Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz Ear001 #41068 üzenetére

    Pont ezt akartam írni én is :R
    Még hogy "8 GB már most kevés"...
    Annyi de annyi szó esett erről. Behülyítik itt egymást az emberek, elültetik egymás agyában a kételyt, hogy vegyenek jó drágán (minél drágábban) de legalább fölöslegesen CTO Air-t vagy még fölöslegesebben Pro-t.
    8 GB nem elég _bizonyos_ (főleg szakmai/pénzkereseti célú) felhasználásokra, de általános felhasználásra, hobbigépnek, irodai gépnek, tanulni, amatőr fotóskodáshoz, amatőr jellegű videószerkesztésre, stb. bőven elég. 2 évig volt egy full alap M1 Air-em, most nem írom le újra, hogy mi mindent csináltam vele, de MINDIG elég volt a 8GB, vagy a gyors SSD miatt nem vettem észre a swapelést. Vannak dolgok, amikre határozottan nem elég, de a felhasználók többsége nem csinál ilyen dolgokat.
    Abba kéne hagyni már ezt a "2024-ben 8GB nevetséges" illetve "nem jövőbiztos a 8GB" ex-cathedra kijelentéseket, amivel az esetek többségében totál fölösleges költekezésre veszik rá egymást itt a fórumlakók. 2024-ben semmivel sem esznek többet a széles körben használt szoftverek Mac-en, mint 2020-ban vagy akár 2017-ben. Sőt.

    Én egyébként az inteles gépeket sem írom még le, de itt már érdekesebb a kép. Tény azonban, hogy általános használatra még egy 2015-ös MBP is bőven elég, ha egyébként hardveresen rendben van. De ha megvan pontosan, hogy mire kell, akkor célgépként a régi vasak fillérekért érhetnek aranyat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák