hónapra vagy inkább évre vagyunk ettől a technológiától...

    Csak az Nvidia RTX kártyák tudják csak ezt a technológiát ugye ? Sima GTX ek nem? (beépített mesterséges inteligencia kell hozzá ) Valamint AMD kártya akkor így kizárva?

  • izomman1

    senior tag

    válasz Pitti11 #17375 üzenetére

    Tedd újra teljesen a windowst a steam et mindent .. Egy friss rendszer lehet segít a dologban.

    Ha nem segít szívesen látlak Csepelen a lakásomba ma\ holnap érkezik a Vive om és kipróbálhatod a rendszeremmel így kiszűrheted a Pimax rossz e vagy valóban a Vive alkatrészei.. ( Pimaxhoz vettem nekem valamikor februárba érkezik a Pimax 5K+)

    Szívesen megnézném a készüléket érkezés előtt mindenkinek hasznos lenne a találkozó :-)
    Hogy tetszik a készülék egyébként?

  • izomman1

    senior tag

    válasz Pitti11 #17422 üzenetére

    Fehérvár nincs annyira közel azért ezt én is kihagyom .. Ezt az 1-2 hónapot mire megérkezik csak kibírom.. A lényeg jó a cucc :-P .. tökösek voltatok, hogy bevállaltátok ezt a kicktarter kampányt , de hát bátraké a szerencse.. Én szerencsére Black Friday kor elő - rendeltem, ezért nekem is jár majd az ingyenes headstrap :-)
    Bár én nem vagyok nagy szimulátoros , de ahhoz is biztos kipróbálom..
    Kicsit rosszabb színekre számítok mint a sima Samsung Odyssey -ben nekem az az etalon, de a nagy FOV mindent kárpótol.. Az ár borsos, mert külön Vive cucc is kell hozzá (asszony meg akar ölni mennyit költök ilyen "hülyeségekre") , de hát valamit valamiért legalább ez többet ad nem úgy mint a Vive Pro 1400 euróért.. ( Ezért volt Samsungom helyette sokkal olcsóbban)

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    Most találtam egy hasznos compatibility list -et a Pimax hez hogy kell beállítani a játékot és mi megy és mi nem :

    [link]

  • izomman1

    senior tag

    Most nézem az összes backer nek a cucca már előkészület alatt áll:

    [link]

    Kész a 6000 db legyártás tegnap 5869 db nál jártak:

    [link]

    Juj akkor most jön a Pre-order megrendelésem legyártása? :-P

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #17482 üzenetére

    A honlapon ezt írják a pre order rendelésekre ha most akarnál rendelni :

    "About Shipping
    We understand how eagerly the enthusiasts want their hands on the devices to really immerse in the virtual world. We will do our best to speed up the delivery,The first batch of pre-orders is estimated to be dispatched by the end of Jan 2019."

    Úgy legyen! Akarom már most ! :-P

    (Bár én nem rögtön rendeltem elő - fekete péntek- lehet ebbe a körbe nem fogok bele tartozni)

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #17596 üzenetére

    Ha abba a pár százba benne leszek... mert későn csak fekete pénteken rendeltem..bár pár ezret még hó végén legyártanak...Úgy legyen.. Samu már elment így tényleg csak a Pimax az egyetlen út... :-)
    Viszont sajnos sehol nem tudni mennyi előrendelés van lehet akár 6000 db is vagy 20000 db is a fene se tudja.. nagyon vinni fogják a cuccot ez az egyedüli értelmes előre lépés eddig úgy néz ki VR piacon.......

    Nagyon sok beszámoló van már a neten többnyire pozitív ha erős vasad van... Remélem is.. Addig meg a Sima Vive is megteszi kis lötyögésnek..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #17660 üzenetére

    Pre -order rendelésemnél remélem a minőség ellenőrzést komolyabban kezelik majd.. bár nincsenek illúzióim valószínűleg fifty -fifty esélyem van arra, hogy lesz kis hibája a készüléknek ahogy az itteni beszámolókat olvasom…
    Minden esetre ha ez a policy, hogy csere darabot előbb küldenek, mint hogy visszaküld az tök jó nincs kiesés.. 😊
    Kár hogy a nagyok még nagyon nem léptek a wide FOV irányba … Vive Cosmos is csak ugyanazt az FOV erőlteti az Oculus meg jó ha év végén a Connect en bejelent valamit ami jövő tavasszal jelenik meg.. És még nagyon optimista hogy ha akkor jön a Half -Dome ….
    Knuckles kontroller meg a szívfájdalmam már évek óta tesztelgetik 3. prototípus és még sehol semmi… gyakorlatilag igy kénytelen voltam vissza térni az alapokhoz és venni egy Vive ot.. (Eddig reménykedtem hátha a Pimax kihozza a kontrollert januárra ígérték , hogy tesztre oda adják a nagy youtubereknek , de úgy néz ki semmi se lesz belőle) A másik csalódás, hogy a Pimax fejpántból sincs még egy prototípus sem , pedig elvileg azon is gőzerőn dolgoznak… Tehát nagyon lassan halad a szekér és megannyi kompromisszummal tudok csak Pimaxezni (fejpánt , kontroller , szenzor hiány = őrjítő pénzt kell így beleölni )
    De látszik, hogy nagyban gondolkodnak, ha már USA -ba is és UK -ba is van központ , ez azt jelenti jelentős mennyiségben akarják az eszközt teríteni , mert úgy gondolják van igény rá…. Reméljük és akkor lesz szoftver fejlesztés is mögötte ami nem hal el pár hónap vagy év után…

  • izomman1

    senior tag

    válasz izitom #17659 üzenetére

    Ezt láttad már?

    [link]

    Elvileg van 2 verzió a Pimax 5K+ ből úgy ahogy írod egy elő szériás egy gyengébb anyagokból készült ( véknyabb műanyag stb amit említesz kicsit össze nyomod és már veszít a követésből.. Pff remélem én nem valami elő szériás vacakot kapok..
    Látszik az is a videón, hogy a világítás kicsit zöldesz az elő szériásnál míg a másik kék.. Elvileg ezeket ( nálad biztos, mert hibás is ) ki fogják cserélni … Szóval a kérdés te is a zöld világítású gyengébb műanyag verziót kaptad? Pedig nem az első 500 támogató között voltál ha jól tudom..
    Picit aggódom, hogy nehogy egy gyengébb verziót kapjak majd az előrendelésemre, „mert az volt raktáron „ elven..
    A Vive DAS on én is gondolkodom, de csak azért , mert a WMR féle eléd lógadjuk a képernyőt korona jellegű megoldás szerintem nem elég fix az arcodon és ha mozgatod a fejed lebeg előtted a képernyő.. Én ezt nem szerettem az Odyssey -ban , de előny az volt, hogy egyáltalán nem nyomta az arcom és
    kényelmesebb volt.. Láttam képeket , hogy a PImax fejpántja is ez a koronás ( PS VR )szerinti módszerrel lenne rögzítve, hát ekkora kijelzőnél nem tudom mennyire lenne stabil és mennyire gátolná meg a fény beszűrődést, mikor a Samsungnál se volt ez tökéletes és az sokkal kisebb kijelző..
    Azért nagy dilema ez, mert elvileg én is kapom ajándékba a fejpántot is (ki tudja mikor) , de ha ez a koronás verzió lenne borítékolható akkor nem lesz jó… … De akkor a Vive DAS fejpánt se tökéletes szerinted?

  • izomman1

    senior tag

    válasz zsolti_20 #17677 üzenetére

    Kolléga meg sokan mások szépen leírták már mit tud és mik a hiányosságok.. akinek van gépe és energiája bütykölni (állítgatni ) vele egész jó képet tud kihozni belőle jobban mint a jelenlegi generáció ... (Legalább is ezt mondja mindenki és ez az elvárásom is az eszközzel szemben :)

  • izomman1

    senior tag

    válasz #54625216 #17684 üzenetére

    Hát igen az inside out tracking megoldás olcsóbb és kézenfekvőbb, de hátrányai ugye megvannak , mert gyengébb a követés is arcod előtt pár centire akad a követés, illetve hátad mögött kihagy… Erre jön az oldalt érzékelős megoldás ami már követi a fejednél oldalt is a mozgást rendesen (Vive Cosmos ) de hátad mögött az se fog követni és közel 10 cm re kihagyhat..
    A Vive ra visszatérve a követés felüdülés pontos hibátlan, de ez egy költséges technológia viszont a Vive Wand ok kifejezetten otrombák még egy WMR kontrollerhez képest is ( Oculus Touch ról meg ne is beszéljünk)
    Knuckles kontroller lenne egy szuper dolog ha végre kijönne , de ez egy vicc, hogy már a 3. prototípus kint van és még mindig még csak körülbelüli megjelenési dátumot sem tudunk. (következő genre tartalékolják szerintem tuti) . 1,5 éve biztos fejlesztik már.. Ha ebből indulok ki , hogy a Pimax mégcsak egy prototipust se tudott kihozni ( működőt ) mindezidáig akkor mikor lesz belőle valami? Szerintem 2021 előtt semmi sem lesz .. Egyel könnyebb dolog lenne a headstrap kifejlesztése, de még abból se láttunk még csak egy prototípust sem.. Nyilván a kijelző a lényeg örül is mindenki neki, de azért rengeteg más eszköz is kellene egy full csomaghoz , hogy ne csak a megszállottak vegyék akinek van otthon sima Vive ja is.. Headstrap re visszatérve lehet nagyon sokáig a HTC Deluxe Audio Strap lesz a Pimaxhoz is az etalon ajándék fejpánt ide vagy oda lehet be kellene szereznem mire jön a készülék..

  • izomman1

    senior tag

    válasz izitom #17659 üzenetére

    Szia izitom

    Egy kérdés a Vive DAS hoz amit a Pimax 5K+ hoz alkalmazol… Fejed esetleg az átlagtól nem kisebb? Mert akkor lehet az oldalsó pánt nem húzza úgy a fejedre a headsetet.. Short vagy long verziót nyomtattad ki az oldal konzolnak? (bár nincs méretben nagy különbség ahogy látom)

    Tyriel Wood videóján is látszik, hogy teljes összehúzással jó neki csak a DAS… bár nem tudom így ekkora fejjel lötyöghet e a fejeden a cucc.. ( Nekem is kb. ekkora a fejméretem)

    [link]

    Valamint te az alábbi linkről pontosan miket töltöttél le és nyomtattál ki? (mert több is van benne és nem egyértelmű számomra)
    [link]
    Ezek lennének a jók?

    DAS-Adapter_TopClip.STL - 1 db
    DAS-Adapter_TopPeg.STL – 1 db
    DAS_Adapter_Short.STL – 2 db

    Vagy véleményed szerint mivel ez se tökéletes felesleges erre pénzt ölni várjam meg inkább a „gyári” Pimax fejpántot?

    Köszi a segítséget előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz izitom #17734 üzenetére

    Köszi az infókat .. Valószínűleg a Pimax fejpántja is kijöhet pár hónap múlva , így mivel a Vive DAS se annyira tökéletes a leírásod szerint azt nem erőltetem.. (úgyis jár nekem is ingyen a fejpánt).. Valamint sok youtuber is a DAS-t fejhallgató nélkül használja saját fülessel, mert a profibb cuccok jobb hangot adnak ki.. (Nekem is van egy Sony viszont ezt macerásabb fel és levenni gubancolódik stb..)
    Viszont ez a követés és szín hőmérséklet probléma kicsit beárnyékolja ezt a Pimax sztorit sajnos meglehetősen sok kompromisszumot kell ez ügyben tenni , de remélem azért nem fog nagy csalódás érni és az FOV kárpótol meg a kisebb screen door effect.. 😊

  • izomman1

    senior tag

    Pfff.. Állítólag gondok vannak a Pimax 8k panelekkel..
    [link]

    Azért remélem ez nem befolyásolja a 5K+ elő rendelések kiszolgálását.. Vagy szerintetek igen és vissza lesz tartva addig amíg a 8K backers -eket ki nem szolgálják teljesen?
    Remélem külön választják , mert akkor még lehet február végére se kapom meg az 5K+ om...
    Egyre jobban idegesít, hogy ekkora a csúszás üdv a csapatba mondhatná egy backer :-)
    És most ünnepelnek új évet kint 2 hétig ? :-(

    Rift játék megjelenésekről valaki tud valamit mi mikor jöhet? Teljesen leállt az Oculusnál a játék gyártás már egy ideje sajnos.. vagy az új platform ( Oculus Quest ) re való szoftver gyártás lesz mostantól a prioritás? Az a félelmem jelentősen gyengébb grafikai minőségű játékok fognak rá készülni ha pár játék portolását be is fejezik..Új játék meg ki tudja mikor lesz..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz izomman1 #17786 üzenetére

    Jav. Pár játék tudom hogy fejlesztés alatt van , de tervezett megjelenést se tudunk.. Illetve régi Rift megjelenést követően szinte havonta dobott ki az Oculus játékokat.. Ehhez képest mondom szinte "leálltak"

    Utolsó nagy Oculus játék név az emlékezetem szerint a Marvel United VR volt és az 07/25 én jelent meg majd fél éve... Karácsony előtt pedig semmilyen nagy cím nem jött ki Oculus exclusive ként vagy csak az én figyelmemet kerülte el ? :N

  • izomman1

    senior tag

    válasz izitom #17734 üzenetére

    Végre egy jó hír ! Áttörés történt a Pimaxnél béta állapotban a BrainWarp!

    [link]

    [link]

    Izitom! esetleg megnézhetnéd nálad ezek mennyire működnek... Szerencsére így már a gépigény is moderálható..

    Valamint a Fixed Foveated Rendering csak RTX kártyával menne tényleg?

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz zsolti_20 #17832 üzenetére

    Egészségügyi kockázatok pedig beláthatatlanok.. Nem biztos hogy ekkora adatforgalom az "agy mellett" jó hatással lehet a szervezetedre... Én főleg e miatt na meg az ára miatt kerülöm...

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #18094 üzenetére

    Egy cím pontosítást kértek pont tegnap.. ( Nem értem miért , mert jól volt megadva a honlapjukon a rendelésnél konkrétan pontosan fel van vezetve a cím bár többször adtam meg ugyanazt a címet így kitöröltem a feleslegeket)
    Kérdeztem ís őket, hogy akkor végre mikor fogják postázni? Erre még nem érkezett válasz, de remélem már mocorognak és feladják.. Pre -orderekre már csomag tracking numbert kapott valaki? (mert nekem még semmi se jött)
    Remélem az első körben leszek elvégre már 2-2,5 hónapja megrendeltem és kitartóan vártam. sőt még az ajándék headstrap re is rákérdeztem, hogy az most jönni fog vagy majd csak utólag később? Mert semmi nyoma sincs a rendelésem visszaigazolásában , hogy járna, de a honlapon fent volt
    aki Fekete Péntekig rendeli a cuccot annak járni fog. Remélem minél előbb válaszolnak viszont maga a headset minősége picit aggaszt remélem a pre -ordereket kicsit már erősebb anyagból készítik és nem fog szétfoszlani pár hónap után..

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #18107 üzenetére

    Köszi írtam megint nekik, , mert a pre order levelemre 2 napja rá se hederítenek.. Most a Pimax supportnak és a http://feedback.pimaxvr.com/ ra írtam... Remélem már intézkednek és végre küldik az én türelmem is véges ... :-)

Új hozzászólás Aktív témák